ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

15 вересня 2015 р. справа № 804/1968/15

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Головко О.В.

перевіривши апеляційну скаргу Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 березня 2015 року в адміністративній справі

за позовом Комунального підприємства «Жовтоводський водоканал» Дніпропетровської обласної ради

до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

в с т а н о в и в:

До Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла апеляційна скарга Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 березня 2015 року в адміністративній справі № 804/1968/15.

При перевірці апеляційної скарги суддею встановлено, що скаргу подано з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 2 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддею встановлено, що 03 березня 2015 року судом першої інстанції ухвалено постанову, копія якої отримана апелянтом 04 червня 2015 року, що підтверджується поштовим повідомленням, яке міститься в матеріалах справи.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подана 27 липня 2015 року, тобто з пропуском строку апеляційного оскарження, встановленого законом.

Апелянт в апеляційній скарзі просить поновити пропущений строк апеляційного оскарження.

В обґрунтування клопотання апелянт зазначив, що постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 березня 2015 року в адміністративній справі № 804/1968/15 була отримана відділом правового супроводження позапланових перевірок управління правової роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області лише 16.07.2015, тобто с пропуском строку, визначеного Порядком організації роботи органів доходів і зборів під час підготовки та супроводження справ у судах і ведення претензійно-позовної роботи, затвердженого наказом Міндоходів України № 857 від 27.12.2013, у зв'язку чим головного державного інспектора юридичного відділу Верхньодніпровської ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Фат Л.М. притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Вирішуючи клопотання, суддя зазначає, що відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України визначено порядок та строки апеляційного оскарження. Дотримання вимог вказаної норми процесуального права є обов'язком для всіх учасників адміністративного процесу.

Суддя не знаходить обґрунтованими доводи апелянта, адже з моменту отримання копії постанови суду першої інстанції, а саме 04 червня 2015 року, апелянт мав подати апеляційну скаргу у встановлений законом строк.

Суддя зазначає, що неналежне та недобросовісне виконання посадовими особами Верхньодніпровської ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області своїх посадових обов'язків не може вважатися поважною причиною пропуску строку апеляційного оскарження.

Крім того, наказ Міндоходів України № 857 є лише локальним актом органів ДФС України, тоді як єдиним нормативно-правовим актом, який регулює питання строків подання апеляційної скарги є Кодекс адміністративного судочинства України.

Зазначені обставини унеможливлюють вирішення суддею питання про відкриття апеляційного провадження у справі, а тому згідно з частиною 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 186, 189 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 03 березня 2015 року в адміністративній справі № 804/1968/15 за позовом Комунального підприємства «Жовтоводський водоканал» Дніпропетровської обласної ради до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення залишити без руху .

Запропонувати апелянту протягом 30 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху подати до суду письмові пояснення, в яких зазначити інші поважні причини пропуску строку апеляційного оскарження, з підтвердженням таких обставин належними доказами.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.

Суддя О.В. Головко

Дата ухвалення рішення 15.09.2015
Зареєстровано 06.10.2015
Оприлюднено 08.10.2015

Судовий реєстр по справі 804/1968/15

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 15.09.2015 Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 03.03.2015 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Постанова від 03.03.2015 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне
Ухвала від 10.02.2015 Дніпропетровський окружний адміністративний суд Адміністративне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону