Ухвала
від 09.12.2013 по справі 208/9648/13-к
ЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА 

справа № 208/9648/13-к

№ провадження 1-кс/208/2320/13

УХВАЛА

Іменем України

09 грудня 2013 р. м. Дніпродзержинськ

Заводський районний суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі: слідчого судді: Рички С.О.,

при секретарі: Щербацевич Д.В.,

за участю прокурора: Листопада А.М.,

розглянувши матеріали клопотання старшого слідчого СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС в Дніпропетровській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення стосовно матеріалів досудового розслідування, внесеного 18.05.2013 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013040800002047, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МУ УМВС України в Дніпропетровській області звернувся до Заводського районного суду м. Дніпродзержинська з клопотанням, погодженим з прокурором, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів з подальшим їх вилученням, мотивуючи його тим, що 18.05.2013 року до Заводського РВ Дніпродзержинського МУ з заявою про злочин звернулась гр. ОСОБА_2, в якій зазначила, що в період часу з листопада 2010 року по жовтень 2011 року службові особи ТОВ «Холдингова компанія «Наш час» (код ЄДРПОУ 32816110) під час виконання будівельно-монтажних робіт за рахунок субвенцій з державного бюджету, у корисливих цілях, шляхом зловживання своїм службовим становищем, що виразилося в умисному завищенні вартості виконання підрядних робіт, заволоділи бюджетними коштами у загальній сумі 70 7918,94 гривень, які в подальшому з метою легалізації (відмивання) грошових коштів, а також приховування злочину частково перерахували на поточні рахунки TOB «Аксіома» (код ЄДРПОУ 20251135) на підставі складених фіктивних договорів. З огляду на викладене, під час досудового розслідування по кримінальному провадженню, для проведення належної перевірки по заяві ОСОБА_2 щодо зловживання своїм службовим становищем службовими особами ТОВ «Холдингова компанія «Наш час», виникла необхідність у вилученні реєстраційної справи зазначеного суб'єкта господарювання. Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів та можливість їх вилучити, які перебувають у володінні відділу державної реєстрації Дніпродзержинської міської ради, розташованому за адресою м. Дніпродзержинськ, вул. Москворецька, 14, тому просить задовольнити клопотання у повному обсязі.

В судове засідання слідчий та представник особи, у володінні якої знаходиться інформація, доступ до якої просить надати слідчий - не з'явилися, хоча про час і місце розгляду клопотання були повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Вивчивши матеріали кримінального провадження, а також матеріали вказаного клопотання, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

З вищенаведеного суд вбачає, що, відповідно до ст.ст.159, 163 КПК України, слідчий суддя має право надати доступ стороні кримінального провадження саме до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Крім того, як вбачається зі змісту вказаного клопотання, метою звернення слідчого до суду із даним клопотанням є всебічне, повне і неупереджене дослідження всіх обставин кримінального провадження.

Згідно зі ст. 131 ч.1 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, згідно з ч.2 цієї статті одним з видів

заходів забезпечення кримінального провадження є: тимчасовий доступ до речей і документів.

Статтею 132 КПК України передбачені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження, згідно якої заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом; клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування; застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням; для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні; під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються; до клопотання слідчого, прокурора про застосування, зміну або скасування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Крім того згідно зі ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Таким чином, оцінюючи потреби досудового розслідування, враховуючи можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, крім того встановивши, що у даному клопотанні слідчим не зазначено документи, їх назва та зміст, інші відомості, які дають можливість визначити документи, до якого повинен бути наданий тимчасовий доступ, не надані доказі підтверджуючі про неможливість отримання речей і документів без застосування заходу забезпечення кримінального провадження, що має бути зазначено судом відповідно до вимог ст.164 КПК України, суд прийшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.159-166 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Заводського РВ Дніпродзержинського МУ ГУМВС в Дніпропетровській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення стосовно матеріалів досудового розслідування, внесеного 18.05.2013 р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013040800002047, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ричка С. О.

СудЗаводський районний суд м.Дніпродзержинська 
Дата ухвалення рішення09.12.2013
Оприлюднено09.10.2015
Номер документу51895849
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —208/9648/13-к

Ухвала від 09.12.2013

Кримінальне

Заводський районний суд м.Дніпродзержинська

Ричка С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні