Постанова
від 22.11.2011 по справі 2а-0770/1104/11
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Cправа № 2а-0770/1104/11

Ряд стат. звіту № 10.1

Код - 04

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2011 р. м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання -Шмідзен І.Ю.

за участю представників

позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 05.07.2011 року № 588-31)

відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Іршавського районного центру зайнятості до Загатського споживчого товариства про стягнення заборгованості у сумі 2927,35 грн., -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 22 листопада 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова складена в повному обсязі 23 листопада 2011 року.

Іршавський районний центр зайнятості (далі -позивач, Іршавський РЦЗ) звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до Загатського споживчого товариства (далі -відповідач), яким просить стягнути 2927,35 грн. недоїмки зі сплати страхових внесків.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить суд позов задовольнити та стягнути 2927,35 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, явку представників в судові засідання 29.09.2011 року та 22.11.2011 року не забезпечив, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином повідомлявся судом про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час і місце розгляду даної справи. Згідно поданої позивачем довідки з ЄДРПОУ, Загатське споживче товариство зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто, за вказаною в позовній заяві адресою, на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі, виходячи з наступного:

Загатське споживче товариство зареєстроване у Фонді загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття як платник збору на обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, 23 грудня 2010 року Іршавським РЦЗ було проведено перевірку Загатського споживчого товариства на предмет правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За результатами перевірки складено Акт від 23.12.2010р. за № 121 (а.с.10-11) в якому зафіксовано порушення вимог пп. 2 п. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме несвоєчасна та не в повному обсязі сплата страхових внесків, що призвело до виникнення простроченої заборгованості у сумі 2570,47 грн., на яку нараховано пеню в сумі 356,88грн.

Іршавським районним центром зайнятості прийнято Рішення № 1 від 24 січня 2011 року про стягнення простроченої заборгованості, яке отримано відповідачем 27 січня 2011 року (а.с.14).

Згідно преамбули Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 року за № 1533-III (з наступними змінами та доповненнями, далі -Закон 1533) - цей Закон визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до ст. 16 Закону 1533 джерелами формування коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є, зокрема, страхові внески страхувальників - роботодавців, застрахованих осіб, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами. Розмір та порядок сплати страхових внесків встановлено ст. 17 Закону 1533, та ч. 3 даної статті передбачено, що роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банку коштів на оплату праці.

Відповідно до статті 34 Закону 1533 забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд), та згідно з ч. 2 ст. 12 Закону 1533 функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають право керівники виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.

За змістом статей 12, 34, 38 Закону 1533 центрам зайнятості надано право контролю за належною сплатою страхових внесків і стягнення відповідної заборгованості та адміністративно-господарських санкцій, при цьому строк давності в разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених законом, не застосовується. Статтею 39 цього Закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Статтею 38 Закону 1533 встановлено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. При цьому, штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми, та пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Пунктом 7 розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року за № 2464-VI (діє з 1 січня 2011 року) встановлено, що на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 за № 339 затверджено Інструкцію про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (з наступними змінами та доповненнями, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за № 30/5221, далі -Інструкція). Відповідно до п. 5.6 вищезазначеної Інструкції - страхові внески сплачуються один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. Згідно з п. п. 9.1, 9.2 Інструкції роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Відповідачем допущено заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) та нарахованої пені в загальній сумі 2927,35 грн., вказана заборгованість не погашена, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення повністю.

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Іршавського районного центру зайнятості до Загатського споживчого товариства про стягнення заборгованості у сумі 2927,35 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути із Загатського споживчого товариства (Закарпатська область, Іршавський район, с.Загаття, вул. Жовтнева, 32 код 04592612) на користь Іршавського районного центру зайнятості (Закарпатська область, м. Іршава, вул. Набережна, 1 корпус В код 22091836) заборгованість у сумі 2927,35 грн. (дві тисячі дев'ятсот двадцять сім гривен тридцять п'ять копійок) зі сплати страхових внесків (недоїмки) та пені до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

3.Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя С. І. Рейті

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення22.11.2011
Оприлюднено12.10.2015
Номер документу51985884
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-0770/1104/11

Постанова від 22.11.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Ухвала від 08.04.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

Ухвала від 22.06.2011

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Рейті С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні