ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 жовтня 2015 року № 813/5340/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Ланкевича А.З., розглянувши у порядку скороченого провадження в м. Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Секюріті» про стягнення коштів для погашення податкового боргу,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з банківських рахунків відповідача кошти для погашення податкового боргу в сумі 2683297,07 грн.
Посилається на те, що відповідач включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, перебуває на обліку в органах доходів і зборів та є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України. Податковий борг, про стягнення якого подано цей позов, виник внаслідок несплати у встановлений законом строк узгоджених грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом за наслідками податкової перевірки платника, а також самостійно задекларованих зобов'язань з податку на додану вартість
На підставі п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України суд постановив ухвалу від 09.09.2015 року про відкриття скороченого провадження у справі, копію якої надіслано сторонам по справі.
Дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За змістом п. 41.2 ст. 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. За змістом п. 41.1 цієї статті контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади та його територіальні органи.
Згідно з підп. 14.1.39. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно до п.14.1.156 ст.14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
ТОВ «Секюріті» зареєстроване як юридична особа та з 19.04.2010 року перебуває на обліку платників в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова, що підтверджується довідкою форми №4-ОПП від 28.08.2015 року №1513071400876.
Згідно з довідкою ДПІ у Шевченківському районі м. Львова від 31.08.2015 року станом на зазначену дату податковий борг відповідача становить 2683297,07 грн., в т.ч. 1945144,70 грн. - за основним платежем, 738152,37 грн. – пеня.
На підставі долучених до позову доказів суд встановив, що зазначений податковий борг виник внаслідок несплати узгоджених грошових зобов'язань з податку на прибуток, визначених контролюючим органом за наслідками планової виїзної перевірки ТОВ «Секюріті» у податкових повідомленнях-рішеннях №0000192210/1077 від 05.08.2013 року (прийняте за наслідками адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення №0001312300/8977 від 03.06.2013 року) та №0001322300/8979 від 03.06.2013 року. Крім того, частина податкового боргу, про стягнення якого подано цей позов, виник на внаслідок несплати самостійно задекларованих платником зобов'язань з податку на додану вартість в сумі 7 грн. Як повідомив позивач, з урахуванням часткової переплати та з врахуванням суми пені, яка обліковується на особовому рахунку платника сума податкового боргу з податку на додану вартість становить 1164338,36 грн., з податку на прибуток – 1518958,71 грн.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби, у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України, надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання вказаних положень Податкового кодексу України позивачем надіслано на адресу відповідача податкову вимогу форми «Ю» №1171-23 від 24.06.2015 року, відповідно до якої загальна сума податкового боргу платника податків становить 2683297,07 грн.
Відповідно до пункту 95.1.статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків згідно з пунктом 95.2. цієї ж статті, провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно з пунктом 95.3. статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Отже, станом на дату судового розгляду справи податковий борг відповідача перед бюджетом становить 2683297,07 грн. та залишається непогашеним. Виходячи з вищенаведеного, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.
Відповідно до ч.1 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають до негайного виконання.
Відповідно до ст. 94 КАС України підстав для розподілу судових витрат немає.
Керуючись ст.ст.7-14, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
постановив:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Секюріті» (місцезнаходження: м. Львів, вул. Джерельна, 69; код ЄДРПОУ 37073247), відкритих у банках, які обслуговують цього платника, на користь Державного бюджету кошти для погашення податкового боргу в сумі 2683297 (два мільйони шістсот вісімдесят три тисячі двісті дев'яносто сім) гривень 07 копійок.
Постанову суду допустити до негайного виконання.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2015 |
Оприлюднено | 12.10.2015 |
Номер документу | 51986904 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Ланкевич Андрій Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні