ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 березня 2011 р. м. Львів № 2а-8588/10/1370
14 год. 50 хв .
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Шийки Н.П., представників: позивача ОСОБА_1, третьої особи ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3, розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова до державного підприємства «Львівське конструкторське бюро», третя особа на стороні позивача управління Пенсійного фонду України у Личаківському районі м. Львова, про стягнення заборгованості .
Зміст позовних вимог та позиції сторін.
Управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до державного підприємства «Львівське конструкторське бюро»і з урахуванням останнього уточнення позовних вимог № 3397/06-12 від 09.03.2011 року просить стягнути з відповідача 27177,86 грн. заборгованості з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність»та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до вимог ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», а також Постанови Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року, якою затверджено «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»відповідач зобов'язаний відшкодувати половину такої різниці між пенсіями, які отримували його колишні наукові працівники. Оскільки ДП «Львівське конструкторське бюро» добровільно свого обов'язку не виконало, управління ПФУ звернулось з означеним позовом до суду. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю та просила позов задовольнити.
Відповідач свою позицію з приводу позову висловив у відзивах № 01-862 від 22.12.2010 року, № 01-856 від 09.12.2010 року, № 01-99 від 16.02.2011 року. Суть його незгоди з первинними позовними вимогами управління ПФУ на суму 30944,73 грн. зводились до необхідності уточнити розмір витрат на фінансування різниці між сумою пенсії наукового працівника та суми пенсії, призначеної на загальних підставах тільки стосовно гром. ОСОБА_4 У підсумку тривалих спроб з'ясувати причини розбіжностей у підрахунках управління ПФУ та ДП «Львівське конструкторське бюро», позивач провів перерахунок суми до відшкодування та зменшив позовні вимоги, а відповідач визнав наявність заборгованості в сумі 27177,86 грн.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, суд дійшов висновку що позов підлягає задоволенню повністю. Висновки суду ґрунтуються на наступних фактичних обставинах справи та нормах законодавства що підлягають застосуванню до спірних правовідносин.
Економічні, соціальні та правові гарантії наукової та науково-технічної діяльності визначено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Відповідно до вимог ч. 9 ст. 24 цього нормативного акта, різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств , установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України . При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004р затверджено «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи»(далі - Порядок). Згідно з п. 2, 4 цього Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів. У разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (п. 5 Порядку).
За час роботи на державному підприємстві «Львівське конструкторське бюро»право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»отримали наступні наукові працівники: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_3, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_4, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16 та ОСОБА_17. Наявність необхідного стажу для отримання такої пенсії підтверджено долученими до матеріалів справи довідками ДП «ЛКБ»щодо кожного з перелічених вище осіб, а суми виплат пенсій зазначено у довідках управління ПФУ стосовно кожного з пенсіонерів.
Згідно з надісланими ДП «Львівське конструкторське бюро»повідомленнями про розмір суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність»і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів на 2010 рік, підприємство повинно було відшкодувати кошти на загальну суму 30944,73 грн.
ДП «Львівське конструкторське бюро»заперечило вимоги позивача лише в частині надмірного відшкодування наукової пенсії, виплаченої гром. ОСОБА_4 Як пояснив відповідач, трудові відносини з цим працівником було припинено у 2002 році і за час роботи на цьому підприємстві він отримав право на наукову пенсію. Наступна його трудова діяльність на інших підприємствах можливо і надавала право для перерахунку розміру його пенсії, але ДП «Львівське конструкторське бюро»погоджується відшкодувати тільки ту частину різниці у розмірі пенсій, яка обчислена із урахуванням суми наукової пенсії, право на яку ОСОБА_4 отримав будучи працівником ДП «Львівське конструкторське бюро»до 2002 року. З метою з'ясувати причини розбіжностей та вирішити непорозуміння відповідач звертався з листами до управління ПФУ у Личаківському районі м. Львова та управління ПФУ у Галицькому районі м. Львова з проханням уточнити розмір суми відшкодування різниці між пенсіями щодо гром. ОСОБА_4 У підсумку сторони дійшли згоди, ДП «Львівське конструкторське бюро»та управління ПФУ у Личаківському районі м. Львова -третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, залучена до участі у справі, оскільки здійснювала перерахунок та виплату пенсії гр. ОСОБА_4, підписали акт звірки, згідно з яким заборгованість відповідача з відшкодування фактичних витрат на виплату наукової пенсії його колишньому працівнику ОСОБА_4 за період з 01.01.2010 р. по 30.06.2010 р. становить 4858,32 грн. У зв'язку з цим позивач подав уточнення позовних вимог № 3397/06-12 від 09.03.2011 року разом з розрахунком суми відшкодування, просить стягнути з ДП «Львівське конструкторське бюро»27177,86 грн. різниці між сумою пенсії, призначеної як науковому працівнику, та сумою пенсії, призначеної на загальних підставах. Відповідач таку суму позовних вимог визнав повністю.
За таких обставин, позовні вимоги управління ПФУ у Галицькому районі м. Львова про стягнення 27177,86 грн. різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», є обґрунтованими і підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, такі відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства «Львівське конструкторське бюро»(м. Львів, вул. Зелена, 115-б; ідентифікаційний код 00130044) на користь управління Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова (м. Львів, пр. Червоної Калини, 35; ідентифікаційний код 20847365) заборгованість в сумі 27177 (двадцять сім тисяч сто сімдесят сім) гривень 86 коп.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження .
Повний текст постанови виготовлено 15 березня 2011 року.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.03.2011 |
Оприлюднено | 12.10.2015 |
Номер документу | 51986971 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні