Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
05 жовтня 2015 р. № 820/8606/15
Харківський окружний адміністративний суд в особі судді Самойлової В.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Державного підприємства з сертифікації кранової продукції "Підйом" простягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова звернулось до належного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства з сертифікації кранової продукції "Підйом" про стягнення заборгованості по відшкодуванню наукових пенсій на підставі повідомлень про розрахунки за липень - серпень 2015 року в розмірі 148,18 грн., оскільки вказана заборгованість підприємством добровільно не сплачена до теперішнього часу.
Згідно зі ст.183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Встановлено, що ДП з сертифікації кранової продукції "Підйом" знаходиться на обліку в управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України, а тому зобов'язано сплачувати передбачені законом збори та платежі.
Як свідчать докази у справі, колишньому працівнику відповідача, який мав право на призначення пенсії відповідно до ст. 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", а саме: ОСОБА_1 була призначена пенсія згідно цього Закону.
При вирішенні даного спору, суд враховує наступні нормативні положення.
Відповідно до вимог абз. 3 ст. 24 Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність", різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ і організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року (надалі Порядок).
Відповідно до ч. 5 вказаного Порядку року розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІУ рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається до Порядку.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках (абз. 2 ч. 5 Порядку №372 від 24.03.2004 року).
Згідно з ч. 9 Порядку № 372 від 24.03.2004 року різниця у розмірі пенсій наукових науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.
Так, ДП з сертифікації кранової продукції "Підйом" відноситься до інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, на яких розповсюджуються вимоги Порядку № 372 від 24.03.2004 року.
Таким чином, у відповідності до "Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств і організацій" частка різниці в poзмірі пенсії, що підлягає відшкодуванню відповідачем складає за період: липень-серпень 2015 року в розмірі 7834,56 грн.
Згідно до вищевказаного Порядку органи Пенсійного фонду України, які здійснюють виплату пенсій, розраховують суму, що належить до сплати підприємством, та надсилають на адресу відповідних органів Пенсійного фонду України. Орган Пенсійного фонду України, в якому на обліку знаходиться підприємство, надсилає цьому підприємству повідомлення за встановленою формою з загальною сумою, що належить до сплати. Підприємство зобов'язане перерахувати органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти щомісяця до 25 числа.
Як свідчать докази у справі, управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова на адресу відповідача були направлені повідомлення за вказаний період часу на суму 148,18 грн. із зазначенням суми різниці між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" і сумою пенсій, призначених на загальних підставах, виплачених відповідними пенсійними органами м. Харкова, але зазначені кошти Пенсійним фондом не отримані.
Також, суд звертає увагу, що дані рішення суб'єкта владних повноважень не були оскаржені відповідачем у визначені законом строки та порядок, а тому сума боргу вважається узгодженою.
Таким чином, не сплачені в добровільному порядку відповідачем до Пенсійного фонду України кошти по відшкодуванню виплаченої наукової пенсії за період: липень - серпень 2015 року в розмірі 148,18 грн. у відповідності до вищезазначеного, є підставою для задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 9, 11, 159, 160, 183-2 КАСУ, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова до Державного підприємства з сертифікації кранової продукції "Підйом" про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства з сертифікації кранової продукції "Підйом" (юридична адреса: 61002, м. Харків, вул. Артема, буд. 2, код ЄДРПОУ: 25613465) на користь управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Харкова (юридична адреса: 61022, м. Харків, Держпром, 2 під., 3 пов., код ЄДРПОУ: 22682017) заборгованість по відшкодуванню наукових пенсій за липень - серпень 2015 року в розмірі 148,18 (сто сорок вісім) грн. 18 коп. на р/р 256053012089 в ХОУ ВАТ "Державний ощадний банк України", МФО 351823.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Суддя Самойлова В.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2015 |
Оприлюднено | 12.10.2015 |
Номер документу | 51987903 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Самойлова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні