МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
02 жовтня 2015 р. № 814/3734/15
Суддя Миколаївського окружного адімністративного суду Желєзний І. В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Приватного підприємства "ІВК-Україна", вул. Леніна, 75, Криве Озеро, Кривоозерський район, Миколаївська область, 55104
доВідділу Державної виконавчої служби Кривоозерського районного управління юстиції Миколаївської області, вул. Шевченка, 1, Криве Озеро, Кривоозерський район, Миколаївська область, 55104
провизнання дій протиправними, скасування постанови, ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "ІВК-Україна"звернулось до суду з позовом до Відділу Державної виконавчої служби Кривоозерського районного управління юстиції Миколаївської області про визнання дій неправомірними та скасуваня постанови щодо накладення арешту на майно КАШБП "Агрошляхбуд".
Як вбачається із тексту позовної заяви, предметом оскарження в даній справі є дії державного виконавця щодо арешту майна КАШБП "Агрошляхбуд" та постанови від 09.10. 2015 року про накладення арешту на майно КАШБП "Агрошляхбуд" в порядку виконання рішення господарського суду міста Миколаєва (про стягнення з КАШБП "Агрошляхбуд" на користь ТОВ "Укртрансстрой" заборгованості), тобто за виконавчим документом виданим гоподарським судом міста Миколаєва.
Частиною 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішення, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до ст. 121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги. За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень.
Частиною 4 статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ.
Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення справ з приводу оскарження рішень дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні.
У розумінні статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. При цьому судам слід ураховувати, що до сторін, які можуть оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, належать також їх представники за законом чи договором.
Таким чином, до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.
З огляду на зазначене вище, позивач (правонаступник боржника - КАШБП "Агрошляхбуд"), як сторона виконавчого провадження, має право звернутися з заявою до господарського суду міста Миколаєва.
У разі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись статтями 3, 17, 109, 158, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1.Відмовити приватному підприємству "ІВК-Україна" у відкритті провадження в адміністративній справі.
2.Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу невідкладно разом із позовною заявою з усіма доданими до неї матеріалами.
3.Повернути приватному підприємству "ІВК-Україна" (код ЄДРПОУ 03585544) судовий збір у сумі 1218,00 грн., сплачений по платіжній квитанції № 0.0.441455158.1 від 29.09.2015 року через ПриватБанк.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів в порядку ст. 186 КАС України.
Суддя І. В. Желєзний
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2015 |
Оприлюднено | 12.10.2015 |
Номер документу | 52026689 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Желєзний І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні