Ухвала
від 30.09.2015 по справі 646/12222/15-к
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 646/12222/15-к

№ провадження 1-кс/646/4795/2015

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30.09.2015 року м.Харків

Слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора - ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Харківської області радника юстиції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів в межах кримінального провадження №42015220000000307 від 23.04.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365 КК України, -

в с т а н о в и в :

Прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури області радник юстиції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів в межах матеріалів досудового розслідування №42015220000000307 від 23.04.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.365 КК України.

З клопотання прокрора вбачається, що у провадженні слідчого в ОВС другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Харківської області ОСОБА_4 перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №42015220000000307 від 23.04.2015.

В ході досудового розслідування встановлено, що 23.04.2015 до прокуратури області надійшла заява ОСОБА_5 , який повідомив, що 15.04.2015 працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 перевищуючи службові повноваження, заволоділи документами на квартиру померлої ОСОБА_6 , чим спричинили тяжкі наслідки у вигляді порушення права на спадщину громадянина ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , що потягло за собою неможливість здійснення юридично-значимих дій з трикімнатною квартирою АДРЕСА_1 .

Згідно з довідкою за формою №1 ОСОБА_8 за життя приходилась ОСОБА_9 матір`ю. ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 місце мешкання: АДРЕСА_2 .

Крім того, під час досудового розслідування встановлено, що 27.04.2015 до Шевченківського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області надійшла заява директора ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_10 щодо відвідування ОСОБА_9 двома невідомими особами, які пропонували останньому продати квартиру АДРЕСА_1 . Зазначена заява зареєстрована у журналі єдиного обліку заяв, повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події у Шевченківському РВ ГУ МВС України в Харківській області за №558 та 559 від 27.04.2015.

Вивченням зазначених матеріалів встановлено, що до ОСОБА_9 приїздили ОСОБА_11 та ОСОБА_12 .

Відповідно до пояснення, ОСОБА_11 підтвердив обставини спілкування з ОСОБА_9 та надав відомості про свої персональні дані, у т.ч. повідомив номер мобільного телефону, яким користувався, а саме НОМЕР_1 мобільного оператора СТУ ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».

Для повного та об`єктивного розслідування даного кримінального правопорушення, з метою встановлення місцеперебування вказаної особи, а також його зв`язків необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні оператора СТУ ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », а саме: отримати в паперовому та електронному вигляді (формат .xls) відомості про з`єднання зазначеного вище абонента з наданням відомостей про IMEI мобільного терміналу, ІMSІ сім-карти з прив`язкою до базових станцій із розшифруванням адреси знаходження базових станції (радіус дії, азимут, тощо) за період з 01.01.2015 по 16.06.2015.

Прокурор вважає, що відповідно до положень ст. 160 КПК України зазначені у клопотанні документи мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а саме: фактів здійснення телефонних дзвінків та адреси базових станцій, через які здійснювались ці з`єднання. Отримані відомості можуть бути використані, як докази в кримінальному провадженні та іншим способом неможливо довести вказані обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації від операторів зв`язку та встановити місцезнаходження осіб, що скоїли злочин. В інший спосіб довести обставини кримінального правопорушення, без вилучення вищевказаних речей та документів - неможливо.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Слідчий суддя, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить на наступного.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливість ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам КПК України.

Згідно з ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1)перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3)не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя встановив, що одержати зазначені документи іншими способами не можливо, оскільки згідно зі ст.9 Закону України «Про телекомунікації» охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами, телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантуються Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України.

Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків, передбачених законом. Оператори, провайдери телекомунікацій зобов`язані вживати відповідно до законодавства технічних та організаційних заходів із захисту телекомунікаційних мереж, засобів телекомунікацій, інформації з обмеженим доступом про організацію телекомунікаційних мереж та інформації, що передається цими мережами.

Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що необхідна інформація перебуває у володінні юридичної особи СТУ ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , та сама по собі має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному проваджені.

Вилучення документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.

За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого обґрунтовано та підлягає задоволенню.

Фіксування процесу технічними засобами відповідно до положень статті 107 КПК України не здійснювалось.

Керуючись ст. ст. 131-132, 159-166, 309 КПК України,-

У Х В А Л И В:

Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Харківської області радник юстиції ОСОБА_3 задовольнити.

Надати надати слідчому в ОВС другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Харківської області ОСОБА_4 , а також процесуальному керівнику старшому прокурору відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ до інформації у паперовому та електронному вигляді (формат .xls), яка знаходиться у оператора мобільного зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_4 » СТУ ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_3 ), про з`єднання абонента абонента ОСОБА_11 НОМЕР_1 , з наданням відомостей про IMEI мобільного терміналу, ІMSІ сім-карти з прив`язкою до базових станцій із розшифруванням адреси знаходження базових станцій (радіус дії, азимут, тощо) за період з 01.01.2015 по 16.06.2015.

Строк дії ухвали один місяць.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення30.09.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу52029536
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —646/12222/15-к

Ухвала від 07.10.2015

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Прошутя І. Д.

Ухвала від 07.10.2015

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Прошутя І. Д.

Ухвала від 30.09.2015

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Прошутя І. Д.

Ухвала від 30.09.2015

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Прошутя І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні