Справа № 326/1770/15-цр.
Провадження № 2/326/760/2015
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 жовтня 2015 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Чапланова О.М., розглянувши матеріали позовної заяви Публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приват Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство комерційний банк «Приват Банк», звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до укладеного кредитного договору № DN80AM00000413 від 23 листопада 2007 року, ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 65012 грн. 16 коп. на термін до 22.11.2014 року та зобов'язався повернути кредит та сплатити відсотки за користування кредитними коштами в строки та в порядку, встановлені кредитним договором.
Банк свої зобов'язання за договором виконав у повному обсязі.
В порушення норм закону та умов договору, відповідач зобов'язання за кредитним договором належним чином не виконав, у зв'язку із чим станом на 10 вересня 2015 року має заборгованість в розмірі 156832 грн. 15 коп., яка складається з наступного: 38272,64 грн. - заборгованість за кредитом; 17980,50 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом; 6863,16 грн. - заборгованість по комісії за користування кредитом; 93715,85 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором.
Позивач просить стягнути з відповідача на його користь заборгованість за кредитним договором № DN80AM00000413 від 23 листопада 2007 року в розмірі 156832,15 грн. та судові витрати.
Дана цивільна справа направлена за підсудністю Приморському районному суду Запорізької області відповідно до Розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року №2710/38-14 «Про визначення територіальної підсудності справ».
Зазначений позов не може бути прийнятий Приморським районним судом Запорізької області, оскільки при його подачі порушено вимоги ст.109 ЦПК України.
Однією з умов реалізації права особи на пред'явлення позову є дотримання вимог підсудності.
Відповідно до ч. 1 ст. 109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.
11 грудня 2003 року Президентом України підписано Закон України за № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», який регулює відносини, пов'язані зі свободою пересування та вільним вибором місця проживання в Україні.
Відповідно до ст. 3 цього Закону: місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік; місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово; реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла.
Згідно із ст. 6 даного Закону громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.
Відповідно до розпорядження Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року за № 2710/38-14, визначено територіальну підсудність Приморському районному суду Запорізької області: цивільних справ, справ про адміністративні правопорушення, підсудних Тельманівському районному суду Донецької області , адміністративних справ, підсудних вказаному суду, як адміністративному суду, кримінальних проваджень, підсудних даному суду. Територіальну підсудність справ, підсудних районним судам міста Донецька, Приморському районному суду Запорізької області зазначеним розпорядженням не визначено.
З позовної заяви та матеріалів справи вбачається, що позов пред'явлений до відповідача - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1. В позовній заяві позивач зазначив адресу відповідача: Донецька область, м. Донецьк , вул. Тельмана, буд. 7. У копії паспорту відповідача, доданому до позовної заяви, місцем реєстрації зазначена адреса: м. Донецьк , вул. Тельмана, буд. 7-а.
Випадки, коли позивач може вибрати між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, вказані в ст.110 ЦПК України.
Статтею 110 ЦПК України перелічені окремі позови, які можуть пред'являтися до місцевого суду за вибором позивача залежно від предмету позову (альтернативна підсудність). Проте, у цьому переліку відсутнє посилання на позови про стягнення заборгованості за кредитним договором, а тому діють загальні правила підсудності, передбачені ст. 109 ЦПК України.
Таким чином, суд при вирішення питання про відкриття провадження у справі за позовом про спірні правовідносини, що виникли з приводу стягнення заборгованості за кредитним договором, повинен керуватися правилами підсудності справ, встановленими ч. 1 ст. 109 ЦПК України, тобто даний позов повинен пред'являтися за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем його перебування, та розпорядженням Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 року за № 2710/38-14 «Про визначення територіальної підсудності справ».
Відповідно до ст. 115 ЦПК України, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилається позивачеві.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 121 ЦПК України заява повертається позивачеві, коли справа не підсудна цьому суду.
Враховуючи, що справа не підсудна Приморському районному суду Запорізької області, позовну заяву необхідно повернути позивачеві для подання до належного суду за місцем знаходження відповідача.
Керуючись: ст.ст. 109, 115, п. 4 ч. 3 ст. 121, 209, 210 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Повернути позивачу позовну заяву Публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приват Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, в зв`язку з непідсудністю даної справи Приморському районному суду Запорізької області.
Роз'яснити позивачу, що з вказаною позовною заявою він має право звернутися до належного суду.
Копію ухвали надіслати позивачу разом з позовом та всіма додатками до нього.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п'яти днів з дня її проголошення.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Запорізької області через Приморський районний суд Запорізької області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: О.М. Чапланова
08.10.2015
Суд | Приморський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2015 |
Оприлюднено | 13.10.2015 |
Номер документу | 52051980 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд Запорізької області
Чапланова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні