Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/7843/13-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2013 року слідчий суддя Подільського районного суду м.Києва Войтенко Т.В., при секретарі Злобарю А.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Подільського РУ ГУМВС України в м. Києві Боголюб М.В. про тимчасовий доступ до речей та документів в межах кримінального провадження №42012110070000095 від 19.12.2012, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Слідча слідчого відділу Подільського РУ ГУМВС України в м. Києві Боголюб М.В. за погодженням з прокурором Прокуратури Подільського району м.Києва Кутовим Д.В. звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ речей та документів в межах кримінального провадження №42012110070000095 від 19.12.2012, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що ОСОБА_3 підробила рішення загальних зборів учасників приватного підприємства «Фірма відродження» № 4 від 28.02.2012 року, кадровий наказ приватного підприємства «Фірма Відродження» від 01.03.2012 з метою подальшого використання.
Також у ході допиту ОСОБА_4, який являється заступником директора ПП «Фірма Відродження» (код ЄДРПОУ 16401416) та братом ОСОБА_5, встановлено, що, користуючись тим, що ОСОБА_5 перед своєю смертю перебував у стані, не здатному усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, так як останнього мучили сильні болі, для зняття яких лікарі призначали йому сильнодіючі наркотичні речовини, а тому він не міг адекватно оцінювати ситуацію, яка склалася та здійснювати будь-які правочини, його дружина ОСОБА_3 сфальсифікувала рішення загальних зборів учасників ПП «Фірма Відродження» та систематично підроблювала підписи на всіх документах вищезазначеного підприємства. Після смерті ОСОБА_3 звільнила з посад, не обґрунтувавши за що та не надавши відомостей про трудову діяльність, а також нараховану заробітну плату гр. ОСОБА_4 та його сина ОСОБА_6
Даний факт зафіксовано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №42012110070000095 від 19.12.2012, за ознаками складу кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що згідно висновку спеціаліста № 452 ВКД від 03.09.2012 року при дослідженні ксерокопій договорів оренди, підписи на яких здійснені ОСОБА_5, а також книг, підписаних ОСОБА_5 та копії заповіту, зареєстрованого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Маковецькою О.П. встановлено, що: підписи в договорі оренди №03/11 від 01.06.2011 (зі строком оренди на 16 місяців) та договір оренди №3/11 від 01.06.2011 (зі строком оренди на 11 місяців) виконаний однією особою; підписи в книзі «Семен Палий - вождь козацкого народа» (сер. «Наши Великие Предки»), Киев-2004, автор ОСОБА_5, ОСОБА_9 та книзі «Полковник Богун» (сер. «Наши Великие Предки»), Киев-2006, автор ОСОБА_5 та у технічному зображенні копії заповіту від 05.11.2008 р., складеного ОСОБА_5, зареєстрованому приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Маковецькою О.П., виконані іншою особою.
Згідно висновку спеціаліста № 21 ВКД від 20.05.2013 року встановлено, що зображення підпису в технічному зображенні рішення № 4 Засновника ПП «Фірма Відродження» від 28.02.2012 року, виконано, ймовірно не ОСОБА_5 Відповісти на питання в категоричній формі не являлось можливим в зв'язку з тим, що досліджуваний документ являється технічним зображенням (електрофотокопією) невисокої якості (в результаті копіювання документу - втрачається значна кількість ознак, необхідна для ототожнення особи по ним).
Посилаючись на те, що оригінали рішення № 4 Засновника Приватного підприємства «Фірма Відродження» від 28.02.2012 року, які знаходяться в Подільській районній у м. Києві державній адміністрації, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також з метою проведення почеркознавчої експертизи, слідчий звернувся до суду з даним клопотанням.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав.
Представник Подільської районній у м. Києві державній адміністрації у судове засідання не з'явився.
Зважаючи на те, що відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про можливість розгляду клопотання за відсутності представника Подільської районній у м. Києві державній адміністрації.
Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку про його задоволення у зв'язку з наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання слідчого, яке надійшло до суду, відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Інформація, тимчасовий доступ до якої просить надати слідчий, відповідно до п. 2 ч.1 ст.162 КПК України не належить до охоронюваної законом таємниці, а відтак, надання слідчим суддею тимчасового доступу до речей і документів, можливе за наявності підстав вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної особи та мають вагоме значення для встановлення обставин справи.
Відповідно до вимог ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів у разі доведення слідчим, що без такого вилучення існує загроза зміни чи знищення таких документів, або ж у разі, якщо вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Зважаючи на доведеність даних про те, що запитувана слідчим інформація наявна в Подільській районній у м. Києві державній адміністрації та може в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мати суттєве значення для встановлення обставин справи, а також з огляду на те, що проведення почеркознавчої експертизи можливе за умови надання тимчасового доступу до оригіналів документів, прихожу до висновку про обґрунтованість та законність клопотання, а відтак і про його задоволення як це передбачено ч. 7 ст. 163 КПК України.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 159-166, 309 КПК України, слідчий суддя -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Зобов'язати Подільську районну у м. Києві державну адміністрацію надати слідчому слідчого відділу Подільського РУ ГУМВС України в м. Києві Боголюб М.В. та складу слідчо-оперативної групи по кримінальному провадженню тимчасовий доступ до рішення № 4 від 28.02.2012 року Засновника Приватного підприємства «Фірма Відродження» (код ЄДРПОУ 16401416) та можливість вилучення його оригіналу.
Строк дії ухвали становить один місяць з дня її ухвалення.
Ухвала складена в двох примірниках, один з яких зберігається в матеріалах справи.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження у справі.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. Києва
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2013 |
Оприлюднено | 13.10.2015 |
Номер документу | 52077674 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Войтенко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні