cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2015Справа №910/21344/15
За позовом Публічного акціонерного товариства "Укртелеком" в особі Київської міської філії
до Громадської організації "Центр координації та розвитку служб захисту громадян та
власності"
про стягнення 64 973,67 грн.
Суддя: Домнічева І.О.
Представники сторін:
від позивача: Ткаченко Т.Ю. - за дов.
від відповідача: не з'явились;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство "Укртелеком" звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Громадської організації "Центр координації та розвитку служб захисту громадян та власності" про стягнення 64 973,67 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем неналежним чином виконуються умови договору №28-27 оренди нерухомого майна товариства (комерційні приміщення) від 24.06.14р.
Ухвалою від 18.08.2015 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 22.09.2015 р.
18.09.15р. через відділ діловодства суду позивачем подано додаткові матеріали по справі.
22.09.15р. через відділ діловодства суду позивачем подано додаткові матеріали по справі.
Судове засідання 22.09.2015 р. не відбулося.
Ухвалою від 28.09.15р. розгляд справи призначено на 06.10.15 р.
Представник відповідача в судове засідання 06.10.15 р. не з'явився, про причини неявки не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Жодних заяв, клопотань через відділ діловодства суду від відповідача не надходило.
Згідно із абз. 3 п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи наявність у матеріалах справи доказів належного повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.
В судовому засіданні 06.10.15 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні у справі матеріали,заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
24 червня 2014 року між Публічним акціонерним товариством «Укртелеком» (надалі Позивач) та Громадською організацією «Центр координації та розвитку служб захисту громадян та власності» (надалі Відповідач) укладено договір № 28-27, за яким Відповідач прийняв в строкове платне користування частину нежитлових приміщень, розташованих в м. Києві на 1 поверсі 4-поверхового будинку № 8 по вул. Лебедєва-Кумача, загальною площею 178Г.7 м - комерційних приміщень для використання під офіс.
Згідно з п. 3.1. договору орендна плата встановлюється Орендодавцем за домовленістю сторін - на підставі його внутрішніх нормативних актів і згідно з додатком 3 до цього договору.
Згідно з п. 6.1.3. договору № 28-27 від 24.06.2014 року Відповідач взяв на себе зобов'язання своєчасно та в повному обсязі вносити орендну плату та інші платежі, передбачені ними.
Відповідно до п. 3.6 вищевказаного договору Відповідач зобов'язаний сплачувати орендну плату не пізніше 27 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Відповідно до п.п. 3.1.1. за перший місяць оренди майна 34.04 грн. за 1 м 2 орендованої площі, крім того, ПДВ ( 20%) -6,81 гривень. Всього розмір орендної плати за перший місяць оренди становить 40,85 грн. за 1 м 2 орендованої площі. Орендна плата за перший місяць оренди за 178,7 м 2 всієї орендованої площі - 7 299,90 грн. з ПДВ ( 20%).
Відповідно до п. 6.1.3 договору орендар зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі вносити орендну плату та інші платежі, передбачені цим договором.
Пунктом 3.6 договору передбачено, що орендна плата перераховується Орендарем у безготівковому порядку на поточний рахунок Орендодавця не пізніше 27 числа місяця, наступного за розрахунковим, згідно з рахунками, які виставляються Орендодавцем не пізніше 17 числа місяця, наступного за розрахунковим та надаються Орендарю разом з актом про надані послуги та податковою накладною.
Також, відповідно до п. 3.4. договору додатково до орендної плати Орендар оплачує витрати на електроенергію у порядку, визначеному Правилами користування електричною енергією, та на підставі окремого розрахунку Орендодавця у термін, зазначений у п.3.6 Договору.
Відповідно до п. 1 додаткової угоди №2 від 30.09.14р. до договору оренди, п. 12.1 договору, викладено у новій редакції, а саме: цей договір укладено на період з 01.05.14р. по 31.12.14р. Сторони зобов'язані протягом 20 днів після закінчення строку дії договору здійснювати остаточні розрахунки за ним.
Як вбачається з матеріалів справи, 24.06.2014р. на виконання п. 2.1 договору сторонами був оформлений акт приймання - передачі майна. За актом приймання - передачі майна орендодавець передав, а орендар прийняв відповідно до договору № 28-27 від 24.06.2014р. у будинку № 8 по вул. Лебедєва-Кумача частину приміщення, загальною площею 178,7 м 2 . Згідно за актом приймання - передачі майна датою приймання - передачі майна в користування являється 01.05.2014р.
Стаття 175 ч.1 Господарського кодексу України встановлює, що майнові зобов'язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За користування майном з наймодавця справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму (ч.1 ст. 762 Цивільного кодексу України).
За змістом статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч.1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язані встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як вбачається з матеріалів справи, позивач належним чином виконав свої зобов'язання за договором. Проте, відповідач свої зобов'язання щодо своєчасної оплати не виконав в зв'язку чим виникла заборгованість з орендної плати з листопада 2014р. по січень 2014 включно у розмірі 42 559,59 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості Відповідача станом на час прийняття рішення по справі становить 42 559,59 грн.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до п. 8.2. договору у разі наявності заборгованості по орендній платі чи іншим витратам за договором за попередній місяць станом на 27 число поточного місяця, Орендарю нараховується пеня від суми простроченого платежу в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня, починаючи з
У відповідності до ч. 6 ст. 231 Господарського кодексу України, штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою Національного банку України, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Статтею 1 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань" передбачено, що платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочу платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін.
Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня (ст. 3 Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань").
Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Згідно з розрахунком позивача, який не спростовано належним чином відповідачем, останній за порушення зобов'язань за Договором має сплатити суму пені у розмірі 12 047,64грн. інфляційних втрат 9 960,65 грн. та 405,79 грн. 3 % річних.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідач жодних заперечень не надав, контррозрахунок суми позову не здійснив.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.
У відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Громадської організації «Центр координації та розвитку служб захисту громадян та власності» (03150, м. Київ, вул. Червоноармійська, буд.55, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 26387441) на користь Публічного акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Київської міської філії (01033, м. Київ, вул. Горького, буд.40, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 01189910) 42 559 (сорок дві тисячі п'ятсот п'ятдесят дев'ять) грн. 59 коп. заборгованості, 12 047 (дванадцять тисяч сорок сім) грн.. 64 коп. пені, 9 960 (дев'ять тисяч дев'ятсот шістдесят) грн. 65 коп. інфляційних, 405 (чотириста п'ять) грн. 79 коп. 3% річних та 1 827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. 00 коп. судового збору.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 07.10.2015р.
Суддя І.О.Домнічева
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2015 |
Оприлюднено | 13.10.2015 |
Номер документу | 52081761 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Домнічева І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні