ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 жовтня 2015 року № 813/5180/15
м.Львів, вул.Чоловського, 2
Львівський окружний адміністративний суд:
у складі судді Тертичного В.Г.
розглянувши у м.Львові у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області до Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Луб'яна» про стягнення заборгованості в розмірі 1096,02 грн., -
В С Т А Н О В И В :
03 вересня 2015 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області до Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Луб'яна», в якій просить стягнути з відповідача заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених по Списку № 2 за серпень 2015 року на загальну суму - 1096,02 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на виконання вимог п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідачу направлено розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за серпень 2015 року по Списку № 2 в сумі - 1096,02 грн. Відповідно до вимог п. 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» розмір сум до відшкодування для пільгових пенсій, призначених за Списком № 2 становить 100%. Окрім того, на адресу відповідача надсилали повідомлення форми "Ю" від 04.08.2015 року на загальну суму зобов'язання. Оскільки, станом на день звернення до суду, відповідач не відшкодував Пенсійному фонду України витрат на виплату пільгових пенсій, позивач звернувся з позовною заявою до суду.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Ухвалою від 04 вересня 2015 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідно до ч.11 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України від відповідача повернувся конверт з відміткою «за закінченням терміну зберігання», а отже, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Заперечень чи пояснень від відповідача щодо даного адміністративного позову у встановлений ст. 183-2 КАС України строк до суду не надходило.
Оскільки судом належним чином виконано свій обов'язок щодо повідомлення відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суддя даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України В«Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.
Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2 зазначеного Закону для платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів В«аВ» , В«бВ»-В«зВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 цього Закону.
Відповідно до вимог ст. 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи зокрема працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими i особливо важкими умовами праці, - за Списком № 1, Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад i показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, i за результатами атестації робочих місць (далі - Список № 1, Список № 2).
Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» № 1058-VI від 09.07.2003 року пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, встановлено розділом шостим Інструкції В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду УкраїниВ» (далі - Інструкція).
Відповідно до п. 6.1 Інструкції, витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах підлягають повному (100%) відшкодуванню.
Згідно з п. 6.4 Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» , які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пунктом 6.8. Інструкції визначено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю «Луб'яна» є платником страхових внесків на загальнообовязкове пенсійне страхування і перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області.
За період роботи зі шкідливими та важкими умовами праці в Сільськогосподарському Товаристві з обмеженою відповідальністю «Луб'яна», його працівник - ОСОБА_1 набув право на пільгову пенсію за Списком № 2. Загальна сума заборгованості відповідача, що виникла внаслідок невідшкодування фактичних витрат понесених позивачем на виплату і доставку пільгової пенсії працівнику, що призначена такому відповідно до п. В«бВ» -В«зВ» Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» становить 1096,02 грн.
Докази направлення та отримання відповідачем розрахунку з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій наявні в матеріалах справи.
Позивач також долучив до матеріалів справи документи, що підтверджують наявність підстав для призначення та виплати пільгової пенсії ОСОБА_1, а саме: копію довідки про підтвердження трудового стажу, копія довідки про перебування членом колгоспу Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Луб'яна», копія протоколу № 146653 від 18.08.2011 року про призначення пенсії, копію довідки про підтвердження перебування працівника на обліку в управлінні пенсійного фонду (№ 10983 від серпня 2015 року) та копію картки особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат з виплати та доставки призначених на пільгових пенсій.
Слід зазначити, що рішення про призначення позивачем пенсії вказаній у розрахунку особі, як і розрахунок суми пенсії відповідачем не оскаржувалися, докази протилежного у матеріалах справи відсутні.
Отже, викладене вище свідчить про право позивача на відшкодування понесених ним витрат, зокрема на доставку пільгових пенсій у сумі 1096,02 грн.
Окрім того, на адресу відповідача направлявся корінець повідомлення форми «Ю» від 04 серпня 2015 року на загальну суму зобов'язання 1096,02 грн. Докази скерування даного повідомлення наявні в матеріалах справи.
З врахуванням того, що відповідач не виконав вимог ст. 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , а саме: не відшкодував в повному обсязі понесені позивачем фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій працівнику Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Луб'яна» за серпень 2015 року, доказів, на спростування доводів позивача, не надав, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що належить задовольнити у повному обсязі.
Враховуючи те, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 17-19, 86, 94, 160-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю «Луб'яна» (адреса: 81612, Львівська область, Миколаївський район, с.Луб'яна, код ЄДРПОУ 23970385) на користь Управління пенсійного фонду України в Миколаївському районі Львівської області (81600, Львівська область, м.Миколаїв, пл.Ринок, 18, код ЄДРПОУ 22361460) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 за серпень 2015 року в розмірі 1096 (одна тисяча дев'яносто шість) грн. 02 коп.
3. Зобов'язати Сільськогосподарське Товариство з обмеженою відповідальністю «Луб'яна» виконати постанову негайно.
4. Судовий збір зі сторін стягувати не слід.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Тертичний В.Г.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2015 |
Оприлюднено | 15.10.2015 |
Номер документу | 52122308 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Тертичний Віталій Григорович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Тертичний Віталій Григорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні