Ухвала
від 25.09.2015 по справі 809/2808/15
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

25 вересня 2015 року№ 876/9516/15

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 4 вересня 2015 року про розстрочення виконання судового рішення у справі № 809/2808/15 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ВІЛІЯ» про стягнення заборгованості,–

встановив:

ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.09.2015 задоволено заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ВІЛІЯ» про розстрочення виконання судового рішення.

Із цією ухвалою не погодилось УПФ України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області та 08.09.2015 подало на неї апеляційну скаргу.

Однак, апеляційна скарга не відповідає вимогам ч. 3 ст. 187 КАС України, оскільки у ній зазначено чи бажає особа, яка її подала, взяти участь у судовому засіданні суду апеляційного інстанції, чи просить суд розглядати справу за її відсутності.

Разом із апеляційною скаргою апелянт заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору, оскільки до 01.09.2015 територіальні органи Пенсійного фонду України були звільнені від сплати судового збору, а від так у їхніх кошторисах відсутні відповідні видатки.

Однак, вказане клопотання задоволеним бути не може, з огляду на таке.

Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Аналогічні положення викладені у ч. 1 ст. 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може бути здійснено судом за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.

Проте, апелянтом не надано жодного доказу на підтвердження важкого майнового стану та обставин, які викладені у клопотанні про відстрочення сплати судового збору.

З огляду на викладене, підстави для задоволення клопотання про звільнення від сплати судового збору відсутні, а тому апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, згідно якої до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.

Відтак, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання цієї апеляційної скарги становить 1218 грн.

Крім того, до апеляційної скарги не долучено її копій з додатками у відповідності до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору, апеляційна скарга подана без додержання вимог ч.ч. 3, 6 ст. 187 КАС України, а тому у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 10-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.

Зазначені недоліки мають бути усунуті шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду копій апеляційної скарги з додатками (1 примірник), заяви про те, чи бажає особа, яка подала апеляційну скаргу взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції чи просить суд розглянути справу за її відсутності, а також оригіналу документа про сплату судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду у розмірі 1218 грн за реквізитами: отримувач коштів – УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) – 825014, рахунок отримувача – 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету – 22030001, Призначення платежу – Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.

Керуючись ст.ст. 87, 88, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя –

ухвалив:

відмовити у задоволенні клопотання Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області про звільнення від сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області на ухвалу Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 4 вересня 2015 року про розстрочення виконання судового рішення у справі № 809/2808/15 за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі Івано-Франківської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ВІЛІЯ» про стягнення заборгованості – залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 10-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.

Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя                                                                                О.М. Гінда

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.09.2015
Оприлюднено15.10.2015
Номер документу52124954
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —809/2808/15

Ухвала від 10.11.2015

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Гінда Оксана Миколаївна

Ухвала від 25.09.2015

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Гінда Оксана Миколаївна

Ухвала від 04.09.2015

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Кафарський В.В.

Постанова від 07.08.2015

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Кафарський В.В.

Постанова від 07.08.2015

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Кафарський В.В.

Ухвала від 17.07.2015

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Кафарський В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні