ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2015 року (09 год. 05 хв.) Справа № 808/4690/15 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді МаксименкоЛ.Я.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою: Запорізького міського центру зайнятості, м.Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод напівфабрикатів», м.Запоріжжя
про: стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, -
ВСТАНОВИВ:
Запорізький міський центр зайнятості (далі – позивач або Запорізький МЦЗ) звернувся із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод напівфабрикатів» (далі – відповідач або ТОВ «Запорізький завод напівфабрикатів»), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача 9 022,17 грн. у рахунок погашення заборгованості зі сплати страхових внесків.
В обґрунтування позовних вимог посилається на положення Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533-IІІ (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі - Закон України №1533-IІІ), згідно з якими, ТОВ «Запорізький завод напівфабрикатів» є платником внесків на соціальне страхування на випадок безробіття та повинен своєчасно та у повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. При цьому, відповідно до поданої розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків за 2010 рік за відповідачем станом на 01.01.2011 обліковується залишок заборгованості у розмірі 9 022,17 грн. Враховуючи, що у добровільному порядку підприємством заборгованість не погашеною до бюджету, Запорізький міський центр зайнятості просить стягнути її в судовому порядку
Представник позивача в судове засідання не з'явився. 21.09.2015 подав до суду клопотання (вх. № 41419), в якому просить суд розглянути справу за відсутності представника Запорізького міського центру зайнятості. Також, у клопотанні зазначено, що позивач підтримує заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просить суд задовольнити адміністративний позов.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Поштова кореспонденція, направлена відповідачу, повернулась до суду 15.09.2015 з відміткою відділення поштового зв'язку - «за зазначеною адресою не проживає (організація виїхала)».
Частиною 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Враховуючи те що, поштова кореспонденція направлялась відповідачу за адресою місця реєстрації, що відповідає реєстраційним відомостям, то згідно вимог ст.33 та ст.35 КАС України, слід вважати, що останній повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За таких обставин, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін, на підставі наявних у справі матеріалів, в порядку письмового провадження.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та з урахуванням положень ч.1 ст.41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.1 Закону України № 1533-ІІI, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 вищезазначеного закону, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Запорізький міський центр зайнятості є органом державної служби зайнятості, на який покладаються функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Частиною 1 ст.1 Закону України № 1533-ІІI передбачено, що страхувальники - роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески.
З матеріалів справи встановлено, що відповідач – Товариство з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод напівфабрикатів» (код ЄДРПОУ33570613) зареєстроване як юридична особа 19.05.2005 запис № 1103102 0000 005549, за адресою: 69006, Запорізька область, м.Запоріжжя, Північне шосе, буд.27 та згідно вищезазначеного Закону, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Як передбачено ч.2 ст.35 Закону України № 1533-ІІI, роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до ч.1, 3 ст. 19 вказаного Закону, розміри страхових внесків установлюються на календарний рік для роботодавця - у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошове забезпечення військовослужбовців, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб.
Роботодавці - суб'єкти підприємницької діяльності відносять страхові внески на валові витрати, суми страхових внесків виключаються з доходів працівників, що підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.
ТОВ «Запорізький завод напівфабрикатів» подано до Запорізького міського центру зайнятості розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2010 рік, відповідно до якого станом на 01.01.2011 залишок заборгованості на кінець звітного періоду складала 9022,17 грн.
За приписами ст. 17 Закону України № 1533-ІІІ, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Ухвалою господарського суду Запорізької області від 21.08.2014 затверджено мирову угоду між боржником - ТОВ «Запорізький завод напівфабрикатів» та кредиторами, в т.ч. Запорізьким міським центром зайнятості, у зв'язку із чим провадження у справі припинено. Мирова угода передбачала графік погашення заборгованості по кожному кредитору, кінцевий строк для погашення заборгованості встановлений до 01.06.2015. Однак, відповідач умови мирової угоди не виконав.
Сума заборгованості ТОВ «Запорізький завод напівфабрикатів» зі сплати страхових внесків за 2010 рік наразі становить 9022,17 грн. і на час розгляду справи залишається несплаченою у встановленому законом порядку.
Вищенаведені обставини справи були підтверджені доказами, зібраними судом під час її розгляду.
Частиною 1 ст. 38 Закону України № 1533-ІІI передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
Відповідно до абз. 5 ч. 7 розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2011 № 2464-VI, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Згідно ч. 2 ст.38 Закону України № № 1533-ІІI, строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
За правилами частин 1, 6 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
На час розгляду справи відповідачем не надано суду ані заперечень проти позову та доказів на їх обґрунтування, які б спростовували доводи позивача, ані доказів погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги Запорізького міського центру зайнятості обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до приписів п.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищезазначене, та керуючись ст.ст. 2, 4, 7 – 12, 14, 33, 35, 41, 71, 86, 94, 128, 158 – 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Запорізького міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод напівфабрикатів» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків – задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Запорізький завод напівфабрикатів» (69006, м.Запоріжжя, бул.Північне шосе, буд.27, код ЄДРПОУ 33570613) на користь Запорізького міського центру зайнятості (69037, м.Запоріжжя, вул.Рекордна, буд.16-Б, код ЄДРПОУ 20482573, р/р37179301900007, код бюджетної класифікації 50040100, банк – ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015) заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 9022,17 (дев'ять тисяч двадцять дві гривні 17 коп.) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.Я. Максименко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 15.10.2015 |
Номер документу | 52136989 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Максименко Лілія Яковлівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Максименко Лілія Яковлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні