ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05 жовтня 2015 року № 826/12339/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Мазур А.С., розглянувши в скороченому провадженні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області
до Приватного підприємства "Авна трейдінг"
про стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області до Приватного підприємства "Авна трейдінг" про стягнення коштів з рахунків платника податків.
Згідно зі статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана адміністративна справа за предметом позову може бути розглянута у порядку скороченого провадження.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що у відповідача утворилась заборгованість зі сплати земельного податку з юридичних осіб на суму 37 622,44 грн., яка на день звернення до суду відповідачем не сплачена. Заходи по погашенню податкового боргу щодо боржника вичерпано і не призвели до погашення боргу, що стало підставою для звернення до суду із даним позовом.
Відповідач у встановлений судом строк письмових заперечень проти позову чи пояснень, доказів щодо заявлених позовних вимог на підтвердження або спростування обставин, зазначених у позові не надав, як і не надав заяви про визнання позову.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Приватне підприємство "Авна трейдінг" (код ЄДРПОУ 23503718) перебуває на обліку в ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області як платник окремих податків і відповідно до вимог п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України несе обов'язок по сплаті податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України та законами з питань митної справи.
Згідно п.286.2 ст.286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідачем самостійно визначено суму податкового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб у деклараціях з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності):
- за 2014 рік (декларація від 14.02.2014 року (за жовтень - грудень щомісячні платежі 4 114,83 грн.);
- за 2015 рік (декларація від 17.02.2015 року (за січень - квітень щомісячні платежі 5 139,42 грн.).
З матеріалів справи також вбачається, що 29 січня 2015 року контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення №0001481501/239/116 про визначення суми штрафних санкцій на загальну суму 3 135,41 грн. та №0001471501/238/115 про визанченян суми штрафних санкцій на загальну суму 4 558,91 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення були направлені на адресу відповідача у відповідності до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, однак, повернулись до контролюючого органу не врученими з відміткою поштового відділення «за закінченням встановленого строку зберігання».
Таким чином загальна сума боргу відповідача з орендної плати становить 37 622,44 грн., що підтверджується наявними у справі доказами.
Відповідно до п.57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.1 ст.59 ПК України).
На виконання вимог ст.59 Податкового кодексу України контролюючим органом було складено податкову вимогу від 13.10.2014 року №1367-25 на загальну суму 1097,95 грн.
Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно із визначенням, наведеним в п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Зібрані у даній справі докази підтверджують наявність у платника податків - Приватного підприємства "Авна трейдінг" заборгованості зі сплати земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 37 622,44 грн.
Доказів оскарження в адміністративному або судовому порядку податкової вимоги, а також доказів сплати боргу у визначеному у позовній заяві розмірі відповідачем до суду не надано.
Таким чином, сума податкового боргу відповідно до вимог чинного законодавства України є узгодженою і визнається сумою податкового боргу платника податків, розмір якої підтверджується даними облікової картки платника податку.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України визначено право контролюючого органу звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пунктів 95.1 - 95.3 статті 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи всі наведені обставини в їх сукупності та виходячи з встановленого судом факту наявності у відповідача податкового боргу внаслідок несплати узгоджених податкових зобов'язань, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо стягнення заборгованості з земельного податку з юридичних осіб на загальну суму 37 622,44 грн. шляхом стягнення коштів з банківських рахунків відповідача у банках, обслуговуючих платника податків підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-162, 183-2, 254 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління ДФС у Київській області задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Приватного підприємства «Авна трейдінг» у банках, обслуговуючих платника податків, на суму податкового боргу у розмірі 37 622,44 (тридцять тисяч шістсот двадцять дві гривні 44 копійки на користь Держави в особі ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області на розподільчий рахунок 34129999700449 МФО 821018, код 37851055 Банк УДКСУ в Київській області.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст. 183-2, 186 КАС України.
Суддя А.С. Мазур
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2015 |
Оприлюднено | 15.10.2015 |
Номер документу | 52138544 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Мазур А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні