печерський районний суд міста києва
Справа № 757/35531/15-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2015 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю підозрюваного ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , прокурора ОСОБА_6 , розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві, клопотання слідчого в особливо важливих справах п`ятого слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_7 про відсторонення від посади підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий в ОВС п`ятого СВ управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_7 звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, погодженим прокурором другого відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України ОСОБА_6 .
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з підстав, наведених у ньому.
Підозрюваний та захисники просили відмовити у задоволенні клопотання про відсторонення, вважаючи його безпідставним.
Заслухавши обґрунтування прокурора, заперечення захисників та підозрюваного, вивчивши клопотання та дослідивши матеріали, якими воно обґрунтовується, слідчий суддя приходить до наступного.
Як встановлено, слідчим відділом Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015000000001780, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.08.2015 за фактом одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовими особами Державної служби зайнятості (Центрального апарату), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України
У клопотанні слідчим вказано, що Протягом липня-серпня 2015 року в ході проведення конкурсних торгів із закупівлі товарів, робіт і послуг, голова Державної служби зайнятості (Центрального апарату) ОСОБА_3 , діючи за попередньою змовою з начальником Управління матеріально-технічного забезпечення Головою комітету з конкурсних торгів Державної служби зайнятості ОСОБА_8 з метою отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, використовуючи своє службове становище, надав останній вказівку щодо визнання переможцями процедури закупівлі за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ТОВ «Інфоком» (код ЄДРПОУ 14297222, м. Київ, вул. Володимирська,8) та ТОВ «МККУ-Мережі» (код ЄДРПОУ 21672904, м. Київ вул. Предславинська, 35 корп. 21 кім. 314). При цьому, між ОСОБА_3 та представниками товариств переможців досягнуто домовленість щодо передачі у вересні 2015 року, в якості винагороди неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів у розмірі 320 тис. грн. від представника ТОВ «Інфоком» та 250 тис. грн. від представника ТОВ «МККУ-Мережі» за вчинення дій, які сприяли перемозі вказаних вище суб`єктів господарювання під час процедури закупівлі, а також подальше укладення договорів та перерахування грошових коштів Державною службою зайнятості на рахунки вказаних підприємств.
Після цього, начальник відділу запобігання корупції Державної служби зайнятості ОСОБА_9 , діючи на виконання вказівки ОСОБА_10 , 08.09.2015 року отримав від представника ТОВ «МККУ-Мережі» грошові кошти в сумі 253750 грн. в якості неправомірної вигоди для послідуючої передачі ОСОБА_3 та ОСОБА_8 . Він же, тобто ОСОБА_9 , на виконання вказівки ОСОБА_3 , 10.09.2015 року отримав від представника ТОВ «Інфоком» грошові кошти в сумі 316200 грн. для послідуючої передачі ОСОБА_3 та ОСОБА_8 в якості неправомірної вигоди.
10.09.2015 ОСОБА_9 передав ОСОБА_8 обумовлену неправомірну вигоду в сумі 3200 грн.
11.09.2015 ОСОБА_9 згідно попередньої домовленості, під час зустрічі із ОСОБА_3 , на виконання вказівки останнього, передав йому обумовлену неправомірну вигоду в сумі 622750 грн., що більше ніж у п`ятсот разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром. У порядку ст. 208 КПК України, 11.09.2015 ОСОБА_3 затримано та наступного дня повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України.
Мотивування поданого клопотання полягає у тому, що є підстави стверджувати, що ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді, матиме доступ до всіх приміщень, документів служби зайнятості України, зможе впливати на хід досудового розслідування, матиме можливість знищити, сховати або спотворити будь-які з речей, документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; як керівник органу державної влади має знайомих серед працівників органів державної влади, зв`язки з якими може використовувати для створення перешкод досудовому розслідуванню у кримінальному провадженні; може вчинити інші аналогічні правопорушення, оскільки вчиненню вищевказаного кримінального правопорушення сприяло саме обіймання ним посади Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату).
Вказаний незаконний вплив на зазначених осіб може перешкодити повному, всебічному та неупередженому проведенню досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Під час судового засідання встановлено особу підозрюваного ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Львова, українець, громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , наказом Міністра соціальної політики України від 24.02.2015 № 23кс призначений на посаду Голови Державної служби зайнятості (керівником Центрального апарату).
Під час досудового розслідування кримінального провадження № 42015000000001780 ОСОБА_3 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, тобто одержання службовою особою неправомірної вигоди а вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням службового становища, вчинене особою, яка займає від повільне становище, за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням, предметом якого була неправомірна вигода у особливо великом розмірі.
Відповідно до ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.
Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Вбачається, що перебування підозрюваного ОСОБА_3 на посаді Голови Державної служби зайнятості (керівник Центрального апарату) сприяло вчиненню ним корупційного злочину, при цьому будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, користуючись наданими йому повноваженнями, керуючись корисними мотивами, діючи умисно та усвідомлюючи протиправність своїх дій, з метою незаконного збагачення шляхом отримання неправомірної вигоди у великому розмірі.
Кримінальне правопорушення, про вчинення якого повідомлено ОСОБА_3 , зумовлений тяжкими наслідками не лише для конкретної особи, а й для суспільства в цілому, наявність суспільного інтересу, який незважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи підозрюваного.
Враховуючи правові позиції сторін кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що є доведеним такі потреби досудового розслідування, які виправдовують ступінь втручання у права і свободи підозрюваного ОСОБА_3 як відсторонення останнього від посади, з метою з`ясування обставин вчинення кримінального правопорушення, в якому ОСОБА_3 підозрюється, а також з метою уникнення знищення або приховування документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення та незаконного впливу на свідків.
Таким чином приходжу до висновку про необхідність відсторонення ОСОБА_3 від посади Голови Державної служби зайнятості (керівник Центрального апарату) на строк до 11.11.2015, у межах строку досудового розслідування даного кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 155-157, 534, 309, 392 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Відсторонити підозрюваного ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади Голови Державної служби зайнятості (керівника Центрального апарату) строком до 11.11.2015.
Копію даної ухвали направити для виконання до Державної служби зайнятості та до відома Міністерству соціальної політики України.
Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 52169285 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні