Справа № 1-76 2012 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2012 року Іванківський районний суд Київської області у складі: головуючої - судді Слободян Н.П., при секретарі - Мартовицькій Н.Є., з участю прокурора - Лукашевича С.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Іванків кримінальну справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, розлученого, утриманців немає, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працює, раніше не судимого, за ч.2 ст. 15, ч.3 ст. 267-1 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, українця, громадянина України, одружений, утриманців немає, ІНФОРМАЦІЯ_3, пенсіонер, є таким, що не має судимості відповідно до ст. 89 КК України, проживає ІНФОРМАЦІЯ_6
за ч.2 ст. 15, ч. 3 ст. 267-1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 03.01.2012 року біля 10 год. За попередньою змовою між собою, за пропозицією ОСОБА_2, з корисливих мотивів, маючи на меті назбирати на території зони відчуження металевих виробів, які в подальшому здати на пункт прийому металобрухту, в об’їзд контрольно-пропускних пунктів міліції, встановлених по периметру зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення, на підводі з кіньми проникли на територію зони відчуження та прибули у виселене село Шевченкове, де у період часу з 10 по 16 год., назбирали металеві вироби побутового призначення, які завантажили на віз та намагалися перемістити їх за межі зони відчуження без передбаченого законом дозволу та проведення дозиметричного контролю, з метою їх збуту на пункт прийому металобрухту, тим самим вчинивши дії, що порушують вимоги радіаційної безпеки у спеціально визначеній зоні радіоактивного забруднення, порушивши ст. 12 Закону України «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Таким чином ОСОБА_2 та ОСОБА_1 вчинили з прямим умислом діяння, безпосередньо спрямоване на вчинення злочину, виконавши усі дії, які вважали необхідними для доведення злочину до кінця, але злочин не було закінчено з причин, які не залежали від їх волі, так як під час переміщення на підводі з кіньми металевих виробів за межі зони відчуження, біля 16 год. 03.01.2012 року у виселеному с. Шевченкове зони відчуження були виявлені та затримані працівниками міліції, а металеві вироби загальною вагою 208 кг було вилучено.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, і дав суду детальні покази про обставини скоєння ним злочину, а саме, що у нього та ОСОБА_1 не було грошей, тому вони вирішили поїхали у виселене с. Шевченкове і на смітнику накопати металу, щоб здати його на металобрухт та отримати гроші. Що і зробили 03.01.2012 року. Коли їхали назад підводою з його ж конем, були затримані працівниками міліції. У скоєному він щиро розкаюється, зробив це через безвихідь, так як не мав грошей, а дочка на той час перебувала у лікарні. У скоєному він щиро розкаюється.
Підсудний ОСОБА_1 дав суду аналогічні покази, щодо обставин проникнення у зону відчуження, їх виявлення працівниками міліції, у скоєному щиро розкаюються.
Відповідно до ст. 299 ч. 3 КПК України суд визнав недоцільним дослідження доказів щодо фактичних обставин справи, обмежившись допитом підсудних. Підсудним роз’яснено наслідки цього, вони погоджуються з скороченим розглядом справи, не заперечуючи проти викладених в обвинувальному висновку та ними особисто фактичних обставин скоєного злочину.
Оцінюючи докази, суд вважає, що вина підсудних у скоєнні інкримінованому їм злочину доведена, а їх злочинні дії правильно кваліфікуються органами досудового слідства за ч.2 ст. 15, ч. 3 ст. 267-1 КК України як вчинення закінченого замаху на порушення вимог радіаційної безпеки, а саме у спробі перемістити за межі зони відчуження металеві вироби, без надання передбаченого законом дозволу і без проведення дозиметричного контролю, з метою збуту.
Обставинами, що пом*якшують покарання підсудним суд визнає їх щире каяття, сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжує покарання підсудних у ході судового слідства не виявлено.
Обираючи покарання підсудним, суд приймає до уваги обставини, за яких скоєно злочин, ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи підсудних, обставини, що пом*якшують покарання підсудних, відсутність обставин, що його обтяжують, те, що ОСОБА_2 є потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії, підсудний ОСОБА_1 раніше не судимий, підсудний ОСОБА_2 є таким, що не має судимості в порядку ст. 89 КК України, підсудні на обліку у лікарів нарколога і психіатра не перебувають, по місцю проживання підсудні характеризується посередньо. Суд враховує те, що підсудний ОСОБА_1 не працює, у зв*язку з чим йому не може бути призначене покарання у вигляді штрафу. Йому слід призначити покарання у вигляді обмеження волі у межах санкції ст. 267-1 КК України, а також застосувати до призначеного покарання норми ст. 75 КК України - звільнення від відбуття покарання з випробовуванням. Підсудний ОСОБА_2 є пенсіонером, проте має невеликий розмір пенсії, тому покарання у вигляді штрафу йому не доцільно призначати, оскільки мотивом скоєння злочину була саме відсутність грошей, обмеження волі йому не може бути призначене, з тієї ж причини - він є пенсіонером, тому йому має бути призначене покарання у вигляді позбавлення волі, а також застосувати до призначеного покарання норми ст. 75 КК України - звільнення від відбуття покарання з випробовуванням. Такі покарання будуть достатніми для виправлення підсудних та попередження скоєння нових злочинів.
Міру запобіжного заходу підсудним до вступу вироку у законну силу залишити попередню - підписка про невиїзд.
Речові докази по справі - металеві вироби вагою 208 кг - обернути в доход держави. Гужову повозку повернути власнику. Врахувати, що коні йому вже повернуті. Рішення щодо повернення гужової повозки ОСОБА_2 суд приймає у зв’язку з тим, що це майно використовується власником при веденні домашнього господарства, яким він забезпечує собі частково існування на селі.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 3 ст. 267-1 КК України і призначити покарання у вигляді 2 років обмеження волі.
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч. 3 ст. 267-1 КК України і призначити покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити підсудних від відбування покарання з випробовуванням і призначити іспитовий строк 1 рік.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на засуджених такі обов*язки:
не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої інспекції;
повідомляти орган кримінально-виконавчої інспекції про зміну постійного місця проживання.
Міру запобіжного заходу до набрання вироком законної сили підсудним залишити попередньою - підписка про невиїзд.
Речові докази по справі: 208 кг металу, які знаходяться в кімнаті зберігання речових доказів відділу зони ЧАЕС ГУ МВС України в Київській області обернути в доход держави. Гужову повозку повернути власнику ОСОБА_2
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Київської області через Іванківський районний суд Київської області протягом 15 днів з моменту проголошення.
Суддя:
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2012 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52207309 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Іванківський районний суд Київської області
Слободян Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні