Рішення
від 08.10.2015 по справі 904/8201/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

08.10.15р. Справа № 904/8201/15 за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго", м. Дніпропетровськ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Вишевичі Агротехніка", м. Дніпропетровськ

про стягнення 7 478 грн. 35 коп.

Суддя ЗАГИНАЙКО Т.В.

Представники:

від позивача: ОСОБА_1 - представник, дов. від 12.05.2015р. №181/1001;

від відповідача : не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.

СУТЬ СПОРУ:

Позивач просить стягнути з відповідача 7 478 грн. 35 коп. - заборгованості за активну електричну енергію, спожиту відповідно до умов Договору від 28.12.2009р. №1395 про постачання електричної енергії.

Відповідач відзиву на позов та інших витребуваних господарським судом документів не надав, його представник у судове засідання не з'явився, поштове повідомлення суду про час і місце судового засідання, спрямоване на адресу відповідача, було повернено відділенням поштового зв'язку через невручення у зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 31-33).

За змістом статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом (абзац 3 пункту 3.9.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанціїВ» ).

Приймаючи до уваги, що:

- відповідно до пункту 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору;

- суд вважає, що неявка представника відповідача не перешкоджає вирішенню спору;

- відповідно до частини 3 статті 22 Господарського процесуального кодексу України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи;

- в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку;

- обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції (§66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005р. у справі „Смирнова проти УкраїниВ» ).

- тому суд доходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.

Оригінали документів, оглянуті у судових засіданнях відповідають копіям, залученим до матеріалів справи.

Клопотання про технічну фіксацію судового процесу за допомогою технічних засобів представником позивача заявлено не було.

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

28.12.2009р. між Відкритим акціонерним товариством „Енергопостачальна компанія „ДніпрообленергоВ» , як постачальником, та відповідачем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Вишевичі Агротехніка", як споживачем, було укладено Договір №1395 про постачання електричної енергії (надалі - Договір).

Відповідно до абзацу 2 Загальних положень статуту Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Дніпрообленерго" товариство є правонаступником майна, прав та обов'язків Державної акціонерної енергопостачальної компанії „ДніпрообленергоВ» , Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „ДніпрообленергоВ» , Публічного акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „ДніпрообленергоВ» .

Відповідно до розділу 1 Договору постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 250 кВат, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергіїВ» , а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору; точки (точка) продажу електричної енергії - межа балансової належності, на якій відбувається перехід права власності на електричну енергію, визначена додатками „Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторінВ» між постачальником та споживачем, та „Загальна схема електропостачанняВ» , які є невід'ємною частиною даного Договору,

Відповідно до частини 1 пункту 2.2.2 Договору постачальник зобов'язується постачати в точку продажу електроенергію як різновид товару в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього Договору за Додатком „Обсяги постачання електричної енергії СпоживачуВ» або „Обсяги постачання електричної енергії Споживачу та субспоживачамВ» .

Згідно з частиною 1 пункту 5.1 Договору для визначення договірних величин споживання електричної енергії та потужності на наступний рік споживач не пізніше 1 жовтня поточного року надає постачальнику відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії за формою додатку „Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачамВ» .

Відповідно до пункту 7.1 Договору облік електроенергії, спожитої споживачем та/або субспоживачами, приєднаними до електричних мереж споживача, здійснюється з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ; для розрахункового обліку використовуються засоби обліку, внесені до державного реєстру вимірювальної техніки, допущені до застосування в Україні та погоджені постачальником.

На підставі показів засобів обліку електричної енергії та умов додатка „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергіїВ» оформлюється, в тому числі, акт про використану електричну енергію (пункт 7.6 Договору).

Як вбачається, на виконання умов Договору позивачем було поставлено відповідачу з грудня 2014р. по лютий 2015р. активну електричну енергію у кількості 4 809 кВт*г, про що свідчать Акти від за грудень 2014р., січень 2015р. та лютий 2015р. про використану електричну енергію.

На оплату поставленої електроенергії позивачем було виставлено відповідачу відповідні рахунки на загальну суму 7 478 грн. 35 коп.: - від 17.12.2014р. №151/1395/12/1 на суму 2 909 грн. 46 коп.; - від 21.01.2015р. №151/1395/1/1 на суму 3 170 грн. 64 коп.; - від 24.02.2015р. №151/1395/2/1 на суму 1 398 грн. 25 коп. Про отримання відповідачем рахунків за грудень 2014р. та за січень 2015р. свідчать підписи представника відповідача на рахунках. Про спрямування відповідачу рахунку за лютий свідчить фіскальний чек „УкрпоштиВ» від 10.08.2015р. та опис вкладення до листа (а.с. 24).

Згідно з пунктом 2.3.5 Договору споживач зобов'язаний оплачувати постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатку „Порядок розрахунківВ» та додатку „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергіїВ» .

Відповідно до частини 1 пункту 1 додатку 3 до Договору „Порядок розрахунківВ» (надалі - Порядок розрахунків) розрахунковим періодом для визначення обсягу спожитої електричної енергії приймається місяць з 13 числа попереднього місяця до такого ж числа розрахункового місяця.

Згідно з пунктом 2 Порядку розрахунків споживач здійснює повну оплату вартості обсягу використання електричної енергії, заявленого на розрахунковий період, за формою попередньої оплати; попередня оплата здійснюється до 6 числа місяця, що передує розрахунковому місяцю в розмірі повної вартості договірної величини споживання електричної енергії згідно з додатками до договору „Обсяги постачання електричної енергії споживачуВ» або „Обсяги постачання електричної енергії споживачу та субспоживачамВ» ; остаточний розрахунок за активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії, пеня, індекс інфляції та інші платежі, згідно з умовами цього договору, здійснюється на підставі самостійно отриманого у постачальника рахунка протягом п'яти операційних днів з дня отримання рахунку (пункт 2.2 Порядку розрахунків).

Відповідно до частини 1 статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін); зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Отже, строк погашення заборгованості за спожиту відповідачем у грудні 2014р. - лютому 2015р. електричну енергію є таким, що настав.

Заборгованість відповідача перед позивачем становить 7 478 грн. 35 коп.

На момент розгляду справи доказів погашення заборгованості перед позивачем відповідачем не надано.

Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частинами 1 та 2 статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору; не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань; кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу; порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Згідно статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

З урахуванням викладеного позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно із статтею 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі слід покласти на відповідача.

Керуючись статтею 49, статтями 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Вишевичі Агротехніка" (49000, м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 10, оф. 219; ідентифікаційний код 3636589) на користь Публічного акціонерного товариства В«ДТЕК В«ДніпрообленергоВ» (49000, м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 22; ідентифікаційний код 23359034) 7 478 грн. 35 коп. - заборгованості та 1 827 грн. 00 коп. - витрат по сплаті судового збору.

Видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

СУДДЯ Т.В. ЗАГИНАЙКО

Дата підписання рішення,

оформленого відповідно до статті 84 ГПК України,

"13" жовтня 2015р.

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення08.10.2015
Оприлюднено19.10.2015
Номер документу52241216
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/8201/15

Ухвала від 12.11.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 03.11.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Рішення від 08.10.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

Ухвала від 11.09.2015

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Загинайко Тетяна Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні