ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
07 жовтня 2015 р. Справа № 802/2640/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Сала Павла Ігоровича, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Іллінецькому районі Вінницької області до публічного акціонерного товариства "Іллінецьке пересувне будівельно-монтажне підприємство № 5" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
13.08.2015 року управління Пенсійного фонду України в Іллінецькому районі (далі - УПФ в Іллінецькому районі) звернулось до суду з адміністративним позовом, у якому просить стягнути з публічного акціонерного товариства "Іллінецьке пересувне будівельно-монтажне підприємство № 5" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2 відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", в сумі 7639,08 грн.
Представник позивача подав заяву про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання втретє на виклик суду не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи. При цьому суд вважає безпідставним та відхиляє клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи у зв'язку з його участю у розгляді господарської справи № 902/386/14 за позовом селянського (фермерського) господарства "Лоза" до Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2, про визнання договору оренди поновленим та зобов'язання укласти додатковий договір. Так, по-перше, розгляд вказаної господарської справи призначено на інший час, ніж судове засідання у цій адміністративній справі. По-друге, як вбачається з доданої до клопотання довіреності від 31.07.2014 року, ОСОБА_1 не є єдиним представником ОСОБА_2 і на представництво інтересів останнього уповноваженого також ОСОБА_3 По-третя, розгляд даної справи вже відкладався на тривалий час за клопотанням представника відповідача ОСОБА_1 у зв'язку з його навчанням в Національній академії внутрішніх справ (розгляд справи було перенесено з 11.09.2015 року на 25.09.2015 року), однак, незважаючи на це, в подальшому представник відповідача двічі на виклик суду не з'явився. По-четверте, відповідачем у справі є юридична особа, інтереси якої у судовому процесі може представляти інша особа, а не обов'язково саме ОСОБА_1 По-п'яте, з часу відкриття провадження у даній справі 17.08.2015 року письмових заперечень на позов чи пояснень по суті спору від відповідача, належних доказів в обґрунтування своїх доводів чи заперечень, які матимуть значення при вирішенні спору також не надано. Відтак, заявлене представником відповідача клопотання про відкладення справи суд вважає безпідставним і таким, що спрямоване на затягування розгляду справи, а отже з наведених вище мотивів не може бути задоволене.
Згідно з ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи достатність наявних у справі доказів суд вважає можливим провести розгляд справи за відсутності сторін в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, оцінивши наведені позивачем обставини, суд доходить висновку, що заявлений позов належить задовольнити повністю.
Встановлено, що публічне акціонерне товариство "Іллінецьке пересувне будівельно-монтажне підприємство № 5" перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України за № НОМЕР_1 і є платником внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також платником відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах.
Згідно з ст. 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень вказаного Закону пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вищезазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно з абз. 4 п. 1 ст. 2, абз. 3 п. 1 ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" фактичні витрати пенсійного органу на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", підлягають відшкодуванню у розмірі 100 відсотків.
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція).
Підпунктом 6.1 пункту 6 цієї Інструкції передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема, 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій працівникам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, які надсилаються підприємством до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій (пп. 6.4 п. 6 Інструкції).
Згідно з пп. 6.7 п. 6 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунках місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Встановлено і повністю підтверджується матеріалами справи, що за період з червня по липень 2015 року заборгованість публічного акціонерного товариства "Іллінецьке пересувне будівельно-монтажне підприємство № 5" по невідшкодованих фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за віком, призначених ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 за Списком № 2 на підставі пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", становить 7639,08 грн.
На час розгляду судом цієї адміністративної справи вказана заборгованість відповідачем не сплачена, доказів протилежного відповідачем не надано.
З огляду на викладене суд доходить висновку про правомірність звернення УПФ в Іллінецькому районі з позовом щодо її стягнення у примусовому порядку.
Відповідно до положень ст.ст. 11, 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Вимоги позивача стосовно стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 7639,08 грн. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та не спростовані відповідачем, а відтак підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 72, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 254 КАС України суд,
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з публічного акціонерного товариства "Іллінецьке пересувне будівельно-монтажне підприємство № 5" (ідентифікаційний код 01350937) на користь управління Пенсійного фонду України в Іллінецькому районі Вінницької області (ідентифікаційний код 20104032) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 7639 (сім тисяч шістсот тридцять дев'ять) грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Сало Павло Ігорович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2015 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52243990 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Сало Павло Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні