копія ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2015 р. Справа № 804/12990/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Новомосковської об'єднаної державної податкової інспекції Головне Управління ДФС у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Едіалес" про стягнення заборгованості у розмірі 2756,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
31 серпня 2015 року Новомосковська державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Дніпропетровській області звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Едіалєс» про стягнення заборгованості у розмірі 2756, 00 грн.
Позов обґрунтований тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Едіалєс» не сплатило у встановлені законом строки суму грошових зобов'язань, нарахованих в результаті проведеної перевірки дотримання термінів сплати та винесення податкового повідомлення-рішення на підставі висновків, викладених в акті перевірки, що призвело до виникнення заборгованості з податку на додану вартість в загальному розмірі 2756, 00 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі. Також, позивач зазначив, що станом на дату розгляду справи заборгованість не погашена та підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце його проведення повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Едіалєс» (код ЄДРПОУ 32366073, юридична адреса: 51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. Радянська, буд. 48) зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 13.02.2003 року. Крім того, ТОВ «Едіалєс» перебуває на податковому обліку як платник податків у Новомосковській ОДПІ.
Згідно довідки Новомосковської ОДПІ від 27.08.2015 року №15296/10/04-08-23-13 заборгованість підприємства відповідних даних карток особових рахунків платника згідно з даними оперативного обліку платежів до бюджету складає 2756, 00 грн., що складається з податку на додану вартість (штрафні санкції за несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничного строку в порушення вимог п. 57.3 ст. 57 ПК України).
Судом встановлено, що станом на час звернення із даним позовом, ТОВ «Едіалєс» має податковий борг по платежу «податок на додану вартість» всього в сумі 2756, 00 грн., який утворився внаслідок несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання.
14.04.2015 року Новомосковською ОДПІ було проведено перевірку ТОВ «Едіалєс» з питань дотримання термінів сплати податкового зобов'язання з податку на додану вартість. Відповідно до акту перевірки від 14.04.2015 року №145/151/32366073 встановлено несвоєчасну сплату ТОВ «Едіалес» узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничного терміну в порушення вимог п. 57.1 ст. 57, п. 126.1 ст. 126 ПК України.
На підставі висновків, наведених в акті перевірки Новомосковською ОДПІ було винесене податкове повідомлення-рішення №0002461501 від 14.04.2015 року про застосування штрафної санкції у розмірі 2756, 00 грн.
Зазначені вище акт перевірки та повідомлення-рішення були направлені відповідачу з повідомленням про вручення, однак конверт було повернуто на адресу позивача із відміткою «ТОВ «Едіалєс» - вул. Радянська, 48, адресат виїхав», тобто вважаються врученими належним чином.
Відповідно до пункту 42.2 статті 42 Податкового кодексу України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Так, відповідно до наданих відомостей Новомосковською ОДПІ, загальна сума податкового боргу по платежу «податок на додану вартість» станом на час розгляду справи становить 2756, 00 грн. (штрафні санкції).
У відповідності до п.57.3 ст.57 зазначеного Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Податкові повідомлення-рішення відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувались, тому є узгодженими станом на час подання даного позову.
Згідно п.58.3. ст.58 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
При несплаті зобов'язання у встановлений строк виникає податковий борг, який, згідно пп.14.1.175. ст.14 Податкового кодексу України, - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України, у разі, якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання даних вимог Новомосковською ОДПІ на адресу ТОВ «Едіалєс» направлялись податкові вимоги від 13.09.2005 року №2/633 на суму 4934, 41 грн. та від 05.07.2007 року №1/258 на суму 12000, 00 грн., які були отримані уповноваженою особою платника податків.
Не зважаючи на вжиті заходи, відповідач добровільно не сплатив у повному обсязі суми податкового боргу, а тому за ТОВ «Едіалєс» рахується податковий борг з податку додану вартість (штрафні санкції) в розмірі 2756, 00 грн.
Так, згідно ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Продаж майна платника податків здійснюється на публічних торгах та/або через торгівельні організації. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.14, 70, 71, 72, 86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Едіалєс» (код ЄДРПОУ 32366073, юридична адреса: 51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. Радянська, буд. 48) на користь Держави в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість грошові кошти у розмірі 2756, 00 грн. (дві тисячі сімсот п'ятдесят шість гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 02.10.2015 року Суддя З оригіналом згідно Помічник судді ОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_2
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2015 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52245936 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Златін Станіслав Вікторович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Златін Станіслав Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні