ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2015 року Житомир справа № 806/3353/15
категорія 8.2.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Попової О. Г.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРЕСТ І К" про стягнення 11160,00 грн.,-
встановив:
Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області звернулась до суду з позовом в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРЕСТ І К" податковий борг у сумі 11160,00 грн., в тому числі, 9350,00 грн. - ПДВ, 1810,00 грн. - податок на прибуток, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків. В обгрунтування позовних вимог зазначила, що вказана заборгованість виникла у зв"язку з не виконанням відповідачем свого обов"язку, як платника податків своєчасно сплачувати їх до бюджету.
Представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав та подав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з"явився. Про розгляд справи повідомлений вчасно та належним чином. Причини неявки суду не відомі.
Розгляд справи проведено в порядку письмового провадження у відповідності до ст. 41 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ОРЕСТ І К" перебуває на обліку в Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, як платник податків і зборів.
Відповідно до підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
З матеріалів справи встановлено, що за відповідачем обліковується податковий борг в загальній сумі 11160,00 грн., зокрема, ПДВ - 9350,00 грн. та податок на прибуток - 1810,00 грн.
Податковий борг відповідача з податку на прибуток підтверджується податковою декларацією з податку на додану вартість №1400020459 від 19.02.2014 року (а.с.15).
Податковий борг відповідача з ПДВ підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями, а саме: №0000111501 від 20.01.2014, №0009641501 від 24.12.2014, №0001611501 від 02.03.2015 року.
Пунктом 16.1.4 ст.16 Податкового Кодексу України встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та Законами з питань митної справи.
Відповідно до п.20.1.34 ст.20 Податкового Кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.41.1 ст.41 Податкового Кодексу України контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, його територіальні органи.
Відповідно до п.41.2 ст.41 Податкового Кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Згідно з пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь - яке майно такого платника податків, власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані, як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно з п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На підставі викладеного, з урахуванням того, що відповідачем доказів оскарження податкових повідомлень - рішень та доказів сплати заборгованості в загальній сумі 11160 грн. не надано, суд приходить до висновку про правомірність заявлених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 41, 158-162, 254 КАС України,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРЕСТ І К" (ЄДРПОУ38428962) на користь Державного бюджету України в особі Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (ЄДРПОУ 39904577) податкову заборгованість у сумі 11160 (одинадцять тисяч сто шістдесят) грн. з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Г. Попова
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2015 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52246067 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Попова Оксана Гнатівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні