Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
13 жовтня 2015 р. № 820/10556/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді - Зінченко А.В.
розглянувши у порядку письмового провадження справу за поданням Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РУХ-М» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Лозівська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю «РУХ-М», в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 4267,26 грн.
Свій позов він обґрунтував тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «РУХ-М» має податковий борг з податку на додану вартість в розмірі 4267,26 грн.
Відповідачем заборгованість добровільно не сплачена, а тому ДПІ просить стягнути вказаний борг в примусовому порядку.
В судове засідання представник позивача не прибув, але надав до суду клопотання, в якому подання підтримав та просив позов задовольнити в повному обсязі, а також просив справу розглядати за його відсутності.
В судове засідання представник відповідача не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, а тому суд приходить до висновку про розгляд справи за його відсутності..
Згідно ч. 8 ст. 183-3 КАС України розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, митного органу, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено.
Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи вищевикладене, суд відповідно до ст. 128 КАС України ухвалив проводити судовий розгляд справи в порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю «РУХ-М» перебуває на податковому обліку в Лозівській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Харківській області.
ТОВ «Рух-М» має податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість на загальну суму 4267,26 грн., з них: основний платіж у сумі 4190,15 грн., який виник внаслідок несплати в установлений строк грошового зобов'язання, самостійно визначеного платником податку в податкових деклараціях з ПДВ за червень 2015 року (з урахуванням уточної декларації від 18.09.2015 року) в сумі 2220,15 грн., за серпень 2015 року в сумі 1970,00 пені за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 77,11 грн.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд зазначає, що перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено Податковим Кодексом України.
Разом з тим, згідно п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Порядок вручення податкового повідомлення-рішення передбачений п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України, який передбачає, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання Лозівською ОДПІ відповідачу було направлено податкову вимогу на суму боргу № 1624-25 від 12.08.2015 року, яка була отримана особисто боржником.
Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно п.п. 95.3, 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Зазначена норма Податкового кодексу України кореспондує з пунктом третім частини першої статті 183-3 КАС України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Виходячи з вищевикладеного суд приходить до висновку, що вказана заборгованість підлягає стягненню в судовому порядку.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 160, 161, 162, 163, 183-3 КАС України,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РУХ-М» про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «РУХ-М» (64604, Харківська область, м. Лозова, м-н. 1АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 35462873) суму коштів за податковим боргом з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок N 31117029700015, одержувач: Лозівське УДКСУ у Харківській області, код одержувача - 38053090, банк отримувача: ГУДКСУ у Харківській області, МФО банка 851011) у банках, обслуговуючих такого платника податків в розмірі 4267 (чотири тисячі двісті шістдесят сім) грн. 26 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційного адміністративного суду через X шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання подачею її копії до апеляційної інстанції.
Суддя А.В. Зінченко
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2015 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52251513 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Зінченко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні