ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 жовтня 2015 року 09:30 № 826/16626/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області до приватного підприємства «Промекосервіс» про стягнення податкового боргу, - В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області (надалі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з розрахункових рахунків приватного підприємства «Промекосервіс» (надалі - відповідач або ПП «Промекосервіс») податковий борг у розмірі 194 736,38 грн., в тому числі з податку на додану вартість у сумі 95 147,07 грн., з податку на прибуток приватних підприємств - 99 589,31 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача податкового боргу, який виник у зв'язку із несплатою грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом (позивачем) в порядку ст. 54 Податкового кодексу України згідно податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.08.2015 відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.
Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною у свідоцтві про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, проте кореспонденція суду повернулася з відміткою працівника пошти про відсутність товариства за вказаною адресою.
За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Згідно з положеннями частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного кодексу України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
У відповідності до частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у постанові, прийнятій у скороченому провадженні, зазначаються: дата, час та місце її прийняття; найменування адміністративного суду, прізвище та ініціали судді, який прийняв постанову; ім'я (найменування) сторін; предмет адміністративного позову; положення закону, якими суд керувався і на підставі яких задоволено позов; висновок суду про повне або часткове задоволення чи відмову у задоволенні вимог адміністративного позову з посиланням на досліджені судом докази; розподіл судових витрат; обов'язок відповідача виконати постанову негайно, крім постанови в адміністративній справі, передбаченій пунктом 2 частини першої цієї статті; строк набрання постановою законної сили та порядок її оскарження.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі. Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог з огляду на наступне.
ПП «Промекосервіс» (код ЄДРПОУ 36792759) перебуває на обліку в ДПІ у м. Полтаві ГУ ДФС у Полтавській області як платник за неосновним місцем обліку.
Згідно розрахунку суми заборгованості, довідки про розмір податкового боргу від 09.09.2015 № 6888/9/16-01-23-01-26 та витягів з карток особового рахунку платника податків-відповідача по названим вище податкам за 2015 рік загальний розмір податкового боргу ПП «Промекосервіс» наразі становить 194 736,38 грн., в тому числі з податку на додану вартість у сумі 95 147,07 грн., по податку на прибуток приватних підприємств - 99 589,31 грн.
Суд встановив, що заявлена до стягнення заборгованість у розмірі 194 736,38 грн. виникла у зв'язку з несплатою відповідачем сум грошових зобов'язань, визначених контролюючим органом за результатами проведеної документальної перевірки (акт від 14.10.2014 № 5604/16-01-22-07-12/36792759) згідно податкових повідомлень-рішень від 25.11.2014 № 0001582310 і № 0001592310. Крім того, відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України контролюючим органом нараховані суми пені на своєчасно несплачені грошові зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 15 001,50 грн. та по податку на прибуток приватних підприємств - 14 971,31 грн.
Доказів оскарження ПП «Промекосервіс» в досудовому та/або судовому порядку перелічених вище податкових повідомлень-рішень сторони до суду не надали.
Пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Одночасно, в силу норм підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, зокрема, якщо згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.
У відповідності до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
В силу підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до пункту 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
З наявних у справі документів вбачається, що 08.05.2015 позивач надіслав поштою на адресу ПП «Промекосервіс» податкову вимогу № 175-23 від 08.05.2015 на загальну суму боргу в розмірі 194 736,38 грн., яка повернулася до ДПІ у м. Полтаві ГУ ДФС у Полтавській області неврученою з причини «за закінченням встановленого строку зберігання».
Доказів сплати суми податкового боргу суду не надано.
Згідно з пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Отже, беручи до уваги те, що податкову заборгованість в сумі 194 736,38 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, та наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується матеріалами справи, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Згідно пункту 8 частини 6 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Відповідно до положень статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись статтями 160-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області задовольнити повністю.
2. Стягнути податковий борг з приватного підприємства «Промекосервіс» (код ЄДРПОУ 36792759) за рахунок коштів, які належать йому на праві власності, що знаходяться на банківських рахунках, у розмірі 194 736,38 грн. (сто дев'яносто чотири тисячі сімсот тридцять шість гривень 38 копійок) в наступному порядку:
- з податку на додану вартість у сумі 95 147,07 грн. зарахувати на р/р 31117029700002 в ГУ ДКСУ у Полтавській області, МФО 831019, одержувач - УДКСУ у м. Полтаві, ідентифікаційний код 38019510 (код платежу 14010100);
- з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 99 589,31 грн. зарахувати на р/р 33116318700002 в ГУ ДКСУ у Полтавській області, МФО 831019, одержувач - УДКСУ у м. Полтаві, ідентифікаційний код 38019510 (код платежу 11021000).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими ч. 8 ст. 183-2, ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.М. Кобилянський
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2015 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52253320 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кобилянський К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні