Рішення
від 05.10.2015 по справі 910/22558/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.10.2015Справа №910/22558/15

За позовом: комунального підприємства "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН"

до: товариства з обмеженою відповідальністю "УЧБОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР ІНВАЛІДІВ "ДОБРИК-ІНТЕР"

про: виселення

Суддя Балац С.В.

Представники:

позивача: Акімова А.В. - за довіреністю від 31.10.2014 № 152-Н;

відповідача: не з'явилися.

С У Т Ь С П О Р У :

Комунальне підприємство "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН" звернулося до господарського суду міста Києва з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "УЧБОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР ІНВАЛІДІВ "ДОБРИК-ІНТЕР" про виселення останнього з орендованого майна.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у зв'язку із закінченням строку дії укладеного між сторонами спору договору оренди від 02.07.2010 № 66-Упр(Ор) - 10 відповідачем має бути здійснена передача орендованого майна по акту прийому-передачі. Відповідач на письмову вимогу позивача про припинення дії договору та відмову від продовження його дії орендоване приміщення не звільнив, що призвело до звернення позивача до суду, з метою захисту порушеного права шляхом виселення відповідача з орендованого приміщення та зобов'язання демонтувати тимчасові огороджуючі конструкції з місця оренди.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 01.09.2015 позовну заяву комунального підприємства "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН" прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 910/22558/15.

Ухвала про порушення провадження у справі надсилалася відповідачу на адресу його місцезнаходження, яка відповідає відомостям, внесеним до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відтак, у розумінні ст. 64 Господарського процесуального кодексу України, відповідач повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином.

Відповідач свого повноважного представника у судове засідання не направив, обґрунтованих пояснень з цього приводу до суду від відповідача не надходило.

Також відповідач відзиву на позов, в порядку передбаченого ст. 59 ГПК, суду не надав, а тому відповідно до положень статті 75 ГПК справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

В судовому засіданні 05.10.2015 судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши доводи повноважного представника позивача по суті даного спору та дослідивши наявні у матеріалах даної справи докази, господарський суд міста Києва,

В С Т А Н О В И В :

Між комунальним підприємством "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН", (далі - позивач) та товариством з обмеженою відповідальністю "УЧБОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР ІНВАЛІДІВ "ДОБРИК-ІНТЕР", як орендарем, (далі - відповідач) укладено договір оренди від 02.07.2010 № 66-Упр(Ор) - 10 (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.1. Договору позивач на підставі рішення Київради від 17.09.2009 № 48/2117 передав, а відповідач прийняв в оренду тимчасові огороджуючи конструкції (кіоск), розташований за адресою: станція метро "ПОЗНЯКИ" (вестибюль № 2) для торгівлі непродовольчими товарами.

Пунктом 2.1. Договору визначено, що об'єктом оренди є: частина вестибюлю визначена відповідно до проектної документації, розробленої інститутом "УКРМЕТРОТУНЕЛЬПРОЕКТ" тимчасово огороджуючими конструкціями (кіосками) відповідача загальною площею 7,3 кв. м. згідно з викопіюванням з схем тимчасового розташування МАФ, що складає невід'ємну частину цього Договору.

Згідно п. 9.1 цей Договір вступає в силу з моменту підписання його сторонами і діє тимчасово до відповідного рішення Київради з 02.07.2010 до 30.06.2013.

Об'єкт оренди належить до комунальної власності територіальної громади міства Києва і знаходиться на балансі комунального підприємства "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН" (п. 2.4 Договору).

Договір припиняється, зокрема, у разі закінчення строку на який його було укладено (п. 9.5 Договору).

Відповідно до п. 7.5. Договору у разі закінчення строку дії Договору або при його розірванні відповідач зобов'язаний за актом приймання-передачі повернути об'єкт оренди позивачу у стані в якому, в якому перебував об'єкт оренди на момент передачі його в оренду, з урахуванням всіх здійснених відповідачем поліпшень, які неможливо відокремити від об'єкта оренди без заподіяння йому шкоди, з урахуванням зносу за період строку дії договору оренди. В акті приймання-передачі зазначається технічний стан об'єкта оренди на дату повернення.

Пунктом 4.14 передбачено, що відповідач після припинення дії Договору та у разі відмови у продовженні Договору зобов'язаний протягом десяти календарних днів передати майно по акту приймання-передачі позивачу.

У відповідності до п. 8.5.6 Договору, у разі припинення дії цього Договору відповідач звільняє орендовану частину приміщення вестибюлю станції метро "ПОЗНЯКИ" в термін, визначений п. 4.14 цього Договору від своїх огороджуючих конструкцій.

Згідно зі статтями 11, 509 Цивільного кодексу України договір є підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань), які мають виконуватися належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору (ст. 526 Цивільного Кодексу України), а одностороння відмова від виконання зобов'язання не допускаються (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Укладений між сторонами Договір за своєю правовою природою є договором оренди нерухомого майна, що належить державі, тому права і обов'язки сторін визначаються, у тому числі, положеннями Глави 58 Цивільного кодексу України та Параграфу 5 Глави 30 Розділу VI Господарського кодексу України та Законом України "Про оренду державного і комунального майна".

Частинами 1, 3 ст. 283 Господарського кодексу України визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. Об'єктом оренди можуть бути державні та комунальні підприємства або їх структурні підрозділи як цілісні майнові комплекси, тобто господарські об'єкти із завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг), відокремленою земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт, та автономними інженерними комунікаціями і системою енергопостачання.

Приписом ст. 2 Закону України "Про оренду державного і комунального майна" визначено, що орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Державну політику у сфері оренди здійснюють, зокрема, Фонд державного майна України, його регіональні відділення та представництва - щодо державного майна.

Відповідно до п. 2 ст. 26, п. 1 ст. 27 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" договір оренди припиняється в разі закінчення строку, на який його було укладено, а орендар зобов'язаний повернути об'єкт оренди на умовах зазначених у договорі оренди.

Спір між сторонами судового процесу виник в результаті порушення відповідачем умов Договору. Відповідач після закінчення терміну дії Договору орендоване приміщення не звільнив.

За результатами оцінки доказів, наявних в матеріалах справи, та виходячи з викладених вище фактичних обставин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю, з урахуванням такого.

Приписами частини 1 статті 785 Цивільного кодексу України, у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Листом від 25.07.2013 № 11-03/703 позивач повідомив відповідача про закінчення терміну дії договору, а також вимагав звільнити об'єкт оренди та повернути його за актом приймання - передачі позивачу.

Таким чином, позивачем було своєчасно повідомлено відповідача про припинення терміну дії договору та передачу об'єкта оренди позивачу.

Відповідачем не надано суду доказів того, що строк дії Договору було продовжено сторонами, не надано доказів повернення орендованого майна по акту приймання-передачі позивачу, як і не надано доказів того, що у відповідності до п. 7.5 Договору відповідачем було повернуто об'єкт оренди позивачу в термін, визначений п. 4.14 Договору.

Обов'язок доказування відповідно до пункту 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 33 Господарського процесуального кодексу України розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення.

Відповідно до статті 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

З урахуванням всіх фактичних обставин справи та в їх сукупності, позовні вимоги комунального підприємства "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН" підлягають задоволенню повністю.

З огляду на те, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, згідно ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 33, 34, 43, 44, 49, статтями 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва,

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Виселити товариство з обмеженою відповідальністю "УЧБОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР ІНВАЛІДІВ "ДОБРИК-ІНТЕР" (04033, м. Київ, вул. Тарасівська, буд. 9-А; ідентифікаційний код 30855891) з нерухомого майна (частини переходу) згідно з викопіюванням з схеми тимчасового розташування МАФ, що знаходиться за адресою: м. Київ, станція метро "ПОЗНЯКИ" (вестибюль № 2), загальною площею 7,3 кв. м.;

3. Зобов'язати товариство з обмеженою відповідальністю "УЧБОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР ІНВАЛІДІВ "ДОБРИК-ІНТЕР" (04033, м. Київ, вул. Тарасівська, буд. 9-А; ідентифікаційний код 30855891) демонтувати тимчасові огороджуючи конструкції, що знаходяться за адресою: м. Київ, станція метро "ПОЗНЯКИ" (вестибюль № 2), загальною площею 7,3 кв. м.;

4. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "УЧБОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР ІНВАЛІДІВ "ДОБРИК-ІНТЕР" (04033, м. Київ, вул. Тарасівська, буд. 9-А; ідентифікаційний код 30855891, з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання рішення суду) на користь комунального підприємства "КИЇВСЬКИЙ МЕТРОПОЛІТЕН" (03056, м. Київ, вул. пр-т. Перемоги, буд. 35; ідентифікаційний код 03328913, на будь-який його рахунок, виявлений державним виконавцем під час виконання рішення суду) витрати по сплаті судового збору в сумі 2.436 (дві тисячі чотириста тридцять шість) грн 00 коп.

5. Після набрання рішенням законної сили видати накази.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 12 жовтня 2015 року

Суддя С.В. Балац

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.10.2015
Оприлюднено19.10.2015
Номер документу52254304
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/22558/15

Рішення від 05.10.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Балац С.В.

Ухвала від 01.09.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Балац С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні