Постанова
від 20.07.2006 по справі 3/242ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

3/242ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ

СУД

Луганської області

91016, м.Луганськ

пл.Героїв ВВВ 3а

тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ

СУД

Луганской области

91016, г.Луганск

пл.Героев ВОВ 3а

тел.55-17-32

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20.07.06                                                                                 Справа № 3/242ад.

Суддя Доманська М.Л., при секретарі судового засідання Буймирській О.В.,

розглянувши матеріали справи за позовом

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Станично-Луганському та Новоайдарському районах Луганської області, смт.Станично-Луганське Станично-Луганського району Луганської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг", с. Новоахтирка Новоайдарського району Луганської області

про стягнення 427 грн. 84 коп.

за участю представників сторін:

від позивача –Чугунова Г.П. (дов. від 06.01.06),

від відповідача –не прибув (явка обов'язкова),

в с т а н о в и в:

Суть спору: позивачем заявлена вимога про стягнення з відповідача заборгованості по страхових внесках у сумі 427 грн. 84 коп..

Провадження у справі порушено ухвалою Господарського суду Луганської області від 23.05.06 згідно з нормами Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав законної сили  з 01.09.05, до початку  діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи суб'єктний склад сторін у справі, де в якості позивача виступає суб'єкт владних повноважень, та з урахуванням рекомендацій Верховного суду України, провадження у даній справі продовжено за правилами Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

          Заявою про часткову відмову від позову, зданою до суду 20.07.06, позивач відмовився від позову в частині стягнення 231 грн. 76 коп., посилаючись на те, що ця сума боргу вже стягнута з відповідача на користь позивача за рішенням господарського суду Луганської області від 13.01.06 по справі № 1/604, та просить стягнути з відповідача суму несплачених платежів –196 грн. 08 коп., з яких: недоїмка по сплаті страхових внесків –15 грн. 61 коп. та сума страхових внесків, строк сплати яких не настав –180 грн. 47 коп..

Відповідач відзиву на позов не надав, у судове засідання не прибув. Справу розглянуто за наявними у ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, додатково надані документи, вислухавши представника позивача,  суд дійшов до наступного.

Сторони не досягли примирення.

Згідно зі статтею 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", роботодавці як страхувальники зобов'язані в повному обсязі сплачувати страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

Відповідно до п.4.1 Інструкції "Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України" (далі-Інструкція), затвердженої постановою правління Фонду від 20.04.01, сума страхового внеску, що підлягає сплаті, розраховується згідно зі страховим тарифом, встановленим Законом України “Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", виходячи з класу професійного ризику галузі національної економіки, до якого віднесений страхувальник.

Пунктом 4.12 зазначеної Інструкції визначено, що страхові внески сплачуються юридичними особами (страхувальниками) щомісячно в день одержання коштів на оплату праці в установах банків.

Згідно з п.4.13 Інструкції страхові внески сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на розрахунковий рахунок Фонду.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних   захворювань України у Станично-Луганському та Новоайдарському районах Луганської області, прийняв  на  себе зобов'язання  страхувальника зі  сплати страхових внесків до Фонду, але свої зобов'язання належним чином не виконує, у зв'язку з чим за розрахунком позивача за відповідачем утворилась заборгованість зі сплати страхових внесків  станом на 27.01.06 у сумі несплачених платежів –196 грн. 08 коп., з яких: недоїмка по сплаті страхових внесків –15 грн. 61 коп. та сума страхових внесків, строк сплати яких не настав –180 грн. 47 коп., які позивач просить стягнути з відповідача на свою користь.

Оцінивши обставини справи у їх сукупності , суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення частково, з огляду на наступне.

Ненадходження грошових коштів від сплати страхових внесків підприємствами тягне за собою скорочення фінансування соціальних програм з організації та здійснення заходів, спрямованих на попередження нещасних випадків, усунення загрози здоров'ю працівників, викликаною умовами праці, на створення належних, безпечних умов праці, чим порушуються інтереси держави, яка гарантувала своїм громадянам належні, безпечні та здорові умови праці. Також, несплата страхових внесків не дає можливості нарахувати та виплатити потерпілим щомісячно страхові виплати та здійснити інші види соціальної допомоги.

Відповідно до ч.2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Відповідно до ст.2 Закону України "Про судоустрій" суд здійснює правосуддя згідно з принципами верховенства права, забезпечуючи захист гарантованих Конституцією України і законами прав та законних інтересів юридичних осіб. У ч.3 ст. 3 цього Закону зазначається, що судова система забезпечує доступ правосуддя для кожної особи в порядку, установленому Конституцією України і законами. Таким чином відділення виконавчої дирекції Фонду  соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань України у м. Алчевську Луганської області як юридична особа має право на звернення до суду для захисту своїх прав безпосередньо на підставі Конституції України.

За результатами проведеною 07.06.06 перевірки за період з 01.01.05 по 01.06.06 встановлено, що заборгованість (недоїмка) відповідача перед позивачем складає  247 грн. 37 коп., та заборгованість по страховим внескам у зв'язку з невиплаченою заробітною платою –188 грн. 08 коп., про що складений акт перевірки від 07.06.06.

До проведення вказаної перевірки позивач пред'явив до суду даний позов на підставі звітності-розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2005 рік (а.с. 7), зданої відповідачем позивачеві 27.01.06.

При прийнятті звітності-розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2005 рік (а.с. 9) позивачем встановлено, що за відповідачем утворилась заборгованість (недоїмка) у сумі 247 грн. 37 коп.,  та сума страхових внесків, строк сплати яких не настав складає 180 грн. 47 коп..

Як вбачається з матеріалів справи,  231 грн. 76 коп. - це сума недоїмки вже стягнута з відповідача на користь позивача за рішенням господарського суду Луганської області від 13.01.06 по справі № 1/604, у зв'язку з чим залишок не стягнутої у судовому порядку недоїмки складає 15 грн. 61 коп. та сума страхових внесків, строк сплати яких не настав - 180 грн. 47 коп.

Позовні вимоги у сумі недоїмки 15 грн. 61 коп. документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству, тому підлягають до задоволення.

Заявою про часткову відмову від позову, зданою до суду 20.07.06, позивач відмовився від позову в частині стягнення недоїмки у сумі 231 грн. 76 коп. та у судовому засіданні 20.07.06 був ознайомлений з наслідками часткової відмови від позову.

Згідно зі ст.ст. 51, 136 КАС України позивач вправі  відмовитись  від адміністративного позову, а суд прийняти відмову  від адміністративного позову за умови, що ці дії не суперечать закону та не  порушують чиї-небудь права, свободи чи  інтереси. Позивач у судовому засіданні 20.07.06 ознайомлений з правовими  наслідками  часткової відмови від  позову. З огляду на наведене, вказана часткова відмова позивача від адміністративного позову прийнята судом, за таких обставин, провадження у справі щодо позовних вимог в частині стягнення недоїмки у сумі 231 грн. 76 коп. слід закрити відповідно до п. 2 ч.1 ст. 157 КАС України.

В задоволені решти позовних вимог слід відмовити за необґрунтованістю, оскільки 180 грн. 47 коп. - сума страхових внесків, строк сплати яких на час пред'явлення позову до суду не настав, та позивач не надав до суду нормативного та документального обґрунтування підстав стягнення цієї суми страхових внесків на час розгляду справи.

Відповідач позовні вимоги не спростував, доказів погашення заявленої у позові суми не надав.

Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки позивач  звільнений від їх сплати у встановленому законом порядку, віднесення судових витрат на відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, у даному випадку не передбачено чинним законодавством, у тому числі ст. 94 КАС України.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в  якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом п'ятиденного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 51, 87, 94, 98, 136, 157, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,   суд

                                                                                                                                                    

в и р і ш и в :

1.  Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Оберіг", Луганська область, Новоайдарський район, с. Новоахтирка, вул..Садова,3, код 30797044,

на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Станично-Луганському та Новоайдарському районах Луганської області, Луганська область, Станично-Луганський район,  смт.Станично-Луганське,  вул.Садова,3,  код 30797044, недоїмку зі сплати страхових внесків у сумі 15 грн. 61 коп..

3.Відмовити у задоволені позову в частині стягнення 180 грн. 47 коп. - суми страхових внесків, строк сплати яких не настав.

4. Закрити провадження у справі щодо решти позовних вимог .

Постанова  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 24.07.06 у відповідності до вимог ст. 167 КАС України.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі.

Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне  оскарження  постанови  суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в разі   складення   постанови  у  повному  обсязі  відповідно  до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі. Апеляційна  скарга  на  постанову  суду першої інстанції подається протягом  двадцяти  днів  після  подання  заяви   про   апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                              М.Л. Доманська

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення20.07.2006
Оприлюднено23.08.2007
Номер документу52264
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —3/242ад

Постанова від 20.07.2006

Господарське

Господарський суд Луганської області

Доманська М.Л.

Ухвала від 15.06.2006

Господарське

Господарський суд Луганської області

Доманська М.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні