Справа №2-н-98/2010
Провадження №-
УХВАЛА
05 листопада 2010 року смт. Ріпки
Суддя Ріпкинського районного суду Чернігівської області Сташків В.Б.., розглянувши заяву ВАТ «Облтеплокомуненерго» про видачу судового наказу щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за теплову енергію,
ВСТАНОВИВ:
ВАТ «Облтеплокомуненерго» звернулось до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за послуги з теплопостачання в сумі 1713 (одна тисяча сімсот тринадцять) грн. 82 коп. за період з 01.10.2008 року по 01.10.2010 рік.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, приходжу до наступного висновку.
Так, боржник ОСОБА_1, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1. Боржник вчасно не сплачує щомісячну плату за надані послуги, тому відповідно до особового рахунку утворився борг в розмірі 1713 (одна тисяча сімсот тринадцять) грн. 82 коп. Письмовий договір про надання послуг між стягувачем та боржником не укладався. Як на підставу вимоги, стягувач посилається на п. 5 ч. З ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п 7 Правил користування приміщенням житлових будинків, затверджених Постановою КАУ від 08.10.1992 року № 572 та п. 18 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року.
Згідно ч.2 ст.95 ЦПК України, із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право такої вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до ст.96 ЦПК України, судовий наказ може бути подано, зокрема, у разі якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно ст.11 ІДК України, підставами виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема, є договори та проточини. Тобто, право вимоги повинно бути підтверджено письмовим правочином.
В даному випадку, між стягувачем та боржником договір про надання послуг не укладався, тому, заборгованість боржника в даному випадку, не може вважатися безспірною вимогою.
Наявність заборгованості, її розміри та підстави для її стягнення з боржника, в даному випадку, повинні встановлюватися судом, у позовному провадженні.
У зв’язку з цим, знаходжу, що у видачі судового наказу слід відмовити на підставі п.2 ч.З ст.100 ЦПК України, оскільки із заяви і доданих документів вбачається спір про право.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 208 - 210 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити ВАТ «Облтеплокомуненерго» у прийнятті заяви про видачу судового
наказу.
Роз’яснити заявнику, що він має право звернутися з тими самими вимогами до суду в позовному провадженні. У такому разі внесена сума судового збору зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя В.Б. Сташків
Суд | Ріпкинський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2010 |
Оприлюднено | 20.10.2015 |
Номер документу | 52293741 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Пустовар О. С.
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Кабанячий Ю. В.
Цивільне
Ріпкинський районний суд Чернігівської області
Сташків В. Б.
Цивільне
Тростянецький районний суд Сумської області
Жаворонок Володимир Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні