Рішення
від 15.10.2015 по справі 625/362/15-ц
КОЛОМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 625/362/15-ц

Провадження № 2/625/108/15

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.10.2015 року с.Різуненкове Коломацький районний суд Харківської області у складі: головуючого судді - Яковенко А.О., за участю секретаря судового засідання - Рахімова О.Б.,

позивача - ОСОБА_1,

відповідача - не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за цивільним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Коломацького районного суду Харківської області з позовною заявою, в якій просив суд розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 (до шлюбу - Бондаренко) та ОСОБА_1, зареєстрований Шелестівською сільською радою Харківської області 02.12.2000 року, актовий запис № 8; стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення повноліття дитини.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі, в обґрунтування яких зазначив наступне. Шлюбні відносини з відповідачем позивач підтримувати у подальшому не має наміру, оскільки на теперішній час подружжя мешкає окремо, спільне господарство не ведеться, а тому збереження шлюбу не викликано необхідністю. Стосовно вимоги щодо стягнення аліментів позивачем зазначено, що їх неповнолітні діти: син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; син - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, донька - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, син - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, перебувають на утриманні позивача. В свою чергу, відповідач має обов'язок та можливість утримувати свої дітей, а тому наявні всі підстави для задоволення позовних вимог у повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення у справі не заперечував.

Відповідач в судові засідання, призначені на 29.09.2015 року та 15.10.2015 року не прибув, про час, дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується розписками в матеріалах справи, причин неявки суду не повідомив, заяви з проханням слухати справу без його участі до суду не надав.

Враховуючи, що особи, які беруть участь у справі були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, потреба заслухати свідків або сторін відсутня, перешкод для розгляду справи у судовому засіданні немає, а тому суд вважає, що справу слід розглянути за наявними в ній матеріалами.

Ухвалою Коломацького районного суду Харківської області від 15 жовтня 2015 року було визначено, що у справі за цивільним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів можливо здійснити заочний розгляд справи.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 СК України регулювання сімейних відносин здійснюється цим Кодексом з метою: зміцнення сім'ї як соціального інституту і як союзу конкретних осіб; утвердження почуття обов'язку перед батьками, дітьми та іншими членами сім'ї; побудови сімейних відносин на паритетних засадах, на почуттях взаємної любові та поваги, взаємодопомоги і підтримки; забезпечення кожної дитини сімейним вихованням, можливістю духовного та фізичного розвитку.

Згідно з ч. 2 ст. 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Судом встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 02.12.2000 року; шлюб зареєстровано Шелестівською сільською радою Харківської області, актовий запис № 8, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії 1-БП, № 049983 (а.с. 09). У вказаному шлюбі подружжя має чотирьох неповнолітніх дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, що підтверджується копіями свідоцтв про їх народження (а.с. 10-13).

Позивачем зазначено, що спільне життя подружжя не склалось, оскільки втрачена пошана один до одного, склалися різні погляди на життя, сім'я фактично розпалася, тривалий час загальне господарство не ведеться, подружні відносини не підтримуються. При таких обставинах подальше збереження їхнього шлюбу стало неможливим, спору про розподіл майна, що є спільною власністю подружжя немає. Таким чином, розірвання шлюбу між сторонами, жодним чином не порушує нічиїх прав, свобод та інтересів, відповідає моральним засадам суспільства.

Згідно з ч. 9 ст. 7 СК України сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.

Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності суд вважає, що шлюб між сторонами слід розірвати, оскільки зберегти їх сім'ю на майбутнє неможливо, а подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити їхнім інтересам та вимогам ч. 9 ст. 7 СК України.

Позивачем заявлені позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення повноліття дітей.

Відповідно до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Судом встановлено, що ОСОБА_7 є батьком, а ОСОБА_2 є матір'ю - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 152605, виданого Шелестівською сільською радою Коломацького району Харківської області актовий запис № 02 (а.с. 10), ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 213984, виданого Шелестівською сільською радою Коломацького району Харківської області, актовий запис № 03 (а.с. 11), ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 143989, виданого 03.12.2008 року Шелестівською сільською радою Коломацького району Харківської області, актовий запис № 25 (а.с. 12), сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ВЛ № 219454, виданого 20.12.2010 року Шелестівською сільською радою Коломацького району Харківської області, актовий запис № 20 (а.с. 13).

Неповнолітні ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешкають за адресою: Харківська область, Коломацький район, с. Шелестове, вул. Павалова, 32, разом з матір'ю - ОСОБА_2, що підтверджується довідкою Шелестівської сільської ради Харківської області від 20.18.2015 року № 801 (а.с. 08).

Судом встановлено, відповідач аліменти на утримання інших утриманців не платить, працює, отримує стабільний доход, що підтверджується довідкою про розмір заробітної плати Відділу освіти Колломацької РДА Харківської області від 05.08.2015 року № 1562 (а.с. 15), тому має можливість утримувати та сплачувати аліменти на утримання своїх неповнолітніх дітей.

Згідно з ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

З матеріалів справи судом вбачається, що днем пред'явлення позову позивачем є 20.08.2015 року, що підтверджується відміткою на 1 примірнику позову (а.с. 1).

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч. 1 ст. 182 СК України при призначенні аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.

Згідно з п. 15 Постанови Пленуму ВСУ «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» 15.05.2006 року N 3 при вирішенні спору про стягнення аліментів на неповнолітню дитину судам необхідно враховувати, що укладення нею шлюбу не припиняє передбаченого законом обов'язку утримувати її до досягнення повноліття, а утримання дитини, на яку стягуються аліменти, у державному чи комунальному закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі - стягнення аліментів на користь того з батьків, з яким до цього проживала дитина, якщо він витрачає їх за цільовим призначенням.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Враховуючи викладене, позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи від дня пред'явлення позову до суду і до досягнення повноліття дітей - підлягають задоволенню.

Судові витрати, пов'язані з розглядом справи в суді, покласти на відповідача відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 1, 3, 7, 84, 110, 112, 141, 180, 182, 192 Сімейного кодексу України, Постановою Пленуму ВСУ «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» 15.05.2006 року N 3, ст.ст. 10, 11, 57, 60, 88, 174, 213-215, 218, 224, 225, 294, 367 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Цивільний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити в повному обсязі.

Розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 (до шлюбу - Бондаренко) та ОСОБА_1, зареєстрований Шелестівською сільською радою Харківської області 02.12.2000 року, актовий запис № 8.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання дітей: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2; сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, доньки - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4, сина - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/2 частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи з 20.08.2015 року і до досягнення повноліття дітей.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_7, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_8) судовий збір в розмірі 243.60 (двісті сорок три грн. 60 коп.) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1) на користь держави (код ЄДРПОУ суду: 23328542 УДКСУ у Коломацькому районі, код отримувача коштів за ЄДРПОУ: 24134372 ГУДКСУ у Харківській області, МФО: 851011, код класифікації доходів бюджету: 22030001, номер доходного рахунку щодо сплати судового збору: 31212206700294) судовий збір в розмірі 243.60 (двісті сорок три грн. 60 коп.) грн.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

ССуддя: ОСОБА_8

СудКоломацький районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення15.10.2015
Оприлюднено20.10.2015
Номер документу52310947
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —625/362/15-ц

Рішення від 15.10.2015

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 15.10.2015

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 29.09.2015

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

Ухвала від 15.09.2015

Цивільне

Коломацький районний суд Харківської області

Яковенко А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні