10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 жовтня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/543/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«РассвєтВ» про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій у розмірі 45125,24 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області звернулось до суду з позовом до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«РассвєтВ» про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій у розмірі 45125,24 грн.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на наступне.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю В«РассвєтВ» перебуває на обліку в УПФУ в Марківському районі Луганської області, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Зазначене підприємство має працівників, яким призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів В«бВ» -В«зВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» .
За період з 01.04.2001 р. по 08.06.2015 р. було виплачено пільгові пенсії з урахуванням поштового збору на загальну суму 45125,24 грн. і відповідачем в добровільному порядку не сплачено.
21.04.2015 на адресу відповідача було направлено лист-претензію на вказану суму, але 25.04.2015 конверт з листом повернувся на адресу управління з відміткою про те, що адресат відсутній.
На підставі викладеного позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму заборгованості.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про день, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без участі представника управління.
Представник відповідача в судове засідання також не прибув. Судом було здійснено заходи щодо належного повідомлення відповідача про час та дату розгляду справи, а саме направлено копію ухвали про відкриття провадження по справі разом з судовою повісткою на адресу, за якою зареєстровано підприємство. Однак конверт з вказаним відправленням було повернуто на адресу суду без вручення адресату, з відміткою пошти В«за зазначеною адресою не проживаєВ» (а.с.55).
Відповідно до ч.8 ст.35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
Згідно спеціального витягу з ЄДРЮО та ФОП СТОВ «Рассвєт» код ЄДРПОУ 03738736 зареєстровано 13.06.2005, юридична адреса: 92413, Луганська область Марківський район, с.Гераськівка, вул. Жовтнева, 13А. Інформація щодо припинення діяльності юридичної особи СТОВ «Рассвєт» відсутня (а.с.22-23).
За зазначеною адресою судом було направлено копію ухвали про відкриття провадження по справі разом з судовою повісткою.
Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч.6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи положення статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, що СТОВ «Рассвєт» перебуває на обліку в УПФУ в Марківському районі Луганської області, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Зазначене підприємство має працівників, яким призначено пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів В«бВ» -В«зВ» статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» .
За період з 01.04.2001 р. по 08.06.2015 р. було виплачено пільгові пенсії з урахуванням поштового збору на загальну суму 45125,24 грн. Станом на 08.06.2015 суму заборгованості складає 45125,24 грн.
21.04.2015 на адресу відповідача було направлено лист-претензію на суму 45125,24 грн.(а.с.5), але лист - претензія не була вручена боржнику (а.с.9-10).
Крім того, згідно звіту про нарахування збору та обов'язкове державне пенсійне страхування й інших надходжень та витрачання коштів Пенсійного Фонду за СТОВ «Рассвєт» рахується недоїмка по сплаті страхових внесків у розмірі 45125,24 грн. (а.с.3-4).
З метою встановлення фактичних обставин справи, забезпечення повного, всебічного, об'єктивного розгляду справи судом було направлено запити від 21.08.2015 №812/543/15/9793/15 з проханням надати інформацію щодо державної реєстрації СТОВ «Рассвєт» або відомості щодо припинення юридичної особи (а.с.37).
04.09.2015 на адресу суду надійшла відповідь на запит від 03.09.2015 № 17-1027, оглядом якої встановлено, що СТОВ «Рассвєт» (код ЄДРПОУ 03738736) знаходиться у "Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій Ураїни" (а.с.45). Інформація щодо припинення діяльності юридичної особи СТОВ В«РассвєтВ» відсутня (а.с.41-42).
Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначено Законом України В«Про пенсійне забезпеченняВ» та Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".
Порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду УкраїниВ» визначено Законом України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» та Інструкцією В«Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду УкраїниВ» , яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України постановою Правління Пенсійного фонду України 13.12.2003 № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві 16.01.2004 за № 64/8663.
Відповідно до ст.13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» (у редакції станом на день виникнення заборгованості) На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими
умовами праці, - за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам; б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам; в) трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі; г) жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі; д) жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.
Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України; е) жінки, зайняті протягом повного сезону на вирощуванні, збиранні та післязбиральній обробці тютюну,- після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років; є) робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років; ж) жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, - незалежно від віку і трудового стажу, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України; з) водії міського пасажирського транспорту(автобусів, тролейбусів, трамваїв) і великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких і шкідливих виробництв: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи 25 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 12 років 6 місяців; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи 20 років, в тому числі на зазначеній роботі не менше 10 років.
Працівникам інших виробництв, професій та посад дострокові пенсії залежно від умов праці (але не раніш як після досягнення 55 років чоловіками і 50 років жінками) можуть встановлюватися за результатами атестації робочих місць за рахунок коштів підприємств та організацій, призначених на оплату праці які перераховуються до Пенсійного фонду України на виплату пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону. (Частина третя статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законом N 198/96-ВР від 16.05.96 )
Порядок пенсійного забезпечення осіб, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених законодавством, що діяло раніше, визначається статтею 100 даного Закону.
У відповідності до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» № 1058 від 09.07.2003 підприємства та організації з грошових коштів, які призначені на оплату праці, вносять до Пенсійного Фонду України плату, яка покриває витрати на доставку та виплату пільгових пенсій, у тому числі, призначених згідно до статті 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , при цьому зберігається порядок покриття цих витрат, який діяв до набрання чинності Законом України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» .
Відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (зареєстровано в Мін'юсті України 16 січня 2004 року за № 64/8663), плату Пенсійному фонду на покриття фактичних витрат на виплату пенсій за віком на пільгових умовах вносять підприємства незалежно від форм власності та господарювання. Несвоєчасно перераховані суми витрат на виплату і доставку пенсій вважаються боргом (недоїмкою).
Відповідно до пункту 6.1. вказаної Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 В«Прикінцевих положеньВ» Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
Пунктом 6.4. Інструкції визначено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 В«Прикінцевих положеньВ» Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Отже, підприємство зобов'язане відшкодовувати фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій.
Отримавши розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів В«б-зВ» статті 13 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ В«Про пенсійне забезпеченняВ» , не надавши на них заперечень та не оскарживши розрахунки в суді, відповідач фактично узгодив такі розрахунки (а.с.3-4).
Таким чином, за відповідачем залишається непогашеною заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у сумі 45125,24 грн. Сума заборгованості підтверджується також карткою особового рахунку (а.с. 58).
Відповідно до ст. 17 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» страхувальники повинні самостійно нараховувати, обчислювати та сплачувати страхові внески в установлені строки у повному обсязі.
Згідно п.6 ст. 20 цього Закону підприємство зобов'язано сплачувати обов'язкові страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Оскільки у судовому засіданні встановлено, що відповідачем самостійно визначено суму по відшкодуванню пільгових пенсій, документально підтверджено та за час судового розгляду справи доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав, у добровільному порядку зазначену заборгованість не сплатив, тому позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки позивач на день звернення до суду з позовом звільнений від сплати судового збору.
Керуючись статтями 2, 11, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«РассвєтВ» про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій у розмірі 45125,24 грн. задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю В«РассвєтВ» (код ЄДРПОУ 03738736, місцезнаходження: 92413, Луганська область Марківський район, с.Гераськівка, вул. Жовтнева, 13А.) на користь управління Пенсійного фонду України в Марківському районі Луганської області (код ЄДРПОУ 21792554, місцезнаходження: 92400, Луганська область, смт.Марківка, вул.Леніна, 20) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах у сумі 45125,24 грн. (сорок п'ять тисяч сто двадцять п'ять гривень 24 коп.)
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2015 |
Оприлюднено | 20.10.2015 |
Номер документу | 52311566 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Н.М. Басова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні