ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/1442/12
"11" квітня 2012 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючого судді Баб'юка П.М. при секретарі Михайловській Н.В.,
за участю:
представника позивача -ОСОБА_1;
відповідач -не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Кременецької міжрайонної державної податкової інспекції до Шумського районного міжгосподарського підприємства по рибництву про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Кременецька міжрайонна державна податкова інспекція (надалі по тексту -позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Шумського районного міжгосподарського підприємства по рибництву податкового боргу в загальній сумі 8905,81 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з мотивів викладених у позовній заяві та пояснила, що в порушення норм Податкового кодексу України відповідач несвоєчасно та не в повному об'ємі сплачував узгоджені суми податкових зобов'язань, що призвело до виникнення податкового боргу в сумі 8905,81 грн.
Відповідач в суд не з'явився, хоча про день, час та місце слухання справи повідомлявся своєчасно і належним чином.
Отже, суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, тому можливо розглянути справу без участі відповідача, представника відповідача, відповідно до положень ч.4 ст.128 КАС України.
Крім пояснення представника позивача, судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані представником позивача.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних міркувань.
Судом встановлено, що Шумське районне міжгосподарське підприємство по рибництву зареєстроване 12.05.1998 як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа із присвоєнням коду ЄДРПОУ 05438215.
Відповідач перебуває на обліку в Кременецькій МДПІ як платник податків і відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, пп.16.1.4 п.16.1. ст.16 Податкового кодексу України (далі по тексту -ПК України) на нього покладений обов'язок сплачувати податки і збори в строки та у розмірах, встановлених законодавством.
Згідно пп.41.1.1. п.41.1. ст.41 ПК України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
До функцій податкового органу, згідно ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів.
Як вбачається з матеріалів справи податковий борг Шумського районного міжгосподарського підприємства по рибництву за період з 27.01.2012 по 15.03.2012 складає 8905,81 грн. в тому числі: по орендній платі з юридичних осіб - 7157,76 грн., по податку на додану вартість - 445,00 грн., по податку на прибуток - 1303,05 грн., що підтверджується розрахунком позовних вимог.
Податковий борг виник у зв'язку з несплатою (неповною сплатою) узгодженого грошового зобов'язання, яке виникло відповідно до самостійно поданих відповідачем до податкового органу податкових декларації по вказаних податках, копії яких містяться в матеріалах справи.
Крім цього, слід відмітити, що податковим органом виносились податкові вимоги про сплату боргу: перша - від 07.05.2009 №1/43, друга -від 10.06.2009 №2/49, які отримані керівником відповідача, що підтверджується особистим підписом на корінцях вказаних вимог. Відомостей щодо оскарження вказаних вимог чи добровільної сплати боргу відповідачем не представлено, а судом не здобуто.
Органи державної податкової служби мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пп.20.1.18. п.20.1. ст.20 ПК України). Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3. ст.95 ПК України).
Джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів (п.87.1. ст.87 ПК України).
Відповідно до п.95.1. ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.4. статті 95 ПК України визначено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010р. № 1244 (деякі питання реалізації статті 95 ПК України) затверджено Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу.
Пунктом 102.4 статті 102 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними і допустимими доказами та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Шумського районного міжгосподарського підприємства по рибництву (с. Великі Дедеркали, Шумського району Тернопільської області, і.к.05438215) шляхом стягнення коштів з рахунків у обслуговуючих банках та за рахунок готівки, що йому належить податковий борг в сумі 8905,81 грн. (вісім тисяч дев'ятсот п'ять гривень 81 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядок і строк, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Баб'юк П.М.
копія вірна
Суддя Баб'юк П.М.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2012 |
Оприлюднено | 20.10.2015 |
Номер документу | 52313242 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баб'юк П.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні