Постанова
від 15.10.2015 по справі 926/971-б/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"15" жовтня 2015 р. Справа № 926/971-б/15

За заявою державної податкової інспекції у Сторожинецькому районі, м. Сторожинець Чернівецької області

до товариства з обмеженою відповідальністю В«Трансспецмонтаж-БМПВ» , с. Михальча Сторожинецького району Чернівецької області

про порушення справи про банкрутство

Суддя Т.І. Ковальчук

За участю представників:

Кредиторів:

ДПІ у Сторожинецькому районі - ОСОБА_1, дов. від 24.06.2015 р. № 1568/8/24-10-10

ПАТ КБ В«ПриватбанкВ» - ОСОБА_2, дов. 4393-О від 23.10.2013 р.

Боржника - не з'явився

Розпорядник майна - ОСОБА_3

СУТЬ СПРАВИ:

Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 14.07.2015 р. порушено провадження у справі за заявою державної податкової інспекції у Сторожинецькому районі про визнання банкрутом товариства з обмеженою відповідальністю В«Трансспецмонтаж-БМПВ» , с. Михальча Сторожинецького району Чернівецької області, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого ОСОБА_3. Цією ж ухвалою розгляд справи в попередньому судовому засіданні призначено на 22 вересня 2015 року.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» оприлюднене на веб-сайті Вищого господарського суду України 15.07.2015 р. р., № оголошення 20227.

Ухвалою попереднього засідання від 22.09.2015 р.:

- визнано вимоги кредиторів, які звернулися з вимогами до боржника, а саме:

1) управління Пенсійного фонду України в Сторожинецькому районі Чернівецької області на суму 5644,74 грн. основного боргу та 8286,38 грн. штрафних санкцій, судовий збір на користь держави 1218,00 грн.;

2) публічного акціонерного товариства Комерційний банк В«ПриватбанкВ» на суму 58501,75 грн. основного боргу, 1218,00 грн. судового збору, 19957,58 грн. пені.

- затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» на загальну суму 530175,78 грн.

- призначено перші збори кредиторів та засідання комітету кредиторів на 02.10.2015 р.;

- призначено розгляд справи в підсумковому засідання на 15.10.2015 р. за участю представників кредиторів, боржника, розпорядника майна ОСОБА_3

Представник боржника в судове засідання 15.10.2015 р. не з'явився, надіслана йому ухвала від 22.09.2015 р. повернулася без вручення з довідкою підприємства зв'язку, що боржник за місцезнаходженням не перебуває. Враховуючи, що названа ухвала надіслана на адресу ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» , вміщену в ЄДРПОУ, і боржник не повідомляв суд про зміну юридичної адреси, у відповідності до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» вважається таким, що належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, і неявка його представника не перешкоджає розгляду справи.

У судовому засіданні 15.10.2015 р. розпорядник майна ОСОБА_3 подав клопотання про визнання ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення його ліквідатором, а також фінансовий аналіз боржника, усно пояснив, що в призначену судом дату провів перші збори кредиторів, на яких було утворено комітет кредиторів у складі всіх кредиторів, вимоги яких включено до реєстру, того ж дня на засіданні комітет кредиторів за результатами заслуховування інформації розпорядника майна прийняв рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ОСОБА_3 ліквідатором, висловив свою згоду на таке призначення. Також розпорядник майна ОСОБА_3 пояснив, що згідно з фінансовим звітом товариства станом на лютий 2014 р. балансова вартість активів боржника становила 237 тис. грн., однак на даний час в натурі за місцезнаходженням боржника належне йому майно не виявлене, пасиви боржника значно перевищують його активи, відображені в останньому відомому балансі, інвестори, санатори з пропозиціями щодо фінансового оздоровлення боржника до нього не зверталися, в зв'язку з чим вважає, що у справі є підстави для визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Представники кредиторів ДПІ у Сторожинецькому районі та ПАТ КБ В«ПриватбанкВ» в судовому засіданні 15.10.2015 р. просили визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» розпорядника майна ОСОБА_3

Заслухавши пояснення розпорядника майна ОСОБА_3, представників кредиторів, розглянувши подані клопотання і документи, матеріали справи, суд встановив, що 02.10.2015 р. відбулися оформлені протоколом від 02.10.2015 р. перші збори кредиторів ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» , на яких обрано комітет кредиторів у складі ДПІ у Сторожинецькому районі, УПФУ у Сторожинецькому районі та ПАТ КБ В«ПриватбанкВ» (т.с. 2, а.с. 3-4).

На засіданні комітету кредиторів, яке відбулося того ж таки 02 жовтня 2015 року та оформлене відповідним протоколом, комітет кредиторів за результатами розгляду інформації розпорядника майна ОСОБА_3 про фінансовий стан боржника прийняв рішення про визнання ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатором розпорядника майна ОСОБА_3 та зобов'язав останнього направити відповідне клопотання до господарського суду (т.с. 2, а.с. 5).

Частиною 4 статті 205 Господарського кодексу України встановлено, що в разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Згідно з положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 27 Закону України В«Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутомВ» (далі - Закон) у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з передбачених цією статтею таких рішень, зокрема, подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом, звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно зі ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Розглянувши поданий розпорядником майна боржника фінансовий аналіз ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» , наявну фінансову звітність боржника, оцінивши співвідношення активів та пасивів останнього, суд встановив, що фінансовий стан ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» характеризується ознаками неплатоспроможності, коли задоволення вимог кредиторів можливе не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Так, згідно з останнім відомим балансом ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» станом на 31.12.2013 року розмір його активів становить 237 тис. грн., з яких 7 тис. грн. - основні засоби, 36 тис. грн. - виробничі запаси та 194 тис. грн. дебіторська заборгованість, при цьому, за поясненням розпорядника майна, у фізичному виразі активи за місцезнаходженням боржника відсутні, а дебіторська заборгованість не персоналізована та відсутні первинні документи про господарську діяльність товариства (т.с. 2, а.с. 8-17).

У той же час пасив боржника згідно з ухвалою попереднього засідання від 22.09.2015 р. становить 530175,78 грн., отже, очевидно, що належних боржнику активів недостатньо для задоволення вимог кредиторів та відновлення платоспроможності за відсутності інвесторів і санаторів, а такі у справі не виявлені.

За результатами здійсненого розпорядником майна фінансового аналізу вбачається нездатність ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури, що за визначенням абз. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» та ч. 2 ст. 209 Господарського кодексу України вважається станом банкрутства.

За таких обставин суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону в постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Підстав для відхилення запропонованої комітетом кредиторів кандидатури розпорядника майна ОСОБА_3 на призначення ліквідатором банкрута суд не вбачає, свою згоду на таке призначення розпорядник висловив у судовому засіданні 15.10.2015 р., відтак, суд дійшов висновку, що ОСОБА_3 слід призначити ліквідатором ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» .

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 26, 27, 37, 38, 40, 114 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , суд

П О С Т А Н О В И В:

1. Припинити процедуру розпорядження майном ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» .

2 . Припинити повноваження розпорядника майна ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» ОСОБА_3

3. Визнати товариство з додатковою відповідальністю В«Трансспецмонтаж-БМПВ» (59040, с. Михальча Сторожинецького району Чернівецької області, вул. Головна, будинок 37, корпус Б, ідентифікаційний код 36755062) банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців - до 15 жовтня 2016 року .

4. Ліквідатором ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» призначити арбітражного керуючого ОСОБА_3 (58022, АДРЕСА_1, тел. 095-36268134, свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого № 615 від 23.04.2013 р.).

5 . З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ;

- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених розділом III В«Ліквідаційна процедураВ» Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» ,

- припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет оголошення про визнання банкрутом ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

8. Зобов'язати ліквідатора ОСОБА_3 щомісячно подавати до господарського суду Чернівецької області письмову інформацію про хід ліквідаційної процедури.

9. Ухвалу надіслати кредиторам, ТОВ В«Трансспецмонтаж-БМПВ» , ліквідатору ОСОБА_3, державному реєстратору, Сторожинецькому районному суду Чернівецької області, ВДВС Сторожинецького районного управління юстиції Чернівецької області, державному органу з питань банкрутства.

Суддя Т.І.Ковальчук

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення15.10.2015
Оприлюднено20.10.2015
Номер документу52318210
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/971-б/15

Ухвала від 22.12.2016

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 06.12.2016

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 22.11.2016

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 02.11.2016

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 12.01.2016

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 25.12.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Постанова від 15.10.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 22.09.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 19.08.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Ковальчук Тетяна Іванівна

Ухвала від 19.08.2015

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Дутка Віталій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні