Ухвала
від 14.06.2010 по справі 47/33-09     
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Україна

Харківський апеляційний господарський суд

УХВАЛА

про відмову у прийнятті касаційної скарги

"14" червня 2010 року                     Справа № 47/33-09

Колегія суддів у складі:

головуючий судді Істоміна О.А., судді Такмаков Ю.В., Плужник О.В.

розглянувши матеріали касаційної скарги Споживчого товариства “Житлово-будівельного кооперативу “Авантаж”, м. Харків (вх. № 479) на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2010р. по справі № 47/33-09

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю інженерно-виробничої фірми “Спецтехстрой”, м. Харків

до Акціонерного товариства закритого типу “Спецбудмонтаж”, м. Харків

треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору –Відкрите акціонерне товариство “ІБК ”Авантаж”, м. Харків;

Споживче товариство “Житлово-будівельний кооператив “Авантаж”, м. Харків

про стягнення 825975,56 грн.,

та за зустрічним позовом Акціонерного товариства закритого типу “Спецбудмонтаж”, м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю інженерно-виробничої фірми “Спецтехстрой”, м. Харків

про спонукання до виконання договорів відступлення права вимоги, -

встановила:

Ухвалою господарського суду Харківської області від 02.04.2010р. по справі № 47/33-09 (суддя Светлічний Ю.В.) задоволено клопотання Акціонерного товариства закритого типу “Спецбудмонтаж” про призначення у даній справі судової технічної експертизи; провадження у справі зупинено, у зв'язку з призначенням судової технічної експертизи, на вирішення якої поставлено ряд питань.

Споживче товариство “Житлово-будівельного кооперативу “Авантаж” звернулось до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на ухвалу господарського суду в частині призначення експертизи та зупинення провадження у справі, посилаючись на необґрунтованість та незаконність ухвали суду від 02.04.2010р., а також порушення судом при її винесенні норм матеріального та процесуального права.

Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2010р. по справі № 47/33-09 у прийнятті зазначеної апеляційної скарги відмовлено з посиланням на ст. 106 ГПК України, оскільки Господарським процесуальним кодексом України не передбачена можливість оскарження ухвали про призначення судової експертизи.

04.06.2010 року відповідач звернувся з касаційною скаргою на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2010 року у справі № 47/33-09, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Вирішуючи питання про те, які процесуальні заходи належить вчинити суду апеляційної інстанції у зв'язку з надходженням зазначеної касаційної скарги, колегія суддів виходить з наступного.

Порядок подання касаційних скарг передбачений ст. 109 ГПК України, згідно якої касаційна скарга подається до Вищого господарського суду України через місцевий чи апеляційний господарський суд, який прийняв оскаржуване рішення чи постанову.

Проте, відповідно до ч.1 ст.111-13 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Виходячи з аналізу норм Господарського процесуального кодексу України, оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, якими не завершується провадження у справі (про порушення провадження у справі, про прийняття заяв і скарг до розгляду, про призначення судових засідань, про виклик осіб, про витребування документів та інших доказів, тощо), крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається.

Відповідно до ст. 106 ГПК України ухвали місцевого суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених ГПК України та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Отже, оскарженню підлягають лише ті ухвали, про можливість оскарження яких прямо зазначено у відповідній статті Господарського процесуального кодексу України або Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Приписами ст. 41 ГПК України не передбачено можливості оскарження ухвали про призначення судової експертизи, а з наданої апеляційної скарги не вбачається, що заявником оскаржується ухвала саме в частині зупинення провадження у справі.

Така ж сама позиція щодо неможливість оскарження ухвали про призначення експертизи була викладена в ухвалі Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2010р.

Також, судом апеляційної інстанції звернуто увагу, що Третя особа, звертаючись із апеляційною скаргою, посилається на те, що ним оскаржується ухвала суду першої інстанції як в частині призначення судової технічної експертизи, так і в частині зупинення провадження. Проте, не зазначає, які саме процесуальні порушення приписів ст. 79 ГПК України були допущені судом першої інстанції при винесенні оскарженої ухвали, а посилається на безпідставність призначення у даній справі судової технічної експертизи, що фактично свідчить про оскарження ухвали суду першої інстанції від 02.04.2010р. саме в означеній частині.

Однак, можливість оскарження ухвали про призначення судової експертизи Господарським процесуальним кодексом України не передбачена, що стало підставою для відмови у її прийнятті у відповідності з вимогами ст.106 ГПК України.

В зв'язку з чим колегія суддів зазначає про відсутність підстав для вчинення судом апеляційної інстанції дій, передбачених ч. 2 ст. 109 ГПК України, оскільки відсутні правові (процесуальні) підстави для перегляду в апеляційному порядку ухвали господарського суду Харківської області від 02.04.2010р. про призначення експертизи по даній справі.

На підставі викладеного, враховуючи ч.1. та ч.4 ст. 111-13 ГПК України колегія суддів вважає за необхідне відмовити у прийнятті касаційної скарги Споживчому товариству “Житлово-будівельного кооперативу “Авантаж”, м. Харків на ухвалу Харківської апеляційного господарського суду від 21.05.2010р.

На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 41, 86, 106, частинами 1, 4 статті 111-13 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -

ухвалила:

1, Відмовити Споживчому товариству “Житлово-будівельного кооперативу “Авантаж”, м. Харків у прийнятті касаційної скарги на ухвалу Харківського апеляційного господарського суду від 21.05.2010р. у справі № 47/33-09 .

2. Повернути Споживчому товариству “Житлово-будівельного кооперативу “Авантаж”, м. Харків касаційну скаргу з доданими до неї документами на 20-ти аркушах.

3. Ухвалу направити до господарського суду Харківської області для залучення до матеріалів справи.

Головуючий суддя Істоміна О.А.

суддя Такмаков Ю.В.

суддя Плужник О.В.

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення14.06.2010
Оприлюднено22.10.2015
Номер документу52387960
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —47/33-09     

Ухвала від 27.05.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Істоміна О.А.

Ухвала від 14.06.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Істоміна О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні