ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2015 року (17 год. 50 хв.)Справа № 808/5969/15 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Сацького Р.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою: Управління пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя
до: Державного підприємства «Особливе конструкторське бюро «Елміс»
про: стягнення заборгованості по фінансуванню різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів у сумі 11 497, 79 грн.
ВСТАНОВИВ:
28.08.2015 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя до Державного підприємства «Особливе конструкторське бюро «Елміс», в якій позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість по фінансуванню різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів у сумі 11 497, 79 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем за період червень-серпень 2015 року не здійснюється перерахування до органу Пенсійного фонду України коштів для фінансування такої різниці.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надіслав до суду заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився. Про дату час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, яке міститься в матеріалах справи. Про причини неявки суд не повідомлено.
Згідно ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч. 2 ст. 128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ст. 41 КАС України суд під час розгляду адміністративної справи фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державного підприємства «Особливе конструкторське бюро «Елміс» знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя.
Колишнім працівникам відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 призначена та виплачується пенсія як науковим працівникам відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Зазначеним пенсіонерам пенсії призначені, у тому числі, на підставі виданих відповідачем уточнюючих довідок.
Відповідно до розрахунку фактичних витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період червень-серпень 2015 року заборгованість відповідача становить 11 497, 79 грн..
Згідно з п. 6 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 за №372 (далі - Порядок) у разі зміни розміру пенсії або виникнення обставин, які впливають на фінансування різниці у розмірі пенсії (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це відповідні підприємства, установи, організації та заклади у місячний строк з дня виникнення таких обставин.
21.04.2015 було прийнято Закон України Про внесення зміни до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу України №340-УІІІ, який набрав чинності 17.05.2015.
Відповідно до ч. 1 цього Закону було поновлено виплату пенсії у розмірі, призначеному згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» ОСОБА_8.
У зв'язку з тим, що змінилися обставини, які в свою чергу вплинули на розмір фінансування різниці у розмірі пенсій за травень 2015 відповідно було поновлено й фінансування фактичних витрат, що підлягає сплаті відповідачем до управління Пенсійного фонду в Хортицькому районі м.Запоріжжя по вищевказаному пенсіонеру.
За період з 17 по 31 травня 2015 року по ОСОБА_8 до відшкодування підприємством відшкодуванню підлягає сума, яка складає 229, 82 грн. (пропорційно кожному дню).
Встановлено, що за травень 2015 року до відповідача не надсилались повідомлення, а оновлене повідомлення зі скорегованими сумами було направлено підприємству у червні 2015 року, то відшкодуванню різниці пенсій за червень 2015 року з урахуванням перерахунку за період з 17 по 31 травня 2015 року, підлягає 3 985 ,81 грн. (229 ,82 грн. (за період з 17 по 31 травня 2015 року по ОСОБА_6П.) + 474, 96 грн. (за червень 2015 року).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 «Про затвердження порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації. Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Відповідно до пункту 5 Порядку зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Позивачем на адресу відповідача направлялись повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період червень - серпень 2015 року, які отримані уповноваженим представником відповідача.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004, зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
На час судового розгляду справи заборгованість по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період червень - серпень 2015 року у розмірі 11 497, 79 грн. відповідачем не сплачено, заборгованість перед Пенсійним фондом не погашена.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про наявність заборгованості по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період червень - серпнь 2015 року у розмірі 11 497, 79 грн., у зв'язку з чим позовні вимоги про стягнення такої заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160-167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з Державного підприємства «Особливе конструкторське бюро «Елміс» (ЄДРПОУ 20473002) суму заборгованості різниці пенсій за червень, липень, серпень 2015 року у розмірі 11 497 (одинадцять тисяч чотириста дев'яносто сім) грн. 79 коп. на користь управління Пенсійного фонду України в Хортицькому районі м. Запоріжжя (р/р 25600301001081 в філії Запорізьке обласне управління ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957, код ЄДРПОУ 20516929).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Р.В. Сацький
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 22.10.2015 |
Номер документу | 52390618 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Батрак Інна Володимирівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сацький Роман Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сацький Роман Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні