cpg1251
УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "13" жовтня 2015 р. Справа № 906/1201/15
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Тимошенка О.М.
за участю представників сторін:
від позивача: Процюк В.П. (довіреність №08/9488 від 30.06.15.)
від відповідача: не з'явився
розглянув у судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Гама ЛТД"
про стягнення 9860,33 грн.
Позивач звернувся до господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з відповідача на свою користь 9860,33 грн. заборгованості за договором про постачання електричної енергії споживачам №378 від 02.10.08., з яких: 3857,72 грн. - борг за активну електричну енергію, 951,34 грн. - санкція за перевищення договірних величин споживання, 5051,27 грн. - борг за реактивну електроенергію.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив.
Таким чином, відповідач не скористався своїм правом наданим йому ст.22 ГПК України, бути присутнім у судовому засіданні та надати свої заперечення по суті позову.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст.75 ГПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
02.10.2008 року між Володарсько-Волинським РЕМ, який діє на підставі Положення і є виробничим підрозділом ПАТ "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (постачальник/позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Гама ЛТД" (споживач/відповідач) укладено договір про постачання електричної енергії №378 (а.с. 9).
Відповідно до п.2.2.3 договору, відповідач зобов'язався своєчасно сплачувати за спожиту електричну енергію, а також вносити всі інші платежі за розрахунковий період відповідно до встановленої системи обліку електроенергії, класу напруги та за діючими на період розрахунку тарифами у грошовій та іншими формами розрахунків згідно з чинним законодавством України. Розрахунковим періодом вважається період з 16 числа по 15 число включно, вказаний період прирівнюється до календарного місяця.
Згідно п.2.2.5. договору, відповідач має здійснювати оплату за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії відповідно до додатку №5-Н до договору.
Пунктом 7.3 договору сторони погодили, що остаточний розрахунок повинен здійснюватися в розмірі фактичного споживання електроенергії за місяць з врахуванням сальдо на початок місяця не пізніше 5 операційних днів з дня отримання рахунку.
Всупереч умов договору №447, станом на 31.07.15 у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість за спожиту активну електроенергію в розмірі 3857,72 грн. та за реактивну електроенергію - 5051,27грн. , за період з вересня 2014 по грудень 2014, квітень 2015, червень 2015.
Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку (ст. 509 ЦК України).
Господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку (ст. 173 Господарського кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України (далі - ГК України), за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Відповідно до ч. 7 ст. 276 ГК України оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.
Відповідно до ст.ст. 525 і 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
24.06.15 позивач надіслав відповідачу претензію №2/15 та просив сплатити борг, однак відповідач залишив її без відповіді та задоволення (а.с.43,44).
Враховуючи вищевикладене, господарський суд приходить до висновку про задоволення позову в частині стягнення заборгованості за спожиту активну електроенергію в розмірі 3857,72 грн. та за реактивну електроенергію - 5051,27грн.
Відповідно до додатку до договору № 1 ( а.с.33) сторони погодили величину споживання електроенергії на 2015 рік в розмірі 1500 кВт. год. на місяць.
Як вбачається з матеріалів справи, а саме, з рахунку за квітень 2015, у квітні місяці відповідачем спожито електроенергії в обсязі 2179 кВт. год., тобто спожито електроенергії понад договірну величину на 679 кВт.год. (2179 - 1500) ( а.с.38).
Відповідно до п.4.2.2 договору, у випадку споживання електроенергії та потужності понад кількість, обумовлену цим договором за відповідний період ( місяць) при одно - дво- чи тризонній системі обліку, споживач, виключно банківськими коштами, сплачує Енергопостачальній організації двократну вартість електроенергії та потужності, витраченої понад обумовлений даним договором обсяг електричної енергії та потужності згідно із Законом України " Про електроенергетику" за тарифами, які діяли в період, коли було виявлено перевищення.
Відповідно до ст. 26 Закону України " Про електроенергетику" відповідач зобов'язаний сплатити двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини в сумі 951,34 грн. (679 х 1,401097 ( тариф на електроенергію), про що позивач виставив відповідачу рахунок на оплату № 6679 від 22.04.15 із зазначенням - санкція за перевищення договірних величин споживання ( а.с. 41).
Проте, відповідач вищезазначений рахунок не оплатив, чим порушив умови договору, в результаті чого на день звернення з позовом до суду за відповідачем рахується борг в сумі 951,34грн. за спожиту електроенергію понад договірну величину.
Відповідач позов щодо підстав та предмету не оспорив, доказів сплати боргу не надав, у судове засідання не з'явився.
Відповідно до ст. ст. 43, 33, 34 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Гама ЛТД" (12111, Житомирська область, Володарськ-Волинський район, с.Кропивня, код ЄДРПОУ 13546568) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Житомиробленерго" (10008, м. Житомир, вул. Пушкінська, 32/8, код ЄДРПОУ 22048622) - 3857,72грн. заборгованості за спожиту активну електроенергію, 5051,27грн. заборгованості за спожиту реактивну електроенергію, 951,34 грн. санкції за перевищення договірних величин споживання, 1827,00 грн. сплаченого судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 16.10.15
Суддя Тимошенко О. М.
Віддрукувати:
1- в справу
2-відповідачу (рек. з повідом.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2015 |
Оприлюднено | 21.10.2015 |
Номер документу | 52404389 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні