Рішення
від 13.10.2015 по справі 914/2801/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.10.2015р. Справа№ 914/2801/15

За позовом : Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради, м. Львів,

до відповідача: Львівської обласної ради молодих вчених та спеціалістів - відділення всеукраїнської ради молодих вчених та спеціалістів у Львівській області, м. Львів,

про стягнення 21' 408,49 грн.

Суддя Яворський Б.І.

при секретарі Кубара А.

Представники:

від позивача: Рубель С.П.,

від відповідача : не з'явився.

На розгляд господарського суду Управлінням комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради подано позов до Львівської обласної ради молодих вчених та спеціалістів - відділення всеукраїнської ради молодих вчених та спеціалістів у Львівській області про стягнення 21' 408,49 грн.

Ухвалою суду від 17.08.2015р. порушено провадження у справі, яку призначено до розгляду на 01.09.2015р. Рух справи відображено у відповідних ухвалах суду.

У судове засідання 13.10.2015р. представник позивача з'явився, заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідач у порушення умов договору №Г-7450-10 від 19.02.2010 р. оренди нерухомого майна невчасно та не в повному обсязі сплачував орендну плату. Таким чином, за період 01.10.2013 р. по 30.06.2015 р. виникла заборгованість в розмірі 21' 408,49 грн.

У судові засідання 01.09.2015 р., 22.09.2015 р. та 13.10.2015 р. відповідач участі повноважного представника не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, вимог ухвал суду не виконав, відзиву на позовну заяву не подав.

Зважаючи на наведене, а також враховуючи те, що строки вирішення справи, визначені законодавством, закінчуються, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача та за відсутності відзиву на позов, в порядку статті 75 ГПК України, за наявними у справі доказами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, повно, всебічно і об'єктивно з'ясувавши усі обставини справи в їх сукупності, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судом встановлено таке.

19.02.2010 р. між Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради (орендодавець, позивач) та Львівською обласною радою молодих вчених та спеціалістів - відділення всеукраїнської ради молодих вчених та спеціалістів у Львівській області (орендар, відповідач) укладено договір №Г-7450-10 оренди нерухомого майна. Відповідно до п.1.1 договору орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування нерухоме майно, що знаходиться на балансі ЛКП «Княже місто». Об'єктом оренди є приміщення, що знаходяться за адресою: м.Львів, вул. Стецька, 4, загальною площею 48,9 кв.м.

Відповідно до п.3.1 договору приймання-передачу об'єкта оренди здійснюють орендар та балансоутримувач. При передачі об'єкта оренди складається акт приймання-передачі, який підписують орендар та балансоутримувач (п.3.2 договору). У зв'язку з фактичним використанням орендарем об'єкта оренди за попереднім договором, об'єкт оренди вважається переданим в оренду з моменту підписання договору (п.3.3 договору).

Термін договору оренди визначений на 2 роки 364 дні з 19.02.2010р. до 18.02.2013р. включно (п.4.1 договору). У разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором (п.4.3 договору).

Відповідно до п.4.7 договору реорганізація орендодавця чи орендаря, або перехід права власності на об'єкт оренди третім особам не визнається підставою для зміни або припинення чинності цього договору і він зберігає чинність для нового власника об'єкта оренди (його правонаступників), за винятком приватизації об'єкта оренди орендарем.

Чинність договору відповідно до п.4.8 договору припиняється внаслідок закінчення строку, на який його було укладено, приватизації об'єкта оренди, загибелі об'єкта оренди, достроково за взаємною згодою сторін або за рішенням суду, банкрутства орендаря та в інших випадках, прямо передбачених чинним законодавством України.

Розмір орендної плати становить 631,00 грн. без ПДВ за перший місяць оренди (п.5.1 договору). Розмір орендної плати підлягає індексації за відповідний період (п.5.2 договору). Розмір орендної плати коригується щомісячно на відповідний індекс інфляції (п.5.2 договору). Орендну плату орендар сплачує не пізніше 20 числа місяця за попередній місяць. Несплата орендної плати протягом 3 місяців з дня закінчення строку платежу є підставою для дострокового розірвання договору оренди (п.5.3 договору).

12.05.2014 р. між Управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради (орендодавець, позивач) та Львівською обласною радою молодих вчених та спеціалістів - відділення всеукраїнської ради молодих вчених та спеціалістів у Львівській області (орендар, відповідач) укладено договір купівлі-продажу нежитлового приміщення способом викупу.

Порядок розрахунків за об'єкт продажу сторони погодили у р.2 договору. Так, покупець зобов'язаний сплатити продавцеві 492' 000,00 грн. за придбаний об'єкт продажу протягом 30 календарних днів з моменту нотаріального посвідчення договору. Розрахунки за придбаний об'єкт здійснюються покупцем шляхом безготівкового перерахування всієї суми зі свого рахунку №26009301646/980 у ПАТ Державний ощадний банк України, МФО 325796, на рахунок продавця №37183003003071 в ГУДКСУ у Львівській області, м. Львів, вул. К. Левицького, буд. 18, МФО 825014, код платника податків згідно ЄДРПОУ 25558625. Датою оплати сторони вважають дату зарахування коштів на рахунок продавця.

Передача об'єкта у власність покупця здійснюється продавцем у триденний термін після сплати повної вартості придбаного об'єкта продажу. Передача об'єкта продажу продавцем і прийняття об'єкта продажу покупцем підтверджується актом приймання-передачі, який підписується сторонами (п.3.1 - 3.2 договору).

Представник позивача у судовому засіданні 13.10.2015 р. повідомив, що відповідач не оплатив визначену договором купівлі-продажу суму і не набув права власності на приміщення.

Згідно довідки УКВ ДЕП ЛМР від 05.08.2015р. №2302-вих-1749 заборгованість Львівської обласної ради молодих вчених та спеціалістів - відділення всеукраїнської ради молодих вчених та спеціалістів у Львівській області перед Управлінням за договором оренди становить 21' 408,49 грн. Дана заборгованість виникла за період з 01.10.2013р. по 30.06.2015р.

Станом на дату прийняття рішення докази сплати орендної плати у матеріалах справи відсутні.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відповідно до частини 1 статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Між сторонами виникли взаємні права та обов'язки на підставі укладеного договору оренди нежитлового приміщення.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендною є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Аналогічні положення закріплені у ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України та ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України.

Згідно зі ст.283 ГК України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 7.2 договору орендар зобов'язувався своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.

Згідно ст.526 ЦК України та ст.193 ГК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином згідно умов договору та актів цивільного законодавства, а при відсутності таких вказівок - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). В силу положень ст.610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом ч. 1 ст. 612 ЦК України).

Враховуючи ту обставину, що відповідач допустив порушення умов договору оренди, порушив строки здійснення сплати орендних платежів більше ніж на три місяці, вимога позивача про стягнення з відповідача 21' 408,49 грн. є обгрунтованою та підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст.4-3 та ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи. Ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ст.43 ГПК України).

Відповідно до п.2.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» №18 від 26.12.2011р. якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставин справи.

Відповідно до ч.1 ст.49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача, оскільки спір виник з його неправомірних дій.

На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 3, 12, 33, 34, 44, 49, 75, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задоволити повністю.

2. Стягнути з Львівської обласної ради молодих вчених та спеціалістів - відділення всеукраїнської ради молодих вчених та спеціалістів у Львівській області (адреса:79005, м. Львів, вул. Ак. Павлова, 1/7А, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 25256166) на користь Управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради (адреса: 79008, м. Львів, пл. Галицька, 15, ідентифікаційний код 25558625 ) 21' 408,49 грн. орендної плати та 1' 827,00 грн. судового збору.

3. Наказ видати відповідно до ст.116 ГПК України.

У судовому засіданні 13.10.2015р. судом проголошено вступну та резолютивну частини рішення, повний текст складений та підписаний 16.10.2015 р.

Суддя Яворський Б.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення13.10.2015
Оприлюднено21.10.2015
Номер документу52404824
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2801/15

Рішення від 13.10.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 22.09.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 01.09.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

Ухвала від 17.08.2015

Господарське

Господарський суд Львівської області

Яворський Б.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні