ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 лютого 2011 р. № 2а-7375/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд, в складі:
Головуючого -судді: Мричко Н.І.,
за участю секретаря судового засідання: Якимець О.І.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до Малого підприємства «АРГО»за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 підприємство «Смак люкс»погашення податкового боргу в сумі 1 064, 39 грн., -
в с т а н о в и в :
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова (далі -ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Малого підприємства «АРГО»(далі -МП «АРГО»), в якому просить стягнути з дебітора МП «АРГО»податковий борг в сумі 1 064, 39 грн., право вимоги якої, за твердженням позивача, належить останньому відповідно до договору від 06.10.2009 року про переведення права на отримання суми заборгованості інших осіб перед платником податків із наступним спрямуванням отриманих коштів на погашення податкового боргу третьої особи Приватного підприємства «Смак-Люкс»(далі ПП «смак-Люкс».
Позовні вимоги обґрунтовуються положеннями Закону України „Про державну податкову службу в УкраїніВ» , Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» (далі -Закон № 2181) .
В судовому засіданні з ініціативи суду до участі у справі залучено третю особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача -ПП «Смак-Люкс».
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, з підстав, викладених в позовній заяві. Просила позов задовольнити повністю.
Відповідач явки уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив повторно, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце його проведення, однак органами поштового зв'язку повернено конверт із судовим повідомленням із відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача у судове засідання -ПП «Смак-Люкс»явки уповноваженого представника не забезпечила повторно, хоча належним чином повідомлялась по дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Заслухавши думку представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, дослідивши долучені до матеріалів справи докази та оцінивши їх в сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
ПП «Смак-Люкс»є юридичною особою, суб'єктом підприємницької діяльності, внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за ідентифікаційним кодом 25556037 та перебуває на обліку платників податків у ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова з 04.08.1998 року за № 25556037.
Згідно довідки про заборгованість перед бюджетом від 15.06.2010 року № 15908/9/19-023/510 та згідно поданої звітності, проведених нарахувань та відомостей про сплату, станом на 15.06.2010 року ПП «Смак-Люкс»має заборгованість по платежах до бюджету у сумі 242 421 (двісті сорок дві тисячі чотириста двадцять одну) грн. 10 коп. Зокрема : податок на додану вартість - 205 498 (двісті п'ять тисяч чотириста дев'яносто вісім) грн. 94 коп., податок на прибуток - 30 837(тридцять тисяч вісімсот тридцять сім) грн. 97 коп., штрафні санкції за порушення законодавства про патентування - 4 244 (чотири тисячі двісті сорок чотири) грн. 60 коп., податок з доходів найманих працівників - 1 646 (тисяча шістсот сорок шість) грн. 80 коп., податок з власників транспортних засобів - 192 (сто дев'яносто дві) грн. 79 коп.
Заборгованість підприємства виникла внаслідок несплати самостійно визначених у поданих ним податкових деклараціях податкових зобов'язань та нарахованих контролюючим органом за результатами перевірки за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань штрафних (фінансових) санкцій.
У відповідності до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У п.п.5.3.1 ст.5.3 цього Закону зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій
декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.4.1 ст.5 Закону - узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, вищевказана сума податкового зобов'язання, яка не була своєчасно сплачена, набула статусу податкового боргу.
На виконання ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова було направлено боржнику податкові вимоги:
- перша податкова вимога від 05.06.09р. № 1/584 на суму 35 392 (тридцять п'ять тисяч триста девяносто дві) грн. 94 коп.;
- друга податкова вимога від 17.07.09р. № 2/711 на суму 229 966 (двісті двадцять дев'ять тисяч девятсот шістдесят шість) грн. 11 коп.
Начальником ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова, у зв'язку з непогашенням податкового боргу у повному обсязі, 28.09.2009 року винесено рішення про стягнення коштів та продаж інших активів ПП «Смак-Люкс»в рахунок погашення його податкового боргу.
Отже, судом встановлено, що для стягнення податкового боргу з ПП «Смак-Люкс»податковим органом вживались заходи передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Згідно норми п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі, коли заходи з продажу активів платника податків за рішенням органу стягнення не привели до повного погашення суми податкового боргу, додатковим джерелом його погашення органом стягнення може бути визначено продаж активів платника податків, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам відповідно до норм цивільно-правових договорів, або сума заборгованості інших осіб перед платником податків, право на вимогу якої переводиться на орган стягнення, включаючи право на отримання основної суми депозиту або кредиту, а також доходу за ними.
Тобто, дебіторська заборгованість як додаткове джерело погашення податкового боргу може бути використана лише після застосування органом стягнення заходів з продажу активів боржника та документального підтвердження проведення таких заходів.
Як вбачається із матеріалів справи, листом від 07.10.2009 року № 7481 Обласного комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»позивача повідомлено, що даними, щодо державної реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна станом на 06.09.2009 року ПП «Смак-Люкс»бюро не володіє.
Згідно листа Львівського відділу реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ при ГУМВСУ у Львівській області від 05.10.2009 року № 9/РЕВ-7366 за підприємством транспортні засоби не зареєстровані.
Згідно відповіді на запит від 21.09.2009 року № 3-1/686 Інспекції державного технічного нагляду Львівської обласної державної адміністрації -за ПП «Смак-Люкс»техніка на обліку відсутня.
Територіальним управлінням Держгірпромнагляду по Львівській області надано відповідь від 23.09.2009 року № 4-02-02/1895, що підприємство не зверталося з приводу реєстрації та обліку технологічних транспортних засобів.
Згідно даних Головного управління Держкомзему у Львівській області (лист № 01-16/3-3306 від 24.09.2009 року) у власності чи в користуванні ПП «Смак-Люкс»земельних ділянок на території області не зареєстровано.
Отже, у зв'язку з відсутністю зареєстрованого рухомого та нерухомого майна, на яке можливо звернути стягнення в рахунок погашення заборгованості, застосування заходів з продажу активів боржника є неможливим.
У відповідності до п. 1.3 Порядку використання додаткових джерел погашення податкового боргу затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року № 1040 (далі - Порядок), у разі коли здійснення заходів щодо продажу майна платника податків не привело до повного погашення суми податкового боргу, орган стягнення може визначити додатковим джерелом погашення податкового боргу дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на органи державної податкової служби.
Пунктом 2.3 Порядку встановлюється, що переведення платником податків прав вимоги дебіторської заборгованості, що випливає з відносин платника податків з дебітором, на орган стягнення здійснюється на основі договору, укладеного в письмовій формі між платником податків та органом державної податкової служби.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова надалі орган стягнення з однієї сторони та ПП «Смак-Люкс» з другої сторони, відповідно до п.7.4 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»уклали договір №1/24-0 від 06.10.2009 року про переведення права на отримання суми заборгованості інших осіб перед платником податків, згідно з яким боржник уступає своє право вимоги боргу органу стягнення до дебітора -МП «АРГО», що знаходиться за адресою : м. Львів, вул. Левицького, 41а.
Відповідно до даного договору, боржник уступає ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова своє право грошової вимоги до дебітора в рахунок погашення податкового боргу, та передає ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова всі документи, що свідчать про право вимоги і відповідають за її дійсність, в свою чергу, ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова зобов'язана прийняти передане право і спрямувати на погашення податкового боргу, що рахується за боржником станом на 15.06.2010 року.
МП «АРГО»є юридичною особою, суб'єктом підприємницької діяльності, внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців за ідентифікаційним кодом 03591549 та перебуває на обліку платників податків у ДПІ у Личаківському р-ні м. Львова з 01.03.1996 року за № 3373.
Заборгованість МП «АРГО»перед ПП «Смак-Люкс»становить 1064 (тисячу шістдесят чотири) грн. 39 коп., що посвідчується видатковими накладними № РН-007262 від 20.11.2008 року на суму 312 (триста дванадцять) грн. 31 коп.; № РН-0001421 від 15.04.2009 року на суму 527 (п'ятсот двадцять сім) грн. 08 коп.; № РН - 0001762 від 28.04.2009 року на суму 225 (двісті двадцять п'ять) грн. 00 коп.
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»визначає, що завданням органу державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів.
У відповідності до п.2.14 Порядку використання додаткових джерел погашення податкового боргу - орган державної податкової служби звертається до суду щодо стягнення з дебіторів платника податків, що має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на органи державної податкової служби, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків.
З огляду на те, що ПП «Смак-Люкс»уступило ДПІ у Залізничному р-ні м. Львова своє право грошової вимоги до дебітора МП «АРГО»на суму 1064 (тисячу шістдесят чотири) грн. 39 коп. в рахунок погашення податкового боргу, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
З урахуванням норм ст. 94 КАС України судові витрати не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 7-14, 50, 69-71, 86, 94, 98, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Малого підприємства «АРГО»на користь державного бюджету дебіторську заборгованість в розмірі 1064 (тисячу шістдесят чотири) грн. 39 коп.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 07 лютого 2011 року
Суддя Мричко Н.І.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2011 |
Оприлюднено | 22.10.2015 |
Номер документу | 52445256 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мричко Наталія Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні