Справа № 6270/09/1570
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2010 року 12 год. 50 хв. м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Корой С.М.
при секретарі судового засідання Нейковій Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області до Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп» про зобов'язання вчинити певні дії, суд,-
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області звернулось до суду з адміністративним позовом до Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп» в якій позивач просить зобов'язати Великоплосківське комунальне підприємство «Сількомунгосп» відшкодувати борг позивачу в розмірі 2210 гривень.
27.11.2009 року представник позивача уточнив позовні вимоги згідно із якими позивач просить стягнути з відповідача - Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп» борг в розмірі 2210 гривень на користь управління Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказав, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в установлені строки не надав розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування, за що управлінням Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області до відповідача - Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп» застосовано штрафні санкції у розмірі 2210 гривень. Відповідачу надсилався розрахунок суми заборгованості який ним отриманий, що підтверджується зворотнім поштовим повідомленням, проте на час розгляду справи судом, зазначену заборгованість відповідачем не відшкодовано.
В судовому засіданні представник позивача - управління Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області не з'явився, попередньо звернувшись до суду з клопотанням про розгляд справи за його відсутності (а.с.47).
Представник відповідача у судові засідання 10.11.2009 року, 27.11.2009 року та 12.01.2010 року, не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду відповідач повідомлений належним чином та своєчасно, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштових відправлень (а.с. 28, 35, 46), заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відцовідно до ч.б ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши надані письмові докази та матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності юридичної особи Великоплосківське комунальне підприємство «Сількомунгосп» зареєстровано 05.11.2002 року Великомихайлівською районною державною адміністрацією Одеської області за юридичною адресою: 67140, Одеська область, Великомихайлівськкй район, с.Великоплоске, вул. Орджонікідзе, ідентифікаційний код - 31584053 (копія а.с.4).
Великоплосківське комунальне підприємство "Сількомунгосп" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування 22.11.2002 р. під №1509020489 та є відповідно до ст.ст.14,15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є страхувальником та платником страхових внесків.
Згідно зі статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у зв'язку із чим зобов'язаний сплачувати збір до Пенсійного фонду України відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до частини 3.4 статті 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Об'єкт оподаткування, коло платників збору, ставки і порядок справляння збору на обов'язкове державне пенсійне страхування врегульовані Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
На підставі пункту 4 частини 2 статті 17 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а також Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», яка затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04р. № 64/8663 відповідач зобов'язаний щомісячно надавати розрахунок суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у якому зазначаються самостійно обчислені суми страхових внесків за формою згідно з додатком 23 зазначеної Іструкції.
Базовим звітнім періодом для страхувальників, зазначених у частині 1-4 статті 14 Закону України №1058- -IV є календарний місяць, відповідач за період з 01.01.2005 р. по 31.01.2006 року не надавав розрахунки суми страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування в установлені строки.
За неподання розрахунків суми страхових внесків на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 % суми страхових внесків які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання звітності, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто до підприємства було застосовано штрафну санкцію за неподання звітності в розмірі 2210 грн. 00 коп. ( 10 % *17 грн. * 13 місяців ).
Згідно частини 3 статті 106 Закону України №1058 -IV та пп..8.3 пункту 8 Інструкції № 21-1 територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки визначені правлінням Пенсійного фонду України, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом, яка формується на підставі облікових даних з картки особових рахунків за формою згідно з додатком №9 Інструкції №21-1.
Відповідно до розділу 8 Інструкції №21-1 позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу № Ю-47У від 04.12.2008 року на суму 2210 грн. 00 коп., щ підтверджується наявним в матеріалах справи супровідним листом про її направлення 04.12.2008 р. за №1971/02 з повідомленням про вручення, та зворотнім поштовим повідомленням про отримання відповідачем зазначеної кореспонденції (копія а.с.7-8). Підприємству для добровільного погашення заборгованості надано 10 робочих днів із дня одержання вимоги згідно пункту 8.4 Інструкції №21-1. В зазначений термін вимога про сплату боргу не була виконана та не оскаржена до вищого органу Пенсійного фонду, або в судовому порядку .
Відповідно до даних картки особового рахунку відповідача за період з 01.01.2004 року по 11.01.2010 року та корінця вимоги заборгованість на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп», що підлягає сплаті складає 2210 гривень (копія а.с.7,48-49).
У відповідності до Положення «Про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом
Президента України від 01.03.2001 р. № 121/2001, ПФУ є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, проводить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.
Зазначена сума заборгованості страхувальника є надходженням до ПФУ та використовується у відповідності з вищезазначеними функціями фонду.
Пунктом 7 ч.І ст.106 Закону України ..Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено стягнення територіальними органами Пенсійного фонду сум страхових внесків з платників страхових внесків.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області до Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп» про стягнення боргу в сумі 2210 гривень є законними і обґрунтованими, заснованими на діючому законодавстві, підтверджуються наданими суду письмовими доказами, та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 4, 6, 11, 69-71, 86, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області до Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп» про стягнення 2210 гривень - задовольнити повністю.
Стягнути з Великоплосківського комунального підприємства «Сількомунгосп» (67140, Одеська область, Великомихайлівський район, с.Великоплоске, вул. Орджонікідзе, ідентифікаційний код - 31584053) на користь управління Пенсійного фонду України у Великомихайлівському районі Одеської області (67100, Одеська область, емт Великомихайлівка, вул. Ватутіна, 43) заборгованість в сумі 2210 (дві тисячі двісті десять) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього стооку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАСІ України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може 6} ;т подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, а також апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарі в подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовте чий та підписаний суддею 15.01.2010 року.
Суддя С.М. Корой
.
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2010 |
Оприлюднено | 22.10.2015 |
Номер документу | 52447115 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Корой С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні