Постанова
від 29.06.2010 по справі 1156/10/2070
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія< >

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"29" червня 2010 р. Справа № 2а-1156/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Мельникова Р.В.

за участю:

секретаря судового засідання - Вороніної І.О. ,

прокурора - Клименка В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом прокурора Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі

управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" , в якому просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова суму заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за серпень-листопад 2009 року у розмірі 7554,05 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що всупереч вимогам Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якого сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є обов'язковою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності, відповідач не сплатив у повному обсязі страхові внески за серпень - листопад 2009 року у строки та в порядку, передбаченому цим Законом. У зв'язку з цим сума недоїмки за внесками до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова за серпень - листопад 2009 року становить 7554,05 грн.

Від УПФУ в Ленінському районі м. Харкова до суду надійшло клопотання про розгляд справи без участі їх представника, позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи за адресою, що вказана в довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та Свідоцтві про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, проте до суду повернувся конверт з судовими доку ментами.

Враховуючи викладене, суд вважає можливим розглянути справу без участі представника УПФУ та відповідача.

Суд, заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.

Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак"- зареєстрований як юридична особа 24.01.1992 року виконкомом Ленінської районної ОСОБА_1 Харківської області, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (а.с.9).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.14, ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року N 1058-I в редакції з наступними змінами і доповненнями (далі -Закон) та ст. 1 Закону України В«Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» товариство з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" є страхувальником, і зареєстроване як платник страхових внесків в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м.Харків 06.02.1992 року за №0736.

Таким чином, товариство з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" є належним відповідачем у даній справі.

Статтею 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»передбачено, що страхові внески -це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Згідно з ч.3 ст.18 Закону, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.2.1.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 р. № 21-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16.01.04 р. за №64/8663, підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є страхувальниками (платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування), тому повинні сплачувати страхові внески за найманих (застрахованих) осіб на загальних підставах.

Підпунктом 6 ч.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Згідно зі ст.106 Закону суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальником у строки, визначені ч.6 ст. 20 цього Закону, за якою страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від фінансового стану платника страхових внесків, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою) і стягуються у примусовому порядку.

Відповідно до ч.5 ст.106 Закону за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Наявність недоїмки у вказаній сумі підтверджується копією поданого товариством з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень - листопад 2009 року (а.с.6-7,11-17).

Внаслідок порушення відповідачем вимог Закону щодо сплати страхових внесків у строки та в порядку, що визначені законодавством з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені управлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимоги про її сплату.

В зв'язку з несплатою суми страхових внесків, позивачем сформована вимога про сплату боргу Ю-022 від 05.01.2010 року на суму 46128 грн. 44 коп., яка отримана відповідачем 13.01.2010 року, що підтверджується поштовим повідомленням, є узгодженою, проте сума боргу у встановлений законом 10-ти денний термін відповідачем добровільно сплачена не була.

В наслідок чого, на момент розгляду справи, сума заборгованості відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за серпень - листопад 2009 року складає 7554,05 грн., та підлягає примусовому стягненню на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Харкова і тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 4, 7, 11, 69-71, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Ленінського району міста Харкова в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" про стягнення заборгованості - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Серво-Пак" (місцезнаходження: 61052, м.Харків, вул.Котлова, 96; код ЄДРПОУ 14066327) на користь управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Харкова (місцезнаходження: 61052, м. Харків, вул.Ярославська, 18/15-а; код ЄДРПОУ 22682106) суму заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за серпень-листопад 2009 року у розмірі 7554,05 (сім тисяч п'ятсот п'ятдесят чотири грн. 05коп.).

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

У повному обсязі постанову складено 05.07.2010.

Суддя (підпис)< > ОСОБА_1

З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >

Суддя< > ОСОБА_1< >

Секретар< > ОСОБА_2< >

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.06.2010
Оприлюднено22.10.2015
Номер документу52454078
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1156/10/2070

Постанова від 29.06.2010

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мельников Р.В.

Ухвала від 10.02.2010

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Мельников Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні