ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство ТОВ "Транс-Авіа Плюс"
"05" жовтня 2015 р.Справа № 922/4815/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
розглянувши заяву Харківська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, м. Харків про визнання банкрутом ТОВ "Транс-Авіа Плюс" , код ЄДРПОУ 37846883
за участю: представника ініціюючого кредитора - ОСОБА_1, дов.від 23.07.2015 р.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 31.08.2015 р. прийнято заяву Харківська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області про порушення справи про банкрутство ТОВ "Транс-Авіа Плюс" до розгляду, підготовче засідання по справі призначено на 10.09.2015 р., автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого визначено ОСОБА_2 для призначення розпорядником майна.
В судове засідання арбітражний керуючий ОСОБА_2 не з"явилася, заяву на участь у даній справі в якості розпорядника майна не надала.
Крім того, до суду від арбітражного керуючого ОСОБА_3 надійшла заява на участь у дані справі в якості розпорядника майна.
Представник боржника в дане судове засідання не з"явився, витребуваних документів не надав.
Заслухавши учасників процесу, враховуючи необхідність отримання витребуваних документів, суд відклав розгляд справи на 21.09.2015 р.
В судове засідання 21.09.2015 р. боржник не з"явився, витребуваних документів не надав.
В даному судовому засіданні арбітражний керуючий ОСОБА_4 надав заяву на призначення його розпорядником майна боржника.
Дослідивши матеріали заяви, суд відклав розгляд справи у зв"язку з необхідність надання ініціюючим кредитором додаткових доказів, а також надання боржником витребуваних документів на 05.10.2015 р.
Від ініціюючого кредитора надійшов уточнений розрахунок заявлених вимог Харківська ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.
Представник ініціюючого кредитора зазначила, що боржник має заборгованість перед податковою інспекцією в загальній сумі 612175,78 грн.
В судове засідання 05.10.2015 р. представник боржника не з"явився, витребуваних документів не надав.
Арбітражні керуючі ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в судове засідання не з"явилися.
В судовому засіданні 17.09.2015 р. оголошувалося перерву до 21.09.2015 р. для необхідності надання додаткових документів.
Розглянувши надані до матеріалів справи кредитором документи, дослідивши надані докази та вислухавши пояснення представника ініціюючого кредитора, суд зазначає наступне.
Відповідно до п.п.1,2 ст.16 Закону, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з’ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов’язані з розглядом справи.
Відповідно до п.3 ст.16 Закону, у підготовчому засіданні господарський суд перевіряє обґрунтованість з вимог кредитора, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Відповідно до п.6 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закону), за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство. Суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо: заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених частиною третьою статті 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.
Відповідно до п.3 ст.10 Закону, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
В інформаційному лист Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 зазначено, що що ж до безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів, то враховуючи, що стягнення з рахунків боржника - юридичної особи коштів у рахунок погашення податкового боргу здійснюється відповідно до умов і порядку, визначених Податковим кодексом України, а не Законом України "Про виконавче провадження", доказами їх підтвердження є рішення суду про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасовані доручення для примусового стягнення коштів у дохід бюджету в рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів щодо отримання заборгованості за процедурою, передбаченою Податковим кодексом України.
Як свідчать надані до заяви документи, вимоги ініціюючого кредитора складаються з 350085,05 грн. основного боргу та 29814,00 грн. неустойки, які підтверджені судовим рішенням, інші вимоги в сумі 232276,73 грн. не підтверджені судовим рішенням.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2015 року - 1218,00 грн. Триста мінімальних заробітних плат становлять 365400,00 грн., отже сума основного боргу боржника перед кредитором в розмірі 350085,05 грн. є меншою аніж триста мінімальних заробітних плати.
Таким чином, враховуючи, що основна сума безспірних заявлених податковою інспекцією вимог в розмірі 350085,05 грн., яка є меншою аніж триста мінімальних заробітних плати, суд відмовляє Харківській ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області в порушенні провадження у справі про банкрутство ТОВ "Транс-Авіа Плюс"., у зв"язку з чим залишає без розгляду заяви арбітражних керуючих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про їх призначення розпорядником майна ТОВ "Транс-Авіа Плюс".
Керуючись п.6 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Харківської ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області, м. Харків у порушенні провадження у справі про банкрутство ТОВ "Транс-Авіа Плюс".
2.Залишити без розгляду заяви арбітражних керуючих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про їх призначення розпорядником майна ТОВ "Транс-Авіа Плюс".
Відмова у порушенні провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалу направити ініціюючому кредитору. боржнику, арбітражним керуючим ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ВДВС Харківського РУЮ, державному реєстратору.
Суддя ОСОБА_5
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2015 |
Оприлюднено | 23.10.2015 |
Номер документу | 52502773 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні