ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"15" жовтня 2015 р. Справа № 926/1260/15
За позовом публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" м.Чернівці
До Приватного багато профільного підприємства "Кліпсидра" м.Чернівці
Про визнання договору на постачанні електричної енергії укладеним в редакції ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго"
Суддя С.М. Гушилик
За участю представників:
Від позивача - ОСОБА_1 - представник, довіреність №550 від 19.06.2015 року
Від відповідачів - не з'явився
СУТЬ СПОРУ: Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" 24.07.2015 року звернулося з позовом до Приватного багатопрофільного підприємства "Кліпсидра" м.Чернівці про визнання договору на постачанні електричної енергії укладеним в редакції ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго" Чернівецький РЕМ.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що між сторонами 15.04.2002 року було укладено договір на користування електричною енергією № 1511/3. Проте, 17.10.2005р. Постановою НКРЕ № 910 "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією" встановлено, всім суб'єктам господарювання, на яких поширюється дія Правил користування енергією, протягом трьох років від дати набрання чинності цією Постановою привести взаємовідносини між собою у відповідність до вимог Правил. Таким чином, враховуючи, що Постановою НКРЕ № 910 від 17.10.2005р. затверджено новий типовий договір на постачання електричної енергії, договір на користування електричною енергією № 1511/3 від 15.04.2002р. підлягає переукладенню в редакції типового договору ПКЕЕ затверджених Постановою НКРЕ № 910 від 17.10.2005р.
Відповідач неодноразово був повідомлений про переукладання договору, про що свідчать вимоги від 04.04.2013р. та від 23.04.2015р., проте останній ухиляється від переукладання договору в добровільному порядку.
Враховуючи той факт, що відповідач споживає електричну енергію по договору, що не відповідає нормам ПКЕЕ та пряму заборону споживання електричної енергії без договору, позивач просить суд визнати укладеним Договір на постачання електричної енергії в редакції ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго" Чернівецький РЕМ.
Ухвалою суду від 27.07.2015 року (суддя Миронюк С.О.) порушено провадження у справі та призначено судове засідання на 11.08.2015 року.
Розпорядженням від 11.08.2015 року щодо призначення повторного автоматичного розподілу справ у зв'язку з перебуванням судді Миронка С.О. у відпустці справу передано судді Гушилик С.М.
Ухвалами суду від 11.08.2015 року та від 02.09.2015 року розгляд справи було відкладено в зв'язку з нез'явленням представника відповідача.
Ухвалою суду від 23.09.2015 року строк розгляду справи за клопотанням позивача було продовжено на 15 днів та розгляд справи було відкладено на 07.10.2015 року.
Ухвалою суду від 07.10.2015 року розгляд справи було відкладено на 15.10.2015 року.
Представник відповідача в судове засідання, яке відбулося 15.10.2015 року не з'явився, причини нез'явлення суду не повідомив відзив на позов не надав, доводи позивача не спростував.
Отже відповідач не використав наданого законом права на участь у судовому засіданні та представлення відзиву. Всі ухвали господарського суду були направлені відповідачу на його юридичну адресу: м.Чернівці, вул. Головна, 265-К, яка зазначена у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Вся судова кореспонденція по даній справі була надіслана за вищезазначеною адресою проте, конверти з ухвалами суду від 27.07.2015р., від 11.08.2015р. повернуті без вручення поштою з відміткою "переїхали", проте наступні ухвали суду від 02.09.2015р., та від 23.09.2015р. були вручені адресату, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення.
До повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній" і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Таким чином, нез'явлення представника відповідача в судове засідання, який був належним чином повідомлений про час і місце судового розгляду, не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.
Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Разом з тим, нез'явлення представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.
Враховуючи, що розгляд справи було неодноразово відкладено в зв'язку з нез'явленням відповідача, суд дійшов висновку, що підстав для повторного відкладення розгляду справи в зв'язку з нез'явленням представника відповідача, суд не вбачає, а відтак справа розглядається по суті за матеріалами наданими позивачем.
Позивач з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог просить визнати укладеним договір на постачанні електричної енергії № 1511/3 між ПАТ "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" та Приватним багатопрофільним підприємством "Кліпсидра" в редакції ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго" Чернівецький РЕМ.
Заслухавши представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна вимога, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до статті 275 Господарського кодексу України. - за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який Зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.
Окремим видом договору енергопостачання є договір про постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору про постачання електричної енергії встановлюються законами України "Про засади функціонування ринку електричної енергії" та "Про електроенергетику".
Закон України "Про електроенергетику" визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.
Відповідно до ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Пунктом 1.1. Правил користування електричною енергією затверджених Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №28 від 31 липня 1996р. (надалі - ПКЕЕ), передбачено, що ці правила регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами. При цьому, дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).
Пунктом 5.1. ПКЕЕ визначено, що договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.
Пункт 5.2. передбачає, що при укладенні договору про постачання електричної енергії сторони визначають його зміст на основі типового договору.
Між сторонами 15.04.2002 року було укладено договір на користування електричною енергією № 1511/3 (далі - Договір), відповідно до умов якого позивач зобов'язався постачати відповідачу електричну енергію, а відповідач оплачувати вартість спожитої електроенергії.
Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та ПКЕЕ.
17.10.2005р. Постановою НКРЕ № 910 "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією", (зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.11.2005р. за N 1399/11679), встановлено, всім суб'єктам господарювання, на яких поширюється дія Правил користування енергією, протягом трьох років від дати набрання чинності цією Постановою привести взаємовідносини між собою у відповідність до вимог Правил. Цією ж Постановою НКРЕ № 910 від 17.10.2005р. затверджено новий типовий договір на постачання електричної енергії.
Таким чином, договір на користування електричною енергією № 1511/3 від 15.04.2002р. підлягає переукладенню в редакції типового договору ПКЕЕ затверджених Постановою НКРЕ № 910 від 17.10.2005р.
ВАТ "ЕК "Чернівціобленерго" Чернівецький РЕМ направлено на адресу відповідача лист з проханням прийти для переукладання зазначеного Договору.
04.04.2013 року ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго" виніс, споживачу по Договору № 1511/3 - ПБП "Кліпсидра", вимогу № 10005458, якою вимагав від останнього до 08.05.2013р. перезаключити договір на електорпостачання.
23.04.2015 року ВАТ "ЕК "Чернівціобленерго" виніс, споживачу по Договору № 1511/3 - ПБП "Кліпсидра", вимогу № 51067, якою вимагав споживача, у зв'язку із внесенням змін до ПКЕЕ, привести договірні відносини у відповідність до вимог внесених змін шляхом укладення договору в новій редакції.
09.06.2015 року на адресу ПБП "Кліпсидра" було направлено два примірники Договору на постачання електричної енергії з додатками, які позивач просив підписати та один примірник повернути ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго".
Відповідач, Договору не підписав та не повідомив позивача про причини його не підписання чи не погодження з його окремими умовами.
Приписами статті 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Відповідно до ст. 6 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначені умов договору з урахування вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Згідно п. 3 ст. 203 ЦК України волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі.
Стаття 180 ГК України містить поняття істотних умов договору. Так, згідно з частиною 1 згаданої статті, зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямовані на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погодженні сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбаченому законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними умовами є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на думку однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
Статтею 181 ГК України встановлено, що господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.
За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишились неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
Відповідно до ч. 3 ст. 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Частиною 4 статті 179 Господарського кодексу України передбачено, що при укладенні господарських договорів сторони можуть визначити зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Відповідно до частини 1 статті 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суд у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.
Судом з достовірністю встановлено, що між сторонами було укладено договір № 1511/3 на постачання електричної енергії, який не відповідає вимогам ПКЕЕ, отже фактично відповідач споживає електричну енергію по договору, який не відповідає вимогам типового договору.
Проект договору про постачання електричної енергії 1511/3, наданий в редакції позивача, відповідає Типовому договору про постачання електричної енергії, текстова частина проекту договору містить загальні положення договірних зобов'язань та посилання на його додатки, які, в свою чергу конкретизують ці зобов'язання та містять істотні умови договору.
Таким чином, враховуючи, що Постановою НКРЕ № 910 "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією" встановлено, всім суб'єктам господарювання, на яких поширюється дія Правил користування енергією, протягом трьох років від дати набрання чинності цією Постановою привести взаємовідносини між собою у відповідність до вимог Правил та цією ж Постановою затверджено новий типовий договір на постачання електричної енергії, позивач та відповідачу з урахуванням вимог закону необхідно укласти договір в редакції позивача, який відповідає Типовому договору про постачання електричної енергії, затверджений Постановою НКРЕ № 910 "Про внесення змін до Правил користування електричною енергією".
За таких обставин, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Судові витрати відповідно до статті 49 ГПК України відносяться на відповідача.
На підставі викладено та керуючись ст.ст. 49, 82, 84 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати укладеним договір на постачанні електричної енергії № 1511/3 між ПАТ "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" та Приватним багатопрофільним підприємством "Кліпсидра" в редакції ПАТ "ЕК "Чернівціобленерго" Чернівецький РЕМ, а саме:
ДОГОВІР № 1511/3
про постачання електричної енергії
укладено "
ПРИВАТНЕ БАГАТОПРОФІЛЬНЕ
ПІДПРИЄМСТВО "КЛІПСИДРА"
Договір підготував інженер ОСОБА_2
(посада) ( П.I.Б.) (підпис)
Текст договору погоджений
ТП НКРЕ в Чернівецькій області 23 червня 2009р.
ДОГОВІР №1511/3
про постачання електричної енергії
м.Чернівці "___"
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ "ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО", що здійснює діяльність на підставі ліцензії АГ №500304 від 31.03.2011р. (далі - Постачальник), в особі начальника Чернівецького РЕМ ОСОБА_3, що діє на підставі довіреності №511 від 30.01.2015р.
та
ПРИВАТНЕ БАГАТОПРОФІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КЛІПСИДРА",що здійснює діяльність на підставі Статуту, (далі - Споживач), в особі керівника ОСОБА_4, що дії на підставі Статуту, (далі - Сторони), уклали цей договір про постачання електричної енергії (далі - Договір)
1.Предмет Договору
Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача з дозволеною потужністю 140 кВт, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком №7.1. "Перелік місць встановлення електролічильників, за якими проводиться розрахунок за відпущену електроенергію, включаючи субспоживачів ", а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
Точка продажу електричної енергії: т.1-на каб.накін. від РУ-0,4кВ ТП-25
Приєднана потужність становить (квт) 140
2. Зобов'язання Сторін
2.1. Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).
2.2. Постачальник зобов'язується:
2.2.1. Виконувати умови цього Договору.
2.2.2. Постачати Споживачу електроенергію, як різновид товару:
- в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього Договору (додаток № 2 "Обсяги постачання електричної енергії та потужності споживачу та субспоживачу");
- згідно з ІІІ категорією струмоприймачів Споживача відповідно до ПУЕ та гарантованого рівня надійності схем електропостачання, визначених додатком №3 "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін", із дотриманням граничних показників якості електричної енергії, визначених державними стандартами.
2.2.3. Повідомляти Споживача про всі зміни тарифів на електричну енергію письмово або через засоби масової інформації за п'ять днів до введення їх у дію.
2.3. Споживач зобов'язується:
2.3.1.Виконувати умови цього Договору.
2.3.2.Режим роботи споживача згідно додатку № 7.1.
2.3.3. Дотримуватися режиму споживання електричної енергії згідно з умовами розділу 5 цього Договору та режиму роботи електроустановок, погоджених додатком №4 "Графік зняття показів засобів обліку ".
2.3.4. Оплачувати Постачальнику вартість електричної енергії згідно з умовами додатку №1 "Порядок розрахунків" та додатку №4 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії"
2.3.5. Здійснювати оплату за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії між електромережею Постачальника та електроустановками Споживача згідно з додатком №8 "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електроенергії".
2.3.6. Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених представників Постачальника за пред'явленням службового посвідчення до засобів (систем) обліку електроенергії, вимірювання потужності та контролю показників якості електроенергії.
2.3.7. Уживати комплекс заходів, спрямованих на запобігання виникненню загрози життю або травматизму, пошкодженню обладнання та продукції, негативним екологічним наслідкам тощо у разі отримання повідомлення про припинення (обмеження) електропостачання згідно з умовами розділу 6 цього Договору.
2.3.8. Забезпечити окремі площадки вимірювання з приєднаною потужністю електроустановок 150кВт і більше та середньомісячним обсягом споживання за попередні 12 розрахункових періодів для діючих електроустановок або заявленим обсягом споживання електричної енергії для нових електроустановок 50 тис.кВтгод і більше локальним устаткуванням збору та обробки даних в межах періоду, визначеного для встановлення зазначених засобів обліку.
2.3.9. На вимогу Постачальника, двічі на рік надавати добовий графік споживання електричної енергії і потужності за встановлений Постачальником характерний режимний день літнього і зимового періоду.
Примітка: Обмеження споживання електроенергії та потужності в режимні дні не проводиться, за винятком обмежень у випадку невиконання розрахунків за електричну енергію. У разі застосування Постачальником обмежень Споживача в день зняття добового графіку навантаження, добовий графік знімається повторно в узгоджений сторонами день.
2.4. Сторони зобов'язуються укласти додатково договори, передбачені чинним законодавством та Правилами користування електричною енергією, у разі обґрунтованої присутності у процесі забезпечення Споживача електричною енергією третьої сторони (основного споживача, електропередавальної організації).
2.5. У разі звільнення Споживачем займаного приміщення, реорганізації, ліквідації (у тому числі шляхом банкрутства), відчуження в будь-який спосіб займаного приміщення Споживач зобов'язаний повідомити Постачальника за 20 діб до дня зміни власника приміщення і в цей самий термін здійснити сплату усіх видів платежів, передбачених цим Договором, до дня зміни власника приміщення включно, а Постачальник зобов'язаний припинити постачання електричної енергії з дня звільнення Споживачем приміщення.
3. Права Сторін
3.1. Постачальник має право:
3.1.1. Отримувати від Споживача плату за поставлену електричну енергію за роздрібними тарифами, розрахованими згідно з Умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, та інші платежі, обумовлені цим Договором.
3.1.2. Обмежувати або припиняти постачання електричної енергії Споживачу згідно з умовами розділу 6 цього Договору відповідно до порядку, передбаченого ПКЕЕ.
3.1.3. Визначати у порядку, передбаченому розділом 5 цього Договору, величини споживання електричної енергії та потужності і вимагати від Споживача надання обґрунтування очікуваних обсягів споживання.
3.1.4. Вимагати відшкодування збитків, завданих Постачальнику внаслідок порушення Споживачем умов цього Договору.
3.1.5. Доступу до належних Споживачу засобів (систем) обліку електричної енергії, вимірювання потужності, контролю показників якості електричної енергії для контролю дотримання встановлених режимів споживання енергії.
3.2. Споживач має право:
3.2.1. На зміну (коригування) договірних величин споживання електричної енергії у порядку, визначеному умовами розділу 5 цього Договору.
3.2.2. Вимагати відшкодування збитків, завданих Споживачу внаслідок порушення Постачальником умов цього Договору.
3.2.3. Вимагати поновлення постачання електричної енергії в установленому порядку після усунення порушень, якщо припинення електропостачання відбулося без розірвання цього Договору.
3.2.4. Одержувати від Постачальника плату за використання останнім мереж Споживача.
4. Відповідальність Сторін
4..1. Відповідальність Постачальника.
4.1.1. Постачальник несе відповідальність за постачання електричної енергії Споживачу:
- в обсягах та із забезпеченням договірної величини потужності, визначеними згідно з вимогами розділу 5 цього Договору;
- із дотриманням вимог щодо фактичної категорії струмоприймачів Споживача та гарантованим рівнем надійності електропостачання;
- із дотриманням граничних показників якості електричної енергії на межі балансової належності електромереж в точці продажу.
4.1.2. У разі перерви в постачанні електричної енергії Споживачу з вини Постачальника понад встановлені для струмоприймачів відповідної категорії строки, Постачальник несе відповідальність перед Споживачем у розмірі двократної вартості недовідпущеної електричної енергії.
4.1.3. У разі відпуску електричної енергії, параметри якості якої перебувають поза межами показників, визначених державними стандартами, Постачальник несе відповідальність перед Споживачем у розмірі двадцяти п'яти відсотків вартості такої електроенергії.
4.1.4. Постачальник не несе відповідальності за майнову шкоду, заподіяну Споживачу або третім особам внаслідок припинення або обмеження електропостачання, здійсненого у встановленому ПКЕЕ порядку. Постачальник не несе відповідальності перед Споживачем за порушення вимог пункту 4.1.1 цього Договору, якщо доведе, що порушення виникли з вини Споживача або в внаслідок дії обставин непереборної сили.
4.2. Відповідальність Споживача :
4.2.1. За внесення платежів, передбачених пунктами 2.3.4 - 2.3.5 цього Договору, з порушенням термінів, визначених відповідним додатком, Споживач сплачує Постачальнику пеню у розмірі 1% від суми боргу за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період, за який нараховується пеня. За прострочення виконання грошових зобовязань, постачальник має право нараховувати інші штрафні санкції у вигляді 3% річних та інфляційних втрат. Сума пені, 3% річних та сума інфляційних втрат зазначаються у розрахунковому документі окремим рядком.
4.2.2. За перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, визначених згідно із вимогами розділу 5 цього Договору, Споживач сплачує Постачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої та договірної величин. При цьому плата за перевищення договірної величини потужності стягується із споживачів з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним споживанням 50 тис. кВтгод і більше.
4.2.3. Споживач сплачує Постачальнику вартість недоврахованої електроенергії, розраховану виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем - юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 року N562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006 року за №782/12656, за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням (далі - Методика), у разі таких дій Споживача:
- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;
- пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання в їх роботу, зняття пломб з засобів обліку;
- споживання електроенергії поза засобами обліку;
- інших умов, визначених ПКЕЕ та Методикою.
4.2.4. Споживач несе відповідальність за технічний стан розрахункових приладів обліку, які знаходяться на його території, забезпечує їх охорону та збереження.
4.2.5. Споживач не несе відповідальності перед Постачальником відповідно до вимог пунктів 4.2.1 - 4.2.3 цього Договору, якщо доведе, що порушення виникли з вини Постачальника або внаслідок дії обставин непереборної сили.
4.3. Форс-мажорні обставини
4.3.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили, що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково, захист від дії якої не передбачено в проектній та іншій документації, дію якої неможливо попередити застосуванням високопрофесійної практики персоналу, дія якої може бути викликана:
- винятковими погодними умовами і стихійним лихом (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув грунту );
- непередбаченими ситуаціями, викликаними діями сторони, що не є стороною відповідного договору (страйк, локаут, дія суспільного ворога , оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух);
- умовами регламентованими відповідними органами виконавчої влади а також пов'язаними з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і не передбачуваними ситуаціями.
Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.
4.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим унаслідок дії обставин непереборної сили, має не пізніше ніж через п'ять календарних днів письмово повідомити іншу сторону про початок, тривалість та вірогідну дату припинення дії обставин непереборної сили.
4.4. У разі виявлення однією із Сторін порушень умов Договору іншою стороною, за які законодавством передбачене застосування санкцій чи які тягнуть за собою збитки, недоотриману продукцію або вигоду тощо, на місці оформлюється двосторонній акт порушень. Акт складається у присутності представників обох Сторін Договору в двох примірниках. Сторона, дії або бездіяльність якої стала причиною складання акта, має право внести до акта свої зауваження.
Сторона, яка виявила порушення своїх прав, зобов'язана попередити іншу сторону про необхідність складання акта. Інша сторона не може без поважних причин відмовитись від складання та підписання акта.
У разі відмови відповідальної сторони від підписання акта в акті робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо його на місці складання підписали не менше трьох уповноважених представників сторони договору, що складала акт.
5. Порядок визначення та узгодження договірних величин споживання електричної енергії та потужності
5.1. Для визначення договірних величин споживання електричної енергії та потужності на наступний рік Споживач не пізніше 1 листопада поточного року надає Постачальнику відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії (додаток №2 "Обсяги постачання електричної енергії та потужності споживачу та субспоживачу") з визначенням очікуваного споживання електричної енергії та потужності для кожної площадки вимірювання.
Споживачі, які розраховуються за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, та споживачі постачальників за нерегульованим тарифом, електроустановки яких обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, додатково подають відомості про заявку величини споживання електричної потужності у години контролю максимального навантаження енергосистеми на відповідні розрахункові періоди.
У разі потреби постачальник електричної енергії може вимагати від Споживача надання обґрунтування очікуваного обсягу електроспоживання.
У разі ненадання Споживачем зазначених відомостей у встановлений термін розмір очікуваного споживання електричної енергії (потужності) на наступний рік установлюється Постачальником на рівні відповідних періодів поточного року.
5.2. Договірні величини споживання електричної енергії визначаються на рівнях заявлених Споживачем згідно з пунктом 5.1 цього Договору обсягів.
5.3. Договірні величини споживання електричної потужності на розрахунковий період визначаються для Споживача на години максимуму навантажень енергосистеми окремо для кожної площадки вимірювання з приєднаною потужністю 150 кВт і більше та середньомісячним споживанням 50 тис.кВт·год. і більше, виходячи із установленого енергосистемою завдання щодо граничного споживання електричної потужності.
Для споживачів, які розраховуються за електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу, та споживачі постачальників за нерегульованим тарифом, електроустановки яких обладнані засобами диференційного (погодинного) обліку електричної енергії, договірні величини споживання електричної потужності визначаються на рівнях, заявлених Споживачем згідно з пунктом 5.1 цього Договору.
У разі, якщо для відповідних площадок вимірювання Споживач, на підставі двостороннього акта, має погоджену технологічну броню електропостачання, договірна величина споживання електричної потужності в години максимуму навантаження має бути не нижче величини технологічної броні, обумовленої відповідним "Актом екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання".
5.4. Години контролю максимуму навантажень енергосистеми (межі тарифних зон) установлюються державним підприємством, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне управління об'єднаною енергетичною системою України) і доводяться Постачальником до відома Споживача письмовими повідомленнями.
5.5. Звернення Споживача щодо коригування протягом поточного розрахункового періоду договірних величин розглядаються відповідно до передбаченої ПКЕЕ процедури.
5.6.Контроль за дотриманням Споживачем встановлених режимів електроспоживання здійснюється Постачальником.
Контроль за фактичним навантаженням електроустановок Споживача здійснюється на площадках вимірювання Споживача, для яких встановлені граничні величини споживання електричної потужності. Умови контролю визначені згідно діючих нормативних документів.
6. Порядок обмеження та припинення електропостачання
6.1. Електропостачання Споживача може бути обмежено або припинено Постачальником:
6.1.1. Без попередження у разі:
- виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Постачальника - на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів Споживача відповідної категорії;
- зниження показників якості електричної енергії з вини Споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів;
- приєднання Споживачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб до мереж Постачальника поза розрахунковими засобами обліку;
- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії.
6.1.2. З повідомленням Споживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Споживачем граничної величини потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше.
6.1.3. З повідомленням Споживача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:
відсутності у Споживача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок;
споживання електроенергії Споживачем після закінчення строку дії цього Договору;
недопущення Споживачем посадових осіб органів, на яких покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії;
несплати Споживачем відповідних платежів у терміни, встановлені додатком №1 "Порядок розрахунків" та додатком №8 "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії" даного договору.
У разі, якщо споживач відмовився від отримання повідомлення про відключення, складається Акт про таку відмову, який разом з повідомленням про відключення направляється рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу споживача.
Після повернення поштового повідомлення про вручення з відміткою про відмову від отримання чи відсутності за вказаною адресою, споживач відключається від електропостачання в терміни, вказані в повідомленні.
6.1.4. У разі незадовільного стану електроустановок Споживача, що загрожує аварією, пожежею, створює загрозу життю, а також при невиконанні вимог щодо усунення недоліків в електроустановках Споживача - за приписом представників державних органів, на які покладені відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством.
6.1.5. У разі введення в установленому порядку графіків обмежень та відключень унаслідок недостатності електричної енергії та (або) потужності в енергетичній системі - згідно з додатком "Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень".
6.1.6. З повідомленням не менше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках Постачальника або для приєднання нових споживачів, у разі відсутності резервного живлення Споживача.
7. Облік електричної енергії та порядок розрахунків
7.1. Облік електроенергії, спожитої Споживачем та (або) субспоживачами, приєднаними до електричних мереж Споживача, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ. У разі порушення Споживачем вимог нормативно-технічних документів щодо встановлення та експлуатації засобів обліку, їх покази не використовуються при розрахунках за спожиту електроенергію, а обсяги спожитої електроенергії визначаються Постачальником розрахунково згідно з вимогами додатка №1 "Порядок розрахунків".
7.2. У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Електропередавальної організації та Споживача обсяг спожитої електроенергії визначається шляхом збільшення (зменшення) обсягів електричної енергії, визначених відповідно до показів розрахункових засобів обліку, на величину обсягу розрахункових втрат електроенергії на ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку. Розрахунки втрат виконуються на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються додатком №9 "Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача".
7.3. Якщо середньомісячне споживання електроенергії Споживачем за будь-якою точкою обліку протягом 2 послідовних місяців нижче визначеного пунктом 3.4 ПКЕЕ, Постачальник протягом 10 днів наступного розрахункового місяця звертається до власника відповідних засобів обліку щодо приведення стану обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів.
7.4. Заміна, ремонт, перепрограмування, планова повірка засобів обліку електричної енергії здійснюються за рахунок власника цих засобів обліку.
7.5. На підставі показів засобів обліку електричної енергії та умов додатка №4 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії організації" оформлюються такі документи:
акт про використану електричну енергію;
акт прийняття-передавання товарної продукції (у разі необхідності);
акт результатів замірів електричної потужності (акт з контролю електричної потужності).
За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окремо за кожною точкою обліку.
7.6. У разі виникнення у Споживача заборгованості з оплати за спожиту електричну енергію, Сторони завзаємною згодою та у порядку, передбаченому законодавством України, укладають договір щодо реструктуризації заборгованості. При цьому оформлюється графік погашення заборгованості, який є додатком до цього договору.
У разі відсутності графіка погашення заборгованості та при відсутності у платіжному документі у реквізиті призначення платежу посилань на період, за який здійснюється оплата або перевищення суми платежу, необхідної для цього періоду, ці кошти, перераховані Споживачем за електричну енергію, Постачальник електричної енергії має право зарахувати як погашення існуючої заборгованості Споживача з найдавнішим терміном її виникнення.
Укладання Сторонами та дотримання Споживачем узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє Споживача від оплати поточного споживання електричної енергії.
У разі порушення Споживачем графіка погашення заборгованості Постачальник має право у порядку, визначеному пунктом 6.1.3 цього Договору, припинити постачання електричної енергії Споживачу до повного погашення заборгованості.
7.7. Розмір платежу за резервування обсягу електричної енергії, необхідного для забезпечення електричною енергією на термін дії аварійної (екологічної) броні до повного відключення Споживача, визначається відповідно до актів екологічної, аварійної і технологічної броні.
7.8. У разі розрахунків споживача за тарифами диференційованими за періодами часу,Постачальник повідомляє споживача про межі тарифних періодів та тарифні коефіцієнти в засобах масової інформації.
8. Відносини із третьою стороною, об'єктивно присутньою у процесі забезпечення до Договору Споживача електричною енергією
8.1. Стосунки із субспоживачами (для споживачів, які мають приєднаних до їхніх мереж субспоживачів)
8.1.1. Якщо до електромереж Споживача приєднані в установленому порядку електроустановки інших споживачів (далі - субспоживачі), відносини між ними регулюються Договором про спільне використання технологічних мереж основного споживача або Договором про технічне забезпечення електропостачання споживача.
8.1.2. Споживач передає електричну енергію субспоживачам, перелік яких визначений у додатку №7.1 "Перелік місць встановлення електролічильників за якими проводиться розрахунок за відпущену електроенергію, включаючи субспоживачів ", у межах договірної величини потужності та в обсягах, визначених відповідно до розділу 5, та з урахуванням умов розділу 6 цього Договору (додаток №2 "Обсяги постачання електричної енергії та потужності споживачу та субспоживачу").
8.1.3. Споживач передає Постачальнику дані про обсяги споживання електричної енергії субспоживачами у порядку, визначеному відповідно до розділу 5, а також звіт про використану субспоживачами електричну енергію.
8.1.4. Відключення (крім аварійних), виведення в ремонт та ввімкнення після ремонту електроустановок Споживачів, які беруть участь у передачі електричної енергії субспоживачам, здійснюється Споживачем лише за погодженням з Постачальником.
8.1.5. Споживач має право приєднувати у встановленому порядку нових субспоживачів до власних електричних мереж.
8.1.6. У разі заборгованості субспоживача за електричну енергію на вимогу Постачальника Споживач відключає електроустановки цього субспоживача у терміни, які доводяться Споживачеві Постачальником відповідним розпорядженням, або після складання відповідного акта надає можливість Постачальнику відключити електроустановки цього субспоживача.
8.1.7. Споживач забезпечує доступ Постачальника до розрахункових засобів обліку електричної енергії субспоживачів, які встановлені на його території, у порядку та у терміни, встановлені договором про постачання електричної енергії, укладеним між Постачальником та відповідним субспоживачем.
8.2. Відносини між Споживачем та електропередавальною організацією (для споживачів, які приєднані до мереж електропередавальної організації, що не має ліцензії на постачання електричної енергії) регулюються умовами договору про технічне забезпечення електропостачання споживача, який укладається між ними.
8.3. Додатки до цього договору №4 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", №8 "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії", №9 "Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача" дійсні у разі їх погодження із електропередавальною організацією.
8.4. Відносини із основним споживачем (для субспоживачів)
8.4.1. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача оплачуються Постачальником, який постачає Споживачу (як субспоживачу) електричну енергію, відносини між Постачальником та основним споживачем у частині передачі електричної енергії Споживачу (субспоживачу) регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача.
8.4.2. Якщо обґрунтовані витрати на утримання технологічних електричних мереж основного споживача оплачуються Споживачем, відносини між Споживачем, який є субспоживачем, та основним споживачем регулюються умовами договору про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача.
8.4.3. Додатки до цього договору №2 "Обсяги постачання електричної енергії та потужності споживачу та субспоживачу", №4 "Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії", №9 "Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача" дійсні у разі їх доведення до відома основного споживача.
9. Інші умови
9.1. Додатки до цього Договору:
- додаток №1 "Порядок розрахунків".
додаток №2 "Обсяги постачання електричної енергії та потужності споживачу та субспоживачу"
- додаток №3 "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін".
- додаток №4 "Графік зняття показів засобів облікуелектричної енергії"
- додаток №5 "Акт про пломбування розрахункової схеми обліку" (акт збереження пломб).
- додаток №6 "Акт про використану електричну енергію".
- додаток №7 "Перелік струмоприймачів цехів, площадок Споживача" .
- додаток №7-1 "Перелік місць встановлення електролічильників, за якими проводиться розрахунок за відпущену електроенергію, включаючи субспоживачів"
- додаток № 8 "Порядок розрахунків за перетікання реактивної електричної енергії".
- додаток № 9 "Розрахунок втрат електроенергії в мережах Споживача" (розрахункові формули).
- додаток № 10 "Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень".
- додаток №11 "Порядок визначення обсягу електричної енергії та його вартості у разі завантаження схеми обліку нижче мінімально допустимого рівня та у разі невідповідності температурного режиму експлуатації засобів обліку вимогам, визначеним нормативно-технічними документами та/або паспортними даними засобів обліку"
- додаток № 12 Акт звіряння взаємних розрахунків
- додаток № 13 "Узгоджений рівень надійності електропостачання на межі балансової належності".
- додаток № 14 "Однолінійні схеми електропостачання Споживача" в кількості - 1 (одного).
- додаток № 15 ОСОБА_4 відвідування споживачів
- додаток №16 Акт технічної перевірки засобів обліку електроенергії, встановленого в електроустановках в колах напругою до 1000 В
- додаток № 17 Порядок проведення вимірів електричного навантаження в режимний день а також повідомлення про встановлення договірних величин споживання електричної потужності є невід'ємними частинами цього Договору.
Усі зміни та доповнення до цього Договору оформлюються письмово, підписуються уповноваженими особами та скріплюються печатками обох Сторін.
9.2. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається відповідно до додатка №3 "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін" (крім випадків, передбачених пунктами 8.2 і 8.4 Договору).
9.3. Спірні питання та розбіжності щодо виконання умов цього Договору, щодо яких Сторонами не буде досягнуто згоди, вирішуються у порядку, встановленому законодавством України.
9.4. Цей Договір набирає чинності з дня його підписання і укладається на строк до "31" грудня 2016 року. Договір вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення терміну дії Договору жодною із Сторін не буде заявлено про припинення його дії або перегляд його умов.
9.5. Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством України.
9.6. Сторони зобов"язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо ) не пізніше, ніж через 10 днів після настання таких змін.
9.7. Цей Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один із них зберігається у Постачальника, другий - у Споживача.
10. Місцезнаходження та банківські реквізити Сторін
Постачальник:
Публічне акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго"
58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 23 "А"
Поточний рахунок із спеціальним режимом використання № 26039309800000 у ОПЕРВ Ощадбанку м. Чернівці, МФО 356434
(оплата за спожиту активну електроенергію, за спожиту електроенергію на підставі визнаної претензії або за рішенням суду, за споживання електроенергії понад договірну величину і за перевищення договірної величини потужності).
рахунок №26002027113542 у ФВАТ "Укрексімбанк"
(оплата нарахувань за порушення, пеня, плата за послуги з перетікання реактивної електроенергії та інші платежі).Одержувач Чернівецький РЕМ ПАТ "ЕК"Чернівціобленерго"
код ЄДРПОУ 00130760
інд.под.№001307624122
№ свідоцтва 100330782
Начальник РЕМ ОСОБА_3А, тел.522325
Головний бухгалтер ОСОБА_5Я, тел.584931
Споживач:
ПРИВАТНЕ БАГАТОПРОФІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КЛІПСИДРА"
58000, м.Чернівці, вул.Головна, 265-К
Платник: ПБП "Кліпсидра", 58000, м.Чернівці, вул.Головна, 265-К
рахунок №
код ЄДРПОУ 30352865
інд.под.№
№ свідоцтва
Керівник ОСОБА_4, тел.0506023377
Головний бухгалтер
Головний енергетик
Постачальник: Споживач
Начальник Чернівецького РЕМ ОСОБА_3 ОСОБА_4
" " 20____р. "
м.п. м.п.
Додаткова угода
до Договору про постачання електричної енергії
№1511/3 від
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНА КОМПАНІЯ "ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО", що здійснює діяльність на підставі ліцензії АГ №500304 від 31.03.2011р. (далі - Постачальник), в особі начальника Чернівецького РЕМ ОСОБА_3, що діє на підставі довіреності №511 від 30.01.2015р.
та
ПРИВАТНЕ БАГАТОПРОФІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "КЛІПСИДРА", що здійснює діяльність на підставі Статуту, (далі - Споживач), в особі керівника ОСОБА_4, що дії на підставі Статуту, (далі - Сторони), уклали цю Додаткову угоду про наступне.
1. В зв'язку з тим, що Споживачу електрична енергія постачається через мережі основного споживача, яким є Міське управління освіти Чернівецької міської ради до яких Споживач приєднаний; тобто Споживач фактично є субспоживачем, сторони домовились доповнити договір про постачання електричної енергії №1511/3 від
В разі порушення основним споживачем умов договору про постачання електричної енергії №0674/4 та ПКЕЕ Постачальник проводить відключення електроустановок основного споживача у порядку, встановленому ПКЕЕ. У випадку недопущення основним споживачем представників Постачальника до електроустановок для їх відключення, Постачальник залишає за собою право, попередивши основного споживача та Споживача (Субспоживача) письмовими повідомленнями не пізніше, ніж за 3 робочих дні припинити постачання електричної енергії основному споживачу та Споживачу (Субспоживачу) з живлячого центру (за відсутності технічної можливості відключення основного споживача від електропостачання без відключення Споживача (Субспоживача)).
Відповідальність за збитки, які виникли внаслідок вищезазначених дій несе Споживач (Субспоживач), Постачальник не несе.
Примітка: Споживач (Субспоживач), який бажає не залежати від основного споживача та отримувати електроенергію від іншого джерела (безпосередньо від Постачальника), повинен звернутись до Постачальника для отримання технічних умов на підключення до нового джерела електричної енергії та укласти новий договір про постачання електричної енергії.
2. У разі припинення діяльності Споживача або у разі повного відключення від електропостачання струмоприймачів Споживача технологічні втрати електричної енергії у мережах Споживача розподіляються між всіма Субспоживачами.
3. У разі звільнення Споживачем займаного приміщення, реорганізації, ліквідації (у т. ч. шляхом банкрутства), відчуження у будь-який спосіб займаного приміщення Споживачем Субспоживач зобов'язаний за викликом Постачальника звернутись до нього із заявою про внесення відповідних змін до Договору про постачання електричної енергії та внести відповідні зміни до Договору щодо пропорційного розподілу втрат електричної енергії в мережах та електроустановках Споживача.
4. Всі інші домовленості сторін, відображені в Договорі про постачання електричної енергії №1511/3 від
5. Ця додаткова угода складена в двох примірниках, по одному для кожної сторони, та невід'ємною частиною Договору про постачання електричної енергії №1511/3 від
Постачальник: Споживач
Начальник Чернівецького РЕМ ОСОБА_3 ОСОБА_4
" _____ "
м.п. м.п.
2. Стягнути з Приватного багатопрофільного підприємства "Кліпсидра" м.Чернівці, вул.Головна,265,К (ЄДРПОУ 30352865) на користь Публічного акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" м.Чернівці, вул.Прутська, 23А (ЄДРПОУ 00130760) 1218 грн. судового збору.
Повне рішення складено 19.10.2015 року
Суддя С.М.Гушилик
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2015 |
Оприлюднено | 23.10.2015 |
Номер документу | 52503173 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні