ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2015 року Житомир справа № 806/3227/15
категорія 8.2.3
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Липи В.А.,
розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Скіф" про стягнення 5 216,23 грн,
встановив:
Лугинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (далі - Лугинська ОДПІ) звернулась до суду з позовом, у якому просила стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Скіф" (далі - Товариство) податковий борг в сумі 5216,23 грн. В обґрунтування позову зазначав, що Товариство як платник податків перебуває на обліку в Олевському відділенні Лугинської ОДПІ. Станом на 07.08.2015 за відповідачем рахується заборгованість податку на прибуток перед бюджетом у сумі 5216,23 грн. Вказана суму боргу є узгодженою та у добровільному порядку відповідачем не погашена.
Відповідно до ст. 183-2 КАС України, справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Встановлено, що Товариство зареєстровано як юридична особа та як платник податків і зборів знаходиться на обліку в Олевському відділенні Лугинської ОДПІ.
Згідно зі пп.. 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 57.1 статті 57 ПК України визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пп. 14.1.39, 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно зі пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Пунктом 56.11 статті 56 ПК України встановлено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Судом з'ясовано, що відповідач має заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток у сумі 5216,23 грн, про що свідчить витяг особового рахунку платника.
Матеріалами справи підтверджено, що заборгованість виникла у зв'язку з несплатою відповідачем у повному обсязі податкових зобов'язань, які були самостійно визначені ним у поданих до позивача податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 2013 рік та за 2014 рік.
Пеня нарахована на суму сплаченого з затримкою боргу з податку на прибуток підприємства складає 20,33 грн, а з податку на додану - 49,35 грн.
Окрім того, 20.05.2015 позивачем було сформовано та вручено директору відповідача податкове повідомлення - рішення № 000164617, яким визначено штраф в сумі 400,00 грн за платежем - податок на прибуток.
Згідно із підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, грошове зобов'язання у загальній сумі 5216,23 грн вважається податковим боргом.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
29.09.2014 Олевським відділенням Лугинської ОДПІ сформовано і виставлено Товариству податкову вимогу форми "Ю" № 81-25 на суму узгодженого податкового зобов'язання у розмірі 2408,23 грн. Вимога отримана представником відповідача, що підтверджено відміткою на корінці податкової вимоги.
Між тим, пункт 59. 5 статті 59 ПК України передбачає, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до п. 95.1, 95.3 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Доказів погашення заборгованості в сумі 5216,23 грн чи письмових заперечень проти позовної заяви відповідачем суду не надано.
З огляду на викладене та на те, що наявність податкового боргу підтверджена матеріалами справи, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 86, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариство з обмеженою відповідальністю "Скіф" (код ЄДРПОУ 30853359) на користь Лугинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області податковий борг в сумі 5216,23 грн.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В.А. Липа
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2015 |
Оприлюднено | 23.10.2015 |
Номер документу | 52514477 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Липа Володимир Анатолійович
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Липа Володимир Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні