Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"16" жовтня 2015 р. № 820/10572/15
Харківський окружний адміністративний суд у складі
Головуючого судді Спірідонов М.О.
за участю секретаря судового засідання Сайко А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за поданням
Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" про стягнення податкового боргу ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Західна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з поданням, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" (код 34567017) податковий борг у сумі 4427,73 грн., з розрахункових рахунків, відкритих в банках, що обслуговують такого платника.
В обґрунтування подання зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" має заборгованість перед Державним бюджетом України у сумі 4427,73 грн. з земельного податку з юридичних осіб. Сума зазначеного податкового зобов'язання відповідачем самостійно сплачена не була, у зв'язку з чим підлягає стягненню в судовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причину неявки суд не повідомив, заперечень проти подання не надав.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд визнає можливим справу розглянути без участі в судовому засіданні представників сторін на підставі наявних у ній доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, вважає, що подання підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" зареєстроване в якості юридичної особи (код34567017) та знаходиться на обліку як платник податків і зборів Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області та за даними інформаційної довідки по ТОВ "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" наявні відкриті розрахункові рахунки в банківських установах.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Положеннями п.п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України передбачено податковим обов'язком визнається обов'язок платника податків обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 49.1 статті 49 ПК України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Відповідно до п. 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 269.1 ст. 269 Податкового кодексу України платниками земельного податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі.
Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ст. 287 ПК України).
Згідно з п. 287.3. Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг ТОВ "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" виник на підставі поданих податкових декларацій, а саме:
- 30.07.2015 - Нараховано платником самостійно основного платежу. Податковий розрахунок земельного податку № НОМЕР_1 від 12.02.2015 року - 1504,56 грн.;
- 30.08.2015 - Нараховано платником самостійно основного платежу. Податковий розрахунок земельного податку № НОМЕР_1 від 12.02.2015 року - 1504,56 грн.;
- 30.09.2015 - Нараховано платником самостійно основного платежу. Податковий розрахунок земельного податку № НОМЕР_1 від 12.02.2015 року - 1504,56 грн.
Відповідно до п.п. 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з п.п. 56.11. ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Отже, на підставі вищевикладеного, судом встановлено, що внаслідок несплати узгодженого податкового зобов'язання у відповідача виник податковий борг у розмірі 4427,73 грн.
Відповідно до п. п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Зазначена норма Податкового кодексу України кореспондується з пунктом третім частини першої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Подання податкового органу про стягнення коштів за податковим боргом відповідно до ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
Окрім того, суд зазначає, що згідно з даними облікової картки ТОВ"ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" з земельної плати з юридичних осіб податковий борг відповідача у сумі 4427,73 грн. станом на дату судового засідання залишається несплаченим.
Підпунктом 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, Західною об'єднаною державною податковою інспекцією м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області здійснювались заходи щодо погашення відповідачем податкового боргу, а саме: 11.08.2015 року відповідачу була вручена податкова вимога форми В«ЮВ» від 04.08.2015 року № 5313-25. Вказана податкова вимога відповідачем в адміністративному або судовому порядку оскаржена не була.
Отже, оцінивши наявні у справі документи за правилами ст.86 КАС України, суд відзначає, що заявлена суб'єктом владних повноважень до стягнення сума заборгованості відповідає визначенню податкового боргу згідно з п.14.1.175 ст.14 Податкового кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
На момент розгляду справи судом сума заборгованості відповідачем не погашена, відповідачем до суду не надано доказів на спростування вимог позивача.
З огляду на наведене, суд приходить до висновку про те, що вимоги подання є обґрунтованими та подання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання Західної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВСЬКИЙ КОМБІНАТ УПОРЯДКУВАННЯ" код 34567017, податковий борг у сумі 4427 (чотири тисячі чотириста двадцять сім) грн. 723 коп. з розрахункових рахунків, відкритих в банках, що обслуговують такого платника.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.
Якщо суб'єкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови виготовлено 19 жовтня 2015 року.
Суддя Спірідонов М.О.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2015 |
Оприлюднено | 23.10.2015 |
Номер документу | 52516470 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Спірідонов М.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні