Ухвала
від 15.07.2013 по справі 295/9983/13-к
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/9983/13-к

1-кс/295/3929/13

УХВАЛА

Іменем України

15.07.2013 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Корицька В.О.,

при секретарі Богатчук О.В.,

за участю начальника ВКР СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Житомирській області - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні винесене в кримінальному провадженні №32013060000000063, старшим слідчим СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Житомирській області ОСОБА_2, погоджене старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_3, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, та додані до клопотання матеріали, -

В С Т А Н О В И В :

В клопотанні слідчий зазначає, що СУ ДПС у Житомирській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань 18.05.2013 за № 32013060000000063 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПП В«Еллада ПлюсВ» (код ЄДР 31052572) за період 2010-2012 років, шляхом завищення податкового кредиту та валових витрат, умисно ухилились від сплати податку на додану вартість та прибуток в розмірі 2,9 млн. грн., що призвело до ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, що до сум незаконно сформованих витрат та податкового кредиту, службовими особами ПП В«Еллада-ПлюсВ» віднесено витрати на придбання у ФОП ОСОБА_4 (і.н.2203106637) товару та відповідно ПДВ від вартості придбаного товару.

Крім того встановлено, що веденням фінансово-господарської діяльності ФОП ОСОБА_4 особисто не займався, від імені останнього фінансово-господарську діяльність, на підставі довіреностей на право ведення господарської діяльності, здійснювали ФОП ОСОБА_5 (і.н. НОМЕР_1) та ФОП ОСОБА_6 (і.н. НОМЕР_2).

Встановлено, що ФОП ОСОБА_7 (і.н. НОМЕР_3) у АТ В«Райффайзен банк АвальВ» у м. Києві (МФО 380805) відкритий рахунок №26001187748 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ).

Слідчий у клопотанні просить надати тимчасовий доступ та розпорядження про вилучення у АТ В«Райффайзен банк АвальВ» у м. Києві (МФО 380805) відомостей про рух грошових коштів, по рахунку ФОП ОСОБА_7 із зазначенням ідентифікаційних кодів кореспондентів, МФО банківських установ, номерів рахунків кореспондентів, назв кореспондентів, призначення платежів, обігу коштів по дебету та кредиту.

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебуває річ, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни, переховування або знищення документів.

Заслухавши учасника судового провадження, дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя приходить до висновку про його задоволення виходячи з наступного.

Відомості з комп'ютерної системи банку про рух грошових коштів за вищевказаним рахунком з переліком контрагентів та призначенням платежів, а також документи, що свідчать про його відкриття та обслуговування, перебувають у володінні та зберігаються лише в банківській установі, де відкрито та обслуговується даний рахунок.

Дані відомості являються джерелом доказів та містять відомості, що є предметом доказування у кримінальному провадженні, а саме щодо осіб, які мають право першого та другого підписів в документах, щодо перерахування коштів з рахунку, періодів та сум перерахованих коштів, призначення платежів, тобто містять відомості, що впливають на визначення розміру завданих державному бюджету збитків у вигляді несплати податків та кваліфікацію дій службових осіб ПП В«Еллада ПлюсВ» (код ЄДР 31052572), а тому довести дані обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів, іншим способом не передбачається можливим.

Оригінали зазначених у клопотанні документів необхідні для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.

Відповідно до ст. 159 тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотання доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.159-166 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Надати старшому слідчому з ОВС СУ ДПС у Житомирській області ОСОБА_2, тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та розпорядження про їх вилучення (виїмку) в АТ В«Райффайзен банк АвальВ» у м. Києві (МФО 380805), а саме:

- відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях, по рахунку №26001187748 (УКРАЇНСЬКА ГРИВНЯ), відкритому в АТ В«Райффайзен банк АвальВ» у м. Києві (МФО 380805) для ФОП ОСОБА_7 (і.н. НОМЕР_3) у прибутковій і видатковій частині, із вказівкою дати, повною розшифровкою контрагентів і призначення платежів за період з 01.01.2011 по 31.12.2012.

- картки із зразками підписів та відбитком печатки, встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, фотокопій паспортів уповноважених осіб, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені ФОП ОСОБА_7, оригіналу доручення на ім'я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками, засвідченої нотаріально, заяви клієнта про встановлення системи В«клієнт-банкВ» , договору на обслуговування системи В«клієнт-банкВ» , акту про введення системи В«клієнт-банкВ» в експлуатацію, документів, які засвідчують встановлення системи В«клієнт-банкВ» , документи, які підтверджують факт видачі даних електронних ключів, грошових чеків на отримання готівки з рахунку.

Встановити строк дії ухвали до 15.08.2013 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: В.О. Корицька

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення15.07.2013
Оприлюднено23.10.2015
Номер документу52525504
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —295/9983/13-к

Ухвала від 15.07.2013

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Корицька В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні