Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
31 серпня 2010 р. № 2-а- 9372/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кухар М.Д. ,
при секретарі судового засідання - Тайцеві А.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної інспекція з контролю за цінами в Харківській області до Акціонерного товариства закритого типу "Борівський молокозавод" про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача кошти в сумі 1431,00 грн. згідно з рішенням Держінспекції цін № 23 від 03.03.2009 року «Про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін». Позивач, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві, просив задовольнити позов у повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, надав до суду клопотання, в якому підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив розгляд даної справи провести без його участі. Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі представника позивача за наявними в ній матеріалами.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. У відповідності до ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач заперечення на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався. Таким чином, суд вважає, за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній матеріалами.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області (далі Держінспекція цін) перевіркою, проведеною з 08.02.200б року по 22.02.2010 року у Акціонерному товаристві закритого типу «Борівський молокозавод» (далі - Товариство), встановила порушення вимог розпорядження Харківської облдержадміністрації від 08.05.2008 р. № 277 «Про декларування зміни оптово - відпускних цін на продовольчі товари».
Перевіркою встановлено, що Товариство застосовувало оптово - відпускні ціни на молоко, які буди не задекларовані належним чином з порушенням запровадженого обов'язкового порядку декларування їх зміни.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007р. № 1222 «Про затвердження Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари» визначено механізм декларування суб'єктами господарювання зміни оптово-відпускних цін, згідно якого декларуванню підлягають зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари; у разі коли такі ціни збільшуються протягом місяця більш як на 1 відсоток.
Також судом встановлено, що за період з 01.12.09 р. по 17.12.09 р. Товариство здійснювало реалізацію молока по завищеним-цінам, тобто без декларування їх зміни. За накладною № РН-171201 від 17.12.09 р. Товариство реалізовано молоко в кількості 450 шт. за ціною 6,70, гри. (з ПДВ) за 1 шт. замість (5,58 грн. + 1% = 5,64 грн. за 1 шт.). Різниця в цінах склала 1,06 грн. за 1 шт. необґрунтована одержана виручка склала 477,0 грн. Загальна сума необґрунтованої виручки за період з 01.12.09 р. по 17.12.09 р. склала 477,0 грн., яка розрахована по фактично реалізованому товару, що підтверджується довідкою - розрахунком необґрунтованої виручки, який міститься в матеріалах справи.
Порядок застосування відповідних санкцій за порушення законодавства про ціноутворення передбачено Інструкцією про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами", яка затверджена наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України віз, 03.12.01р.;№298/519, зареєстровано в "Міністерстві юстиції України 18.12.01р. за №1047/6238 (далі Інструкція).
Згідно п. 1.4 Інструкції підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цінує одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті застосування цін з порушенням запровадженого порядку обов'язкового декларування їх зміни.
Відповідні) до ст. 14 Закону України „Про ціни і ціноутворення" необґрунтовано одержана суб'єктом господарювання сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної виручки за належністю. Отже, необґрунтовано одержана сума виручки разом зі штрафом складає 1 431,00 грн.
За наслідками перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами було прийняте рішення № 23 від 03,03.10р. про застосування до Акціонерного товариства закритого типу «Борівський молокозавод» економічних санкцій на суму 1 431,00 грн.
В ході вирішення питання щодо законності прийнятого суб'єктом владних повноважень рішень суд відповідно до вимог ст.2 КАС України зобов'язаний перевірити чи прийнято воно: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України ; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілям, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Виходячи з вищевикладеного, суд дійшов висновку про те, що позивач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекція з контролю за цінами в Харківській області до Акціонерного товариства закритого типу "Борівський молокозавод" про стягнення коштів - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Акціонерного товариства закритого типу "Борівський молокозавод" (63801, Харківська обл., смт. Борова, вул. Підлиманська,3) на користь Державного бюджету України (на р/р Управління Державного казначейства у Борівському районі Харківської області № 31111106700105 в Головному управлінні Державного казначейства України у Харківській області, код 24134260, МФО 851011) штраф у сумі 1431.00 (одна тисяча чотириста тридцять одна гривня).
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлено 03.09.2010 року.
Суддя М.Д. Кухар
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2010 |
Оприлюднено | 26.10.2015 |
Номер документу | 52569020 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Кухар М.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні