ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ОСОБА_1
24 вересня 2015 року Справа № 805/14741/13-а Провадження № СНДО/808/19/14 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., за участю секретаря судового засідання Яланської В.А. та представників:
позивача: не з'явився;
відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Публічного акціонерного товариства «Донбаскабель»
до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області
про скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Публічного акціонерного товариства «Донбаскабель» до Державної податкової інспекції у Куйбишевському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 18.09.2013 №0001151501, №0001121501, №0001111501, №0001131501.
Представник позивача в судові засідання: 18.11.2014, 16.12.2014, 10.02.2015, 07.04.2015, 14.07.2015, 08.09.2015 та 24.09.2015 не з'явився. Судова кореспонденція, яка направлялась на його адресу (яка безпосередньо зазначена позивачем в позовній заяві), поверталась до суду з відміткою поштового відділення зв'язку «вручення поштових відправлень неможливо». За номерами телефонів позивача, зазначеними у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців абонент не відповідав, про що складені відповідні акти.
З урахуванням вимог ст.33, 35, 38 КАС України суд вважає, що позивач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання.
Таким чином представник позивача більше двох разів поспіль, без поважних причин, не з'явився в судові засідання. Заяви про розгляд справи за його відсутності суду не надав.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що ухвали про відкладення розгляду справи (від 18.11.2014, від 16.12.2014, від 14.07.2015) та зупинення провадження у справі (від 10.02.2015, від 07.04.2015, від 08.09.2015) надіслані судом до Єдиного державного реєстру судових рішень.
Відповідно до частин 1, 3 ст. 2 Закону України «Про доступ до судових рішень» №3262-IV від 22.12.2005 (далі - Закон України «Про доступ до судових рішень») кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Це право забезпечується офіційним оприлюдненням судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, встановленому цим Законом.
Особам, які беруть (брали) участь у справі, забезпечується доступ до судових рішень у їхній справі в порядку, встановленому процесуальним законом.
Згідно частин 1, 2 статті 3 Закону України «Про доступ до судових рішень» для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень.
Єдиний державний реєстр судових рішень (далі - Реєстр) - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Частиною 1 ст. 4 Закону України «Про доступ до судових рішень» встановлено, що судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
Загальний доступ до судових рішень на офіційному веб-порталі судової влади України забезпечується з дотриманням вимог статті 7 цього Закону (ч. 2 ст. 4 Закону України «Про доступ до судових рішень»).
За правилами ч,3 ст. 4 Закону України «Про доступ до судових рішень» для реалізації права доступу до судових рішень, внесених до Реєстру, користувачу надаються можливості пошуку, перегляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.
Таким чином, позивач мав змогу додатково дізнатися про місце, час та дату судового засідання.
Відповідно до частини третьої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Аналогічний припис містить також пункт 4 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, яким передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
Приписи цих статей спрямовані на забезпечення прав щодо участі в судовому розгляді осіб, які беруть участь у справі, у разі їх неприбуття з об'єктивних причин, а також, з метою виключення випадків умисного затягування розгляду справи, встановлюють негативні для позивача наслідки у разі неприбуття у судове засідання через безвідповідальне ставлення до розгляду справи.
Поважними причинами неявки позивача у судове засідання можуть бути визнані обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі дій та підтверджені належними доказами (листком тимчасової непрацездатності, довідкою тощо).
Якщо позивач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин не прибув у судове засідання і не подав заяву про розгляд справи за його відсутності, уперше таке неприбуття тягне відкладення розгляду справи, повторно - залишення позовної заяви без розгляду.
Суд звертає увагу на те, що позивач до суду не з'явився більше двох разів, а відтак можна зробити висновок про те, що позивач недобросовісно користується своїми процесуальними правами «як позивача».
Враховуючи імперативний характер вищенаведених процесуальних норм, а також те що представник позивача більше двох разів не з'явився у судове засідання, про які повідомлений належним чином, а також відсутності в матеріалах справи доказів поважності причин неприбуття представника позивача в судові засідання, за умови ненадходження заяви про розгляд справи за його відсутності, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Донбаскабель» без розгляду.
На підставі вищенаведеного та керуючись частиною 3 статті 128, пунктом 4 частини 1 статті 155, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Залишити позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Донбаскабель» без розгляду.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати сторонам у справі.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ю.П. Бойченко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2015 |
Оприлюднено | 28.10.2015 |
Номер документу | 52618811 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Бойченко Юлія Петрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні