Ухвала
від 15.08.2013 по справі 295/12703/13-к
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 295/12703/13-к

1-кс/295/5176/13

УХВАЛА

Іменем України

15.08.2013 р. м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира у складі:

слідчого судді Корицької В.О.,

при секретарі Зоренко Т.О.,

за участю начальника ВКР СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області - ОСОБА_1,

розглянувши клопотання ст. слідчого ВКР СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області Пономарчук О.В. про тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення

і додані до нього матеріали в рамках кримінального провадження № 32012060000000094,

та погодженого старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_2, -

встановив:

У клопотанні ст. слідчий зазначає, що СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області проводиться досудове слідство по кримінальному провадженню, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань 12.12.2012 р. під № 32012060000000094, за ознаками вчинення службовими особами ДП В«Житомирський лікеро-горілчаний заводВ» (далі за текстом - ДП В«ЖЛГЗВ» ) кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 статті 212 КК України.

Досудовим слідством встановлено, що службові особи ДП В«ЖЛГЗВ» у період 2010-2012 рр. шляхом завищення податкового кредиту від підприємств з ознаками фіктивності ТОВ В«ГрантВ» , ТОВ В«Інвест-Капітал-ГрупВ» , умисно ухилились від сплати податку на додану вартість на загальну суму 2 млн. 768 тис. грн.

У ході досудового слідства встановлено, що ДП В«ЖЛГЗВ» купувало у ТОВ В«ГрантВ» , що має ознаки фіктивності, шкіряний напівфабрикат В«Вет-блуВ» , який в подальшому експортувався за кордон, через комісіонерів ТОВ В«ХартмансВ» та ТОВ В«Альфа АутсорсінгВ» .

Крім того, слідством встановлено, що послугами ТОВ В«ГрантВ» користувалось підприємство з ознаками фіктивності ТОВ В«СелтіксВ» (код ЄДР 33302513) та за адресою місцезнаходження якого зберігаються наступні оригінали документів: договори (угоди) укладені між ТОВ В«ГрантВ» та ТОВ В«СелтіксВ» , додаткові договори (угоди) укладені між ТОВ В«ГрантВ» та ТОВ В«СелтіксВ» , журнали реєстрації договорів ТОВ В«СелтіксВ» , накладні та податкові накладні, що свідчать про купівлю товарів (робіт, послуг) у ТОВ В«ГрантВ» , товарно-транспортні накладні щодо перевезення товарів ТОВ В«ГрантВ» , акти приймання-передачі виконаних робіт (послуг) складених між ТОВ В«ГрантВ» та ТОВ В«СелтіксВ» , довіреності, журнали реєстрації довіреностей, рахунки - фактури на оплату придбаних товарів (робіт, послуг), картки складського обліку на товари придбаних ТОВ В«СелтіксВ» у ТОВ В«ГрантВ» , журнали реєстрації в'їзду і виїзду автотранспорту, яким перевозились товари придбані у ТОВ В«ГрантВ» , за період із 01.01.2011 р. по 31.12.2012 р.

Старший слідчий Пономарчук О.В. у клопотанні просить надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення у ТОВ В«СелтіксВ» оригіналів наведеної вище документації. В обґрунтування заявлених вимог слідчий вказав, що вилучення оригіналів документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій у ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.

Розгляд даного клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають вказані вище документи.

Заслухавши учасника судового провадження, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання не підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

У відповідності до положень частини першої статей 159, 160 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно норм встановлених ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Отже, за своєю природою тимчасовий доступ до речей і документів є примусовим заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується лише в тих випадках, коли іншими заходами публічні завдання кримінального провадження досягнути неможливо.

Відповідно до норм передбачених ч.ч. 3-5 статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора ;

3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі та документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно до ч.ч. 1 і 2 статті 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей , висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Враховуючи, що стороною обвинувачення не доведена можливість без застосування заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, зокрема, не вчинено дій у порядку наведеної вище частини другої статті 93 КПК України, направлених на витребування та отримання від товариства документів та відомостей, про які йдеться у заявленому клопотанні, слідчий суддя вважає, що застосування примусових заходів забезпечення кримінального провадження є передчасним, а потреби досудового розслідування на даному етапі не виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи юридичної особи, про який ідеться у клопотанні слідчого.

За таких обставин, виходячи з того, що слідчим не використані надані КПК України процесуальні можливості отримання документів в позасудовому порядку, у задоволенні даного клопотання належить відмовити.

Керуючись статтями 93, 160, 163, 372 КПК України, слідчий суддя, -

ухвалив:

У задоволенні клопотання відмовити.

Довести до відома стороні кримінального провадження, що відмова у задоволенні клопотання не позбавляє сторону кримінального провадження звернутися із аналогічним клопотанням до слідчого судді після вчинення процесуальних дій, передбачених частиною другою статті 93 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В.О. Корицька

Дата ухвалення рішення15.08.2013
Оприлюднено29.10.2015
Номер документу52631926
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —295/12703/13-к

Ухвала від 15.08.2013

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Корицька В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні