Справа №705/5175/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 вересня 2015 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої - судді: Горячківської Л.В.
за участі секретаря: Шевченко А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради Уманського району Черкаської області, про визнання права власності на майно в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради Уманського району, про визнання права власності на майно в порядку спадкування.Просив визнати за ним право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 4,3964 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території ОСОБА_4 сільської ради Уманського району за межами населеного пункту, що належала ОСОБА_5, посилаючись при цьому на те, що 10.07.2014 року померла його рідна тітка ОСОБА_5 Після її смерті відкрилась спадщина, проте за життя тітка склала заповіт, яким заповідала земельну ділянку розміром 5,5046 га - ОСОБА_1 Крім того, ОСОБА_5 належить земельна ділянка площею 4,3964 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Спадкоємцями після її смерті є його мати та її рідна сестра, ще одна його тітка ОСОБА_3 Він доглядав померлу, ховав її за власний рахунок. Він звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, проте державним нотаріусом йому було відмовлено, у зв'язку з пропущенням строку для прийняття спадщини.
В судове засіданні позивач ОСОБА_1 не з'явився, проте від нього до суду надійшла письмова заява з проханням розглядати справу без його участі.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилась, проте від неї до суду надійшла письмова заява з проханням розглядати справу без її участі. У заяві також зазначено, що позовні вимоги вона визнає в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилась, проте від неї до суду надійшла письмова заява з проханням розглядати справу без її участі. У заяві також зазначено, що позовні вимоги вона визнає в повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_4 сільської ради Уманського району у судове засідання не з'явився, проте від сільського голови до суду надійшла письмова заява з проханням розглядати справу без представника сільської ради, у заяві також зазначено, що сільська рада не заперечує проти задоволення позову.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглядати справу за відсутності позивача ОСОБА_1, відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3 та представника ОСОБА_4 сільської ради Уманського району.
Судом встановлено, що 10.07.2014 року померла рідна тітка позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_5 Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина, проте за життя померла склала заповіт, яким заповідала земельну ділянку розміром 5,5046 га - позивачу ОСОБА_1
Крім того, ОСОБА_5, яка померла 10.07.2014 р., належить земельна ділянка площею 4,3964 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Спадкоємцями після смерті ОСОБА_5 є мати позивача ОСОБА_1 - відповідач ОСОБА_2 та її рідна сестра, тітка позивача ОСОБА_1 - відповідач ОСОБА_3
Позивач ОСОБА_1 доглядав ОСОБА_5, здійснював її поховання за власний рахунок.
Позивач ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса Уманського міського нотаріального округу із заявою про видачу свідоцтва на право спадщини на спадкове майно.
Приватним нотаріусом ОСОБА_6 позивачу ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв'язку з пропуском строку для прийняття спадщини.
Згідно із ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, а право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Оскільки позивач ОСОБА_1 прийняв спадщину після смерті ОСОБА_5, однак оформити право на спадкове майно у нотаріальному порядку не може у зв'язку з пропуском строку для прийняття спадщини, тому необхідно визнати за позивачем ОСОБА_1 право власності на зазначену вище земельну ділянку.
Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Порядок видачі свідоцтва про право на спадщину передбачений ст. 67 Закону України «Про нотаріат» від 02.09.1993 р. № 3425-XII згідно з якою свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину, в порядку, встановленому цивільним законодавством, на ім'я всіх спадкоємців або за їх бажанням кожному з них окремо.Пленум Верховного Суду України в п. 23 Постанови «Про судову практику у справах про спадкування» від 30.05.2008 р. № 7 роз'яснив, що за наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Статтею 392 ЦК України встановлено визнання права власності на майно, якщо це право не визнається або оспорюється іншою особою.
Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до ст. 81 Земельного Кодексу України громадяни України набувають право власності на землю на підставі цивільно-правових угод чи прийняття спадщини.
Керуючись ст. 328,392,1225, 1261 ЦК України,ст..81 ЗК України, ст.ст. 3, 10, 11, 60, 202, 212-215 ЦПК України,суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 сільської ради Уманського району Черкаської області, про визнання права власності на майно в порядку спадкування задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності в порядку спадкування на земельну ділянку розміром 4,3964 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території ОСОБА_4 сільської ради Уманського району Черкаської області за межами населеного пункту, державний акт серії ЯК № 166286, виданий на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом Уманської районної державної нотаріальної контори, кадастровий номер 7124384100:02:000:0023.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Головуюча: Л.В. Горячківська
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2015 |
Оприлюднено | 28.10.2015 |
Номер документу | 52643054 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Горячківська Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні