Харківський окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відмову в забезпеченні адміністративного позову
"17" січня 2012 р. справа № 2а- 17387/11/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Котеньов О.Г., розглянувши адміністративний позов Лозівської об'єднаної Державної податкової інспекції у Харківській області до Приватного сільськогосподарського підприємства "Садове" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Лозівська об'єднана Державна податкова інспекція у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного сільськогосподарського підприємства "Садове", в якому просить суд стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 2210,00 грн.
Ухвалою судді від 23.12.2011 року в зазначеній справі відкрито скорочене провадження в порядку передбаченому ст.183-2 КАС України.
16.01.2012 року через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання про забезпечення позову, шляхом заборони Приватному сільськогосподарському підприємству "Садове" до ухвалення рішення в адміністративній справі, вчиняти дії по відчуженню майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу.
В обґрунтування свого клопотання, позивач зазначає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, і для відновлення цих прав та інтересів необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, оскільки у разі відчуження відповідачем майна, яке може бути джерелом погашення податкового боргу, будуть порушені права та інтереси держави у вигляді ненадходження коштів до бюджету.
Дослідивши подане клопотання, вислухавши думку представників позивача суд знаходить його таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Суд зазначає, що при розгляді заяв про забезпечення позову не вирішується питання про законність або обґрунтованість позовних вимог по суті.
Відповідно до ч.1 ст.117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Згідно ч.3 і ч.4 ст.117 КАС України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, та заборонити вчиняти певні дії.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року №9 "Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" в тій частині, яка стосується загальних положень застосування забезпечення позову, а також Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України від 06 березня 2008 року №2 "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства під час розгляду адміністративних справ" при розгляді заяв про забезпечення позову суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження свої вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Відмовляючи в задоволенні поданого клопотання, суд виходить з того, що заявником не подано вагомих доказів на підтвердження того, що права позивача може бути істотно порушено без вжиття заходів забезпечення позову, зокрема доказів, які б вказували на здійснення відповідачем будь-яких дій щодо продажу майна.
Підсумовуючи наведене суд зазначає, що доводи клопотання про те, що невжиття заходів забезпечення позову в даній справі може вплинути на права та законні інтереси позивача та доводи про неможливість виконати майбутнє рішення суду належним чином не підтверджені.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.117, 118, 133, 160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову у справі №2а-17389/11/2070 - відмовити.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Котеньов О.Г.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2012 |
Оприлюднено | 28.10.2015 |
Номер документу | 52665479 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Котеньов О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні