ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
06 жовтня 2011 року № 2а-14145/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Баранов Д.О., розглянувши
позовну заяву Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва
до Промислової академії
про надання дозволу на погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів з банківських рахунків у розмірі 292928,65 грн.
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Солом'янському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Промислової академії про надання дозволу на погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів з банківських рахунків у розмірі 292928,65 грн..
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження у адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 3 ст. 33 КАС України встановлено, зокрема, що судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до ст. 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.
Частиною 8 ст. 35 КАС України визначено, що вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, ДПІ у Солом'янському районі м. Києв не додано відомостей з відповідного державного реєстру щодо адреси відповідача, що унеможливлює належне повідомлення відповідача судом про дату, час та місце розгляду адміністративної справи. Також, відсутність довідки не дає можливості перевірити чи за належною адресою відправлена кореспонденція та чи підтверджено статус відповідача, як юридичної особи.
Крім цього, згідно п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Позивачем надано податкові вимоги №1/2024 від 20.07.2005р. та 2/2131 від 2005р.
Системний аналіз пунктів 102.1, 102.2 та 102.4 статті 102 Податкового кодексу України свідчить про те, що застосування строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України, поширюється і на випадки порушення провадження у справі про стягнення відповідного податку. Відповідно позовні вимоги контролюючого органу, пов'язані зі стягненням податкового боргу з платників податків, повинні пред'являтися протягом 1095 днів з дня виникнення податкового боргу. Судам слід мати на увазі, що застосування строків звернення до адміністративного суду, визначених Податковим кодексом України, можливе лише щодо тих правовідносин, що виникли після набрання чинності Податковим кодексом України. Відповідно нові строки оскарження до суду податкових повідомлень-рішень поширюються на ті податкові повідомлення-рішення, що отримані платником податку починаючи з 1 січня 2011 року. (згідно Інформаційного листа ВАСУ №203/11/13-11 від 10.02.2011р.)
Згідно п. 15.2.1 ст. 15 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(в редакції, що була чинною на момент виникнення правовідносин) у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається у разі необхідності заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.
Також, згідно ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Позивачем не надано доказів вчинення податковим органом заходів по розшуку, арешту майна, застосування податкової застави, які передбачені ст.ст. 7-9 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” чи ст.ст. 87, 89, 94 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом подання Довідки про знаходження Промислової академії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців станом на момент звернення до суду, доказів поважності причин не звернення до суду із позовом у встановлені законодавством строки, а також докази вчинення податковим органом заходів по стягненню податкового боргу з 2005 по 2011р.р.
Беручи до уваги викладене та керуючись ст.ст. 106, 108, 160 КАС України,-
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 10 робочих днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України.
Ухвали про залишення позовної заяви без руху або про повернення позовної заяви можуть бути оскаржені особою, яка подала позовну заяву.
Суддя Д.О. Баранов
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2011 |
Оприлюднено | 29.10.2015 |
Номер документу | 52708540 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні