Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 391/556/15-ц
Провадження № 2/391/264/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12.10.2015р. селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Червонописького В.С., при секретарі Степановій Л.Г., за участю представника позивача ОСОБА_1, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до територіальної громади в особі ОСОБА_3 сільської ради, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання права власності в порядку спадкування за законом,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом в якому просить визнати за нею право власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_6. Позивач прийняла спадщину, однак не може оформити свої спадкові права на земельну ділянку, оскільки втрачено оригінал державного акта на право приватної власності на землю.
В судове засідання з'явилась представник позивача ОСОБА_1, позов підтримала в повному обсязі, наполягала на задоволені позову.
Відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з'явились проте надали заяви в яких позовні вимоги визнали в повному обсязі, просили провести судове засідання без їхньої участі.
Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради в судове засідання не з'явилась. Надав заяву про проведення судового засідання без її участі, позовні вимоги визнала.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачами позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, оскільки визнання позову відповідачами не суперечить закону та не порушує права, свободи і інтереси інших осіб.
Згідно копії державного акта на право приватної власності на землю № ІV - 018874 від 30 березня 2002 року , посвідчено право власності ОСОБА_6 на земельну ділянку площею 6,02 га, розташовану та території ОСОБА_3 сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області. Також факт власності підтверджується копією витягу із земельного кадастру про земельну ділянку
12 грудня 2003 року помер ОСОБА_6, що підтверджується копією свідоцтва про смерть від 15.12.2003р. серії І-ОЛ № 171586.
Згідно копії свідоцтва про народження серії І-ОЛ №008317 від 01.07.2005 року встановлено, що батьком Позивача є ОСОБА_6.
З постанови про відмову у вчинені нотаріальної дії приватного нотаріуса Компаніївського районного округу ОСОБА_7 від 29.04.2015 року вбачається, що позивачу відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку після смерті ОСОБА_6 в зв'язку із відсутністю правовстановлюючого документу, що підтверджує право власності на земельну ділянку спадкодавця.
Також в попередньому судовому засіданні відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 позов визнали усно повідомили про відмову від прийняття спадщини на користь їхньої сестри ОСОБА_2. Таким чином ОСОБА_2 являється спадкоємцем першої черги за законом після смерті батька, та має першочергове право власності на земельну ділянку.
З копії витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі від 22.04.2015 р. та інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) від 22.04.2015 р. вбачається, що після смерті ОСОБА_6 спадкова справа не заводилась, заповіти від його імені не посвідчувалися, свідоцтва про право на спадщину не видавалися.
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Статтею 1225 ЦК України встановлює, що право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив та батьки.
Відповідно до ст.126 ЗК України документом, який посвідчує право власності на земельну ділянку, є державний акт.
В пункті 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008 року зазначено, що відповідно до статті 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом.
Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права (ст.16 ЦК України ). Відповідно до п.«а» ч.3 ст.152 ЗК України способом захисту прав громадян на земельні ділянки є визнання прав, в зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовом.
Згідно вимог ст.ст. 125 , 126 ЗК України право власності на земельну ділянку виникає після одержання її власником документа, що посвідчує це право, та його державною реєстрацією, право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом.
Під час судового розгляду встановлено, що позивач є єдиним спадкоємцем за законом (інші спадкоємці відмовились від прийняття спадщини в попередньому судовому засіданні), прийняла спадщину, однак не може оформити свої спадкові права на земельну ділянку, оскільки втрачено оригінал Державного акта, в зв'язку з чим порушується її право на спадщину, та, окрім як в судовому порядку, визнати за позивачем право власності не можливо. За таких обставин суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10 , 11 , 57-61 , 174, 213-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за першою чергою спадкоємців за законом на земельну ділянку кадастровий номер 35228882000:02:000:0186 площею 6,02га вартістю 50250,00 грн., яка розташована на території ОСОБА_3 сільської ради Компаніїського району Кіровоградської області та яка належала батькові ОСОБА_6 на підставі державного акта на право приватної власності на землю серії IV-КР № 018874 від 30 березня 2002 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення або отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлено 16.10.2015 року.
Суддя В.С. Червонописький
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2015 |
Оприлюднено | 30.10.2015 |
Номер документу | 52741150 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Червонописький В. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні