УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "20" жовтня 2015 р. Справа № 906/1257/15
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Шніт А.В. ,
при секретарі Антонюк Н.Ю.,
за участю представників сторін:
від позивача: ліквідатор ОСОБА_1;
від відповідача: не з'явися;
від ІІІ особи: не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мир"
до Авратинської сільської ради Любарського району
третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: ОСОБА_2 службу Любарського районного управління юстиції Житомирської області
про визнання права власності.
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання права власності на комплекс будівель і споруд, що розташовані по вул. Леніна, 42А, с.Авратин, Любарського району, Житомирської області, а саме: будівлі пункту штучного осіменіння загальною площею 35,6 кв.м; будівлі гаража загальною площею 62,0 кв.м; будівлі адміністративного будинку загальною площею 185,9 кв.м; будівлі комори (зерноскладу на три бокси) із цементною площадкою загальною площею 343,4 кв.м та 3266 кв.м; будівлі токарного цеху загальною площею 9,1 кв.м.
Ухвалою суду від 01.10.2015 у порядку ст.27 ГПК України судом залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ОСОБА_2 службу Любарського районного управління юстиції Житомирської області.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Раніше, в адресованому господарському суду письмовому відзиві на позовну заяву від 17.09.2015 відповідач позовні вимоги визнав та просив суд здійснювати розгляд справи за відсутності повноважного представника (а.с.58).
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився. 19.10.2015 на адресу господарського суду на виконання вимог ухвали суду від 01.10.2015 від ОСОБА_2 служби Любарського районного управління юстиції Житомирської області надійшли письмові пояснення по суті спору, в яких третя особа у вирішенні питання щодо задоволення позовних вимог покладається на розсуд суду та просить розглядати справу без повноважного представника.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
20.03.2000 року Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Мир" (далі - Позивач) зареєстроване в якості юридичної особи Любарською районною державною адміністрацією Житомирської області (а.с.13).
Згідно акту приймання-передачі від 20.03.2000 майно реорганізованого майна КСП "Мир" передано створеному на його базі СТОВ "Мир" (а.с.75-76).
Рішенням зборів громадян - співвласників майна реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства "Мир" від 10.06.2014р. (протокол №4) затверджено перелік майна для погашення кредиторської заборгованості станом на 10.07.2014 на суму 174993,97грн, яке передано позивачу згідно акту прийому-передачі від 31.07.2014 (а.с.24-25).
Відповідно до акту приймання-передачі майна реорганізованого КСП "Мир" під погашення кредиторської заборгованості СТОВ "Мир" №2 від 31.07.2014 позивачу передано об'єкти нерухомого майна, що розташовані по вул.Леніна, 42А, с.Авратин, Любарського району, Житомирської області, а саме: будівлю пункту штучного осіменіння, залишковою вартістю 3223,59грн, будівлю гаража, залишковою вартістю 18740,15грн, будівлю адміністративного будинку, залишковою вартістю 86071,44грн, будівлю комори (зерносклад на три бокси) із цементною площадкою, залишковою вартістю 62998,30грн, будівлю токарного цеху, залишковою вартістю 3957,49грн, всього 5 будівель загальною залишковою вартістю 174993,97грн (а.с.26).
17.09.2014 Авратинською сільською радою видано довідку №384, про те, що комплекс будівель та споруд, а саме: адміністративний будинок, гараж, пункт штучного осіменіння, токарний цех, комора (зерносклад на 3 бокси), цементна площадка, що належать СТОВ "Мир" знаходиться за адресою: село Авратин, вул.Леніна, 42а (а.с.74).
Згідно довідки Авратинської сільської ради Любарського району Житомирської області №385 від 17.09.2014 на вказаний комплекс будівель та споруд право власності не оформлялось, державний акт на право власності не видавався (а.с.41).
Як зазначив позивач, прийнявши таким чином комплекс будівель і споруд, вирішив провести реєстрацію права власності на спірне майно, звернувшись із заявою до ОСОБА_2 служби Любарського районного управління юстиції.
Рішенням державного реєтратора прав на нерухоме майно №19307904 від 13.02.2015 відмовлено СТОВ "Мир" у державній реєстрації права власності на комплекс будівель і споруд, що розташований по вул.Леніна, 42А, с.Авратин, Любарського району, Житомирської області, у зв'язку з неподанням необхідних документів (договору, укладеного у порядку, встановленому законом; свідоцтва про право власності на нерухоме майно; державного акту на право власності або право постійного користування земельною ділянкою; рішення суду, що набрало законної сили; іншого документу, що підтверджує виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно) (а.с.40).
За вказаних обставин позивач звернувся за захистом порушеного права до суду.
Відповідно до ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема, визнання права.
Позов про визнання права власності є речово-правовим, вимоги котрого звернені до суду, який повинен підтвердити наявність у позивача права власності на спірне майно. Об'єктом такого позову є усунення невизначеності відносин права власності позивача щодо індивідуально визначеного майна. Підставою ж позову є обставини, що підтверджують право власності позивача на майно.
За вимогами ст.316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Згідно з положеннями ст.319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Статтею 321 ЦК України закріплено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Приписами ст.328 ЦК України унормовано, що право власності набувається на підставах, не заборонених законом та вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна вправі пред'явити позов про визнання права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Окремими нормативно-правовими актами передбачаються різноманітні правовстановлюючі чи інші документи, якими має підтверджуватися право власності. Перелік правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна наведено у ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".
Відповідно до ст.19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", державна реєстрація прав проводиться, зокрема, на підставі рішень судів, що набрали законної сили.
Пунктом 1.4 розділу 1 "Загальні положення" статуту Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Мир", зареєстрованого Любарською районною державною адміністрацією від 20.03.2000 передбачено, що товариство є правонаступником колективного сільськогосподарського підприємства "Мир" Любарського району, Житомирської області; пунктом 6.1 розділу "Майно товариства" визначено, зокрема, що товариство є власником майна, наданого йому учасниками у власність, продукції, виробленої в результаті господарської діяльності, отриманих доходів, а також іншого майна, набутого на підставах не заборонених законом.
Відповідно до п.6.3 статуту (в редакції від 20.03.2000) до майна товариства належать також вклади учасників товариства, такі як будівлі, споруди обладнання та інші, права користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будинками , спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (в т.ч. інтелектуальна власність, матеріальні цінності, грошові кошти, в т.ч. в іноземній валюті (а. с.79 на звороті).
Відповідно до ст.104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов’язки переходять до правонаступників.
Відповідно виписки з протоколу №4 загальних зборів співвласників майнових паїв реорганізованого КСП "Мир" 10.06.2014, проведено виділення майна, що знаходиться за адресою: с.Авратин, вул.Леніна, 42а для погашення кредиторської заборгованості на суму 174993,97грн (а.с.24).
У акті приймання - передачі майна реорганізованого КСП "Мир" створеному на його базі СТОВ "Мир" зазначено перелік майна, яке передається у власність СТОВ "Мир"; до цього переліку віднесено також будівлю пункту штучного осіменіння, залишковою вартістю 3223,59грн, будівлю гаража, залишковою вартістю 18740,15грн, будівлю адміністративного будинку, залишковою вартістю 86071,44грн, будівлю комори (зерносклад на три бокси) із цементною площадкою, залишковою вартістю 62998,30грн, будівлю токарного цеху, залишковою вартістю 3957,49грн (а.с.75-76).
Отже, виходячи з викладеного, судом встановлено, що будівля пункту штучного осіменіння загальною площею 35,6 кв.м, балансовою вартістю 3223,59грн, будівля гаража загальною площею 62,00 кв.м, балансовою вартістю 18740,15грн, будівля адміністративного будинку загальною площею 185,9 кв.м, балансовою вартістю 86071,44грн, будівля комори (зерносклад на три бокси) із цементною площадкою загальною площею 343,4 кв.м. та 3266 кв.м. відповідно, балансовою вартістю 62998,30грн, будівля токарного цеху загальною площею 9,1 кв.м., балансовою вартістю 3957,49грн належали на праві спільної часткової власності членам КСП, а колективному сільськогосподарському підприємству "Мир" - на праві повного господарського відання, передано у власність СТОВ "Мир"; право власності на спірне майно не реєструвалося; не зареєстровано право власності на спірне майно також на день судового розгляду справи.
Акт передачі майна реорганізованого майна КСП "Мир" створеному на його базі СТОВ "Мир" від 20.03.2000, протокол співвласників №4 від 10.06.2014 року та акт приймання - передачі майна №2 від 31.07.2014р., якими позивач обґрунтовує своє право власності на спірне майно, не є належними правовстановлюючими документами, однак є належними доказами передачі спірного майна у власність позивачу - СТОВ "Мир".
Відповідач у письмовому відзиві позовні вимоги визнав у повному обсязі (а.с.58).
Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно до ст.ст. 34, 43 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов`язковим.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Враховуючи викладене, позовні вимоги обґрунтовані, заявлені відповідно до чинного законодавства та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати за Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Мир" (13141, Житомирська область, Любарський район, с. Авратин, вул. Леніна; ідентифікаційний код 01051376) право власності на комплекс будівель і споруд, що розташовані по вул.Леніна, 42А, с.Авратин, Любарського району, Житомирської області і складаються з: будівлі пункту штучного осіменіння загальною площею 35,6 кв.м; будівлі гаража загальною площею 62,00 кв.м; будівлі адміністративного будинку загальною площею 185,9 кв.м; будівлі комори (зерносклад на три бокси) із цементною площадкою загальною площею 343,4 кв.м. та 3266 кв.м. відповідно; будівлі токарного цеху загальною площею 9,1 кв.м.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 26.10.15
Суддя Шніт А.В.
Віддрукувати:
1 - до справи;
2- відповідачу (рек. з пов)
3- третій особі (рек. з пов.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2015 |
Оприлюднено | 30.10.2015 |
Номер документу | 52751548 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні